Jakou barvu svatebních šatů bych si měl vzít: Konečný průvodce

Abyste efektivně věděli, jakou barvu svatebních šatů si mám vzít, zvažte podtón své pleti. Tento článek pomůže nevěstám najít konkrétní bílý odstín, který je nejlépe doplní.

Poté probereme také barevné svatební šaty pro nevěsty, které chtějí něco jiného. Můžete se také podívat na to, jak dodatečně upravit svatební šaty.

Jaké barvy svatebních šatů bych si měl vzít: Najděte si tu nejlepší barvu svatebních šatů

Nejprve zjistěte, jaký podtón má vaše pleť. Rychlým vodítkem je barva vašich žil, kde zelené žilky znamenají teplý podtón, modré žilky chladný podtón a neutrální podtón pro nevěstu, která nedokáže rozpoznat, zda je jejich žíla zelená nebo modrá.

Barvy svatebních šatů pro nevěsty s teplým podtónem

Máte zelené žíly? Pak můžete zvážit klasické čistě bílé svatební šaty pro nevěsty s teplými podtóny.

Pokud se vám zdá tato barva příliš intenzivní, pak počítejte s tím, že na svatební šaty můžete vytáhnout i příbuzné barvy, jako je špinavě bílá a šampaňská. Zvažte neutrální a studené barvy obecně a měli byste vypadat fantasticky.

Pokud nechcete bílé svatební šaty, můžete nosit i studené barvy nebo tóny s namodralým nádechem. Například svatební šaty v růžové, fialové, levandulové, fialové a dokonce i šedé barvě jsou v dnešní době stále oblíbené a lichotí nevěstám, jejichž kůže má teplý podtón.

Barvy svatebních šatů pro nevěsty s chladným podtónem

Jsou vaše žíly více modré nebo fialové než zelené? Pokud máte studený podtón pleti, můžete si pro své svatební šaty vybrat teplé odstíny.

Nádherné bílé svatební šaty v krémové nebo slonovinové barvě budou nejlépe slušet nevěstě s chladným podtónem. Pokud se vám nelíbí bílá, můžete se také rozhodnout pro nahé nebo neutrální barvy pro vaše svatební šaty.

Dobrou zprávou pro nevěsty s chladným podtónem pleti je, že dokážou vytáhnout drahokamy, pokud jsou vaším tématem pro vaši svatbu. Vzpomeňte si na smaragdově zelené, ledově modré, rubínově červené nebo dokonce tmavě fialové svatební šaty.

Barvy svatebních šatů pro nevěsty s neutrálním podtónem

Nejsnáze se obléká neutrální podtón pleti nebo tam, kde nepoznáte barvu svých žil. Nevěsty s neutrálním podtónem mohou vytáhnout jakoukoli barvu svatebních šatů, ať už je to teplý, studený nebo neutrální odstín.

Takže pokud chcete tradiční bílé svatební šaty, trochu jiné šampaňské svatební šaty nebo něco jedinečného, ​​jako jsou modré svatební šaty, měli byste v nich vypadat skvěle. Existují také neutrální barvy, které nejsou ani teplé, ani studené, jako opálené, šedé a hnědé, což by byly elegantní barvy pro svatební šaty.

Další možností je něco živého, ale ne příliš intenzivního pro nevěstu s neutrálním podtónem pleti. Vzpomeňte si na mátovou nebo zaprášenou tvářenku pro vaše svatební šaty.

Jaké barvy šatů může nosit nevěsta?

Nevěsta si může vybrat barvu šatů, kterou může nosit, protože neexistují žádná pravidla, která by ji omezovala na klasické bílé svatební šaty. Mohou ji však omezovat tradice, zvyky, náboženství nebo předpisy v místě svatby.

Některé konzervativní rodiny mohou také dát přednost tomu, aby se nevěsta držela bílé a souvisejících barev na šatech spíše než něčeho odvážného, ​​jako je červená nebo černá. Ve svých svatebních šatech byste se však měli cítit fantasticky, takže si vyberte barvu, kterou chcete nosit, a zvažte, zda se dobře hodí k outfitu ženicha.

Bílá a příbuzné barvy

Tradičně nevěsty nosí bílé, aby znamenaly nové začátky. Proto, pokud chcete klasickou svatbu, pak si můžete vybrat ten nejlepší bílý odstín pro váš tón pleti.

Můžete také nosit příbuzné barvy, jako je špinavě bílá nebo šampaňská, pokud nechcete bílou. Stále více svatebních butiků nabízí tyto bílé odstíny pro své šaty.

Neutrální a pastelové barvy

Pokud nemáte rádi bílou nebo příbuzné barvy, ale také si nemyslíte, že byste si měli vzít něco příliš výrazného, ​​pak další barevné svatební šaty, které můžete vyzkoušet, jsou neutrální a pastelové. Dále si pro své svatební šaty vzpomeňte na šedé, baby blues nebo zaprášené růžové.

Vypadají elegantně a jedinečně, ideální pro nevěstu, která chce něco jiného, ​​ale ne příliš intenzivního. Potom může váš ženich nosit stejnou barvu jako motýlek, kravatu nebo boutonniere.

Výrazné barvy

Na výrazných barvách svatebních šatů není nic špatného. Duchovní svatby a další nekonvenční obřady jsou s takovými barvami velmi otevřené, ideální pro sebevědomou a silnou nevěstu.

V některých kulturách jsou barvy jako červená dokonce vyhrazeny pro nevěstu. Více se dozvíte v této diskuzi o tom, co znamenají červené svatební šaty.

Jaká barva je nejlepší pro svatební šaty?

  • Je to tradiční nebo moderní svatba, nebo má nějaké specifické téma jako retro nebo boho?
  • Bude se konat na konzervativním místě, nebo očekáváte účast velmi tradičních hostů?
  • Bude barva pro roční období nebo čas svatby příliš tmavá nebo světlá?
  • Zvýrazňuje rozkvetlou pleť?
  • Zeštíhluje barva a zvýrazní tvar vašeho těla?
  • Bude barva vypadat dobře s oděvem ženicha?

Závěr

A to je vše! Právě jsme pomohli nevěstám odpovědět na to, jakou barvu svatebních šatů si mám vzít na základě jejich podtónů pleti.

Obecně platí, že teplé podtóny vypadají nejlépe s neutrálními a studenými barvami, studené podtóny s teplými odstíny a neutrální podtóny s jakoukoli barvou svatebních šatů. Nebojte se však ke svatebním šatům nosit i jiné barvy, protože v dnešní době je běžnější nenosit bílou do uličky.