Jaké barevné závěsy pro šedé stěny? 9 nejlepších barev!

Zajímá vás, jaké barevné závěsy na šedé stěny? Pro barvu vaší stěny je k dispozici dokonce více než 50 barev šedé, od uhlí po popel a ocel až po kotvu. Pokud jde o přeměnu vašeho pracovního prostředí, výběr správného stylu a barvy záclony je zásadní.

Šedá je oblíbená barva stěn, která dodá každému obývacímu pokoji, kuchyni nebo jinému prostoru vašeho domova agresivní a klasickou atmosféru. Tento neutrální odstín lze vidět v mnoha domácích dekoracích.

Nicméně na základě pocitu, který hledáte, získáte spoustu možností při výběru správných barev záclon pro šedé stěny. Pro začátek jsme sestavili seznam 9 návrhů barev záclon pro šedé stěny. Začněme!

Jaké barevné závěsy byste měli použít s šedými stěnami?

Níže uvádíme několik fantastických barev, které se hodí k vaší šedé stěně. Pojďme se tedy podívat, jaké barevné závěsy pro šedé stěny:

#1. Černé závěsy

Pro obytné prostory jsou vynikající volbou černé závěsy. Nejen, že dodají vašemu domu rafinovanost, ale také zajistí, že světlo bude večer v kině blokováno. Černá a šedá mají podobný odstín. Hlavním rozdílem by bylo, že černá se zdá být hlubším šedým tónem. Použití těchto dvou barev společně ve vašem obývacím pokoji je vynikající přístup k vytvoření monochromatického barevného vzoru. Prostředí s černými závěsy a šedými stěnami vyzařuje vážnost více než jakékoli barevné schéma. Měkké a hladké černé závěsy udržují teplo uvnitř a světlo ven z prostoru. Jsou ideálním doplňkem vašich šedých stěn.

#2. Bílé závěsy

Protože není nic elegantnějšího a noblesnějšího než bílé, čisté závěsy na tmavě šedých stěnách, může se bílá zdát chladná, ale ve spojení s nádhernou šedou zemí dodává prostoru rozměr a teplo. Chcete-li vytvořit dojem prostoru, zavěste závěsy z vyšší polohy okna. Tyto poloprůhledné bílé závěsy jsou ideální pro pokoje pro hosty, jídelny, obývací prostory a dětské pokoje. Protože bílá je tak všestranný odstín, doplní každé prostředí. Všimněte si, jak dobře odvádějí bílé závěsy pozornost od světle šedého stropu. Tyto závěsy mohou prostor vypadat mnohem světlejší a sofistikovanější.

#3. Světle šedé závěsy

Světle šedé závěsy se hodí ke světle šedým stěnám. Šedá je vynikající odstín pro okna, protože jim dodává čistý, vintage pocit. Šedé závěsy jsou tónem hlubší než stěny v této místnosti, což jí dodává krásný texturovaný vzhled.

#4. Závěsy béžové barvy

Vyberte si šedavé béžové závěsy, které dodají teplo. Vidíme, proč se stávají neuvěřitelně běžnými. Šedé stěny vypadají skvěle s béžovými nebo hnědými závěsy a dobře se hodí k holým obyčejným šedým stěnám, cihlovým nebo šedým betonovým stěnám. Lněné závěsy v této místnosti mají šedobéžovou barvu a neuvěřitelně dlouho vydrží.

#5. Červené závěsy

Některým jedincům může připadat nastolení relaxační estetiky s neutrálními odstíny zdlouhavé, tak proč se neosmělit a nezvolit si pro vaše okenní stíny kombinaci živé červené barvy? Spojte karmínové závěsy přes tmavě šedou stěnu jako výrazný stylový prvek, pokud jsou vaším stylem živé barvy. Díky své klasické šedé a karmínové směsi působí tato ložnice vášnivě a romanticky. Toto živé barevné schéma je ideální pro oživení tradičních obytných prostor.

#6. Korálově růžová

Pokud nepreferujete červený odstín nebo chcete jemnější odstín, který se hodí k šedým stěnám a stropu vašeho dítěte, je korálová dobrá volba. Zdá se, že je to vynikající volba pro jasné odstíny, jako je červená, a skvěle funguje s tmavě šedou a vytváří dobře vyváženou paletu barev. Korálově růžová je v tomto případě použita v celé ložnici, nejen na závěsy. Úkolem je vytvořit tmavě šedou stěnu hezčí jejím změkčením. Využijte jej jako akcent ve svém obývacím pokoji nebo ložnici!

#7. Růžový závěs

Šedá a růžová se dobře doplňují, takže mohou dát šedému prostoru ženský nádech. S jemným růžovým závěsem na světle šedém motivu se tato kuchyně jeví jako elegantní. Protichůdné extrémní dopady dvoubarevných schémat byly vyváženy. Ženskou barvu růžové můžete rozehrát tím, že do jídelního koutu, ložnice, obývacího pokoje a jakékoli jiné místnosti umístíte silné závěsy v plné velikosti.

#8. Hořčicově žlutý závěs

Pokud možná nechcete, aby vaše oblast byla příliš šedá, nějaký zářivý odstín, podobný růžové, změní váš obývací pokoj. Hořčičně žlutá může rozzářit vaše ponuré okolí po celý den. Také by vás mohlo zajímat informace o návrzích závěsů, které inspirují vaši další domácí proměnu.

#9. Modrá oceán

V jakékoli části budovy se šedá a oceánská barva pěkně doplňují. Modré mořské závěsy nabízejí šplouchání barev na bílé a šedé stěny a rozbíjejí monotónnost. Modrou můžete použít ve své ložnici, pokud chcete ocenit relaxační účinky tohoto odstínu.

It’s A Wrap!

Je náročné vědět, jaké barevné závěsy pro šedé stěny, zvláště když existuje mnoho alternativ. Doufáme, že tento článek vám pomůže vybrat tu nejlepší volbu pro šedé stěny, pokud jde o závěsy. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Možná si také budete chtít přečíst o průvodci krok za krokem, jak zahalit záclony a jak vyrobit závěsy na tyč.