Jaká je nejsilnější šicí nit: Nejlepší typ

Odpovědí na to, jaká je nejpevnější šicí nit, je čalounický nylon. Než ale s touto odpovědí utečete, přečtěte si prosím tento krátký, ale obsáhlý článek, abyste věděli, proč je toto vlákno nejsilnější. Budete také vědět, kdy ji použít a jak se liší různé šicí nitě z hlediska pevnosti a trvanlivosti.

Proč se potřebujete učit různá silná vlákna? Některé projekty a materiály vyžadují nit, která zvládne těžkou látku, aniž by se přetrhla. Když se například učíte prošívat na šicím stroji, můžete také potřebovat nit k zajištění dokonalých stehů.

Jaká je nejsilnější šicí nit: Tajemství dokonalých stehů

Nejpevnější šicí nit je díky svému složení nylonová na čalounění. Abychom vám poskytli rychlé vysvětlení, molekuly, které tvoří nylon, jsou pevně spojeny, což vede k vyšší pevnosti v tahu. Díky tomu se nit rychle neutrhne a nylon na čalounění má dokonce pryskyřičný povlak, díky kterému je odolnější.

Kdy použít nylonovou nit?

Nylonová nit je užitečná při čalounických projektech, protože si poradí s náročnými materiály, aniž by se zlomila nebo způsobila přeskakování stehů. Můžete jej také použít při šití věcí, které budou používány venku, protože na slunci rychle nevyblednou ani se nepoškodí plísní a počasím. A pokud by měl být váš projekt šití prováděn při vyšších rychlostech s potenciálem pro oděru, nylonová nit by byla nejlepší volbou.

Co je velmi silné vlákno?

Kevlarové vlákno

Další silnou nití, která by byla ideální pro šití projektů, které budou vystaveny povětrnostním vlivům, opotřebení a namáhání, je kevlarová nit. Jedná se o speciální materiál vyrobený z fenylediaminu s tereftaloylem, který má za následek vysokou tepelnou odolnost. Často se také používá pro šití postrojů, dopravních pásů a dokonce i při zpevňování plastů.

Kovové vlákno

Kovové vlákno může být silné, v závislosti na kvalitě. Ty nejlepší mají pevné nylonové jádro, které napomáhá jejich odolnosti. Nevyžaduje také lubrikant a je ideální pro stehy, které potřebují nějaký lesk.

Potažené vlákno

Vlákna mohou být také odlišena způsobem jejich zpracování. To zahrnuje mazání, navíjení a kroucení. S ohledem na to jsou nejpevnější nitě potažené pryskyřicí nebo voskem. Dávejte však pozor na šití glazovanými nitěmi, protože povlak se může na některých částech šicího stroje odírat a ucpat dráhu nitě.

Spojené vlákno

Závity se také liší od svých konstrukčních materiálů. Typy vláken lze kroutit a spřádat a kvalita může určovat, zda je nit náchylná k rychlému lámání nebo tvorbě příliš velkého množství vláken. Spojená nit by byla například pevná díky zlepšujícímu povlaku, který snižuje tření.

Stále se nemůžete rozhodnout, kterou nit si pořídit pro svou těžkou látku nebo vysoce namáhaný projekt? Proč si neukládat různé typy a pak se naučit, jak vyrobit držák šicích nití, takže budete mít vždy na výběr z rozmanité zásoby pro každý šicí projekt?

Která nit je silnější polyester nebo bavlna?

Polyesterová nit převážně spředená polyesterová nit, je pevnější než bavlněná nit. Zachovává si tvar déle s větší pevností v tahu než bavlna nebo dokonce umělé hedvábí. Nezapomeňte však používat pouze polyesterové nitě se syntetickými materiály. Šití přírodní látky syntetickou nití může narušit přirozená vlákna materiálu.

Dále mějte na paměti, že existují polyesterové nitě jsou určeny pro šití těžkých úpletů, džínoviny, kůže a dokonce i čalounění. Jsou těžké a navržené tak, aby vytvářely konzistentní napětí a stehy. Příkladem toho je Coats & Clark Inc. Dual Duty Heavy Thread.

Jaká je nejtlustší šicí nit?

Velikost nitě určuje tloušťku šicí nitě. V USA je nejběžnějším způsobem měření nití pomocí váhového systému. Toto se neřídí přímým systémem číslování, ale naopak, čím větší číslo, tím jemnější vlákno.

Příklad mezi nití o hmotnosti 60 a nití o hmotnosti 100. Tenčí nit by byla nit o hmotnosti 100 ve srovnání s nití o hmotnosti 60. A protože je stupnice od 30 do 120, nejtlustší by byla nit o hmotnosti 30.

Můžete použít nylonovou nit v šicím stroji?

Na šicím stroji můžete použít nylonovou nit, ale některé velikosti nylonu jsou kompatibilní pouze s komerčními nebo průmyslovými stroji. Nejlehčí je velikost 15, často používaná pro domácí šicí stroje, zatímco nejtlustší nylonová nit, kterou můžete použít pro domácí šicí stroje, je velikost 69. Pak velikosti 92 až 554 jsou nylonové nitě určené pro vysoce výkonné šicí stroje.

Který šicí steh je nejsilnější?

Protože víte, která šicí nit je nejsilnější, poznamenejte si nejsilnější steh, zadní steh. Často se používá na začátku a na konci řad stehů kvůli své trvanlivosti. Je to proto, že jde za předchozí steh.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Právě jsme odpověděli, která je nejsilnější šicí nit, a zjistili jsme, že je to nylon. Můžete se také rozhodnout pro potažené nebo lepené nitě, protože patří mezi nejodolnější typy.

Při šití látek s vysokou gramáží nebo projektů, které se budou opotřebovávat, je nejlepší použít vysoce kvalitní silné nitě. Doufáme, že tento článek odpověděl na všechny vaše otázky, ale pokud ještě nějaké máte, zanechte níže další.