Jak zlikvidovat ohřívač prostoru? 5 úžasných typů!

Jedna běžná otázka, kterou si většina lidí klade, je: jak likvidovat topidlo? Pro rychlou odpověď, pokud je váš ohřívač složen převážně z plastu, můžete ho doma vyhodit do koše. Pokud je ale primárně složen z kovu, musíte ohřívač odvézt do odpadu. Ohřívač prostoru obsahující olej nebo nebezpečné materiály, které nemůžete vypustit, by měl být přenesen na místo nebezpečného odpadu.

Nejprve musíte vědět, z jakého typu materiálu je vaše topidlo složeno. Velká část většiny ohřívačů je vyrobena z plastu. U některých topidel se používá dřevo, zatímco jiné jsou celé vyrobeny z kovu. Nejčastěji se můžete setkat s ohřívači ze smíšených materiálů. Některé jeho části jsou plastové, zatímco jiné části jsou kovové.

Předpokládejme, že váš ohřívač je vyroben ze smíšených materiálů. Při rozhodování o likvidaci se dívejte na nejvíce přítomný materiál. Ostatní lidé by topidlo také rozbili a rozdělili jeho materiál. To by však vyžadovalo spoustu úsilí a během tohoto procesu byste si mohli ublížit. Dalším rizikem je únik nebezpečných materiálů. Ať už je vaše jednotka nemoderní, příliš stará, rozbitá nebo chcete uvolnit místo, měla by být provedena správně. Tento příspěvek vás naučí, jak likvidovat vaše ohřívače v závislosti na jejich typu. Tomu se budeme dále věnovat níže, takže pokračujte ve čtení!

Druhy a způsoby likvidace topidel

V této části probereme, jak likvidovat topidla podle jejich typu. Likvidace není tak náročná, jak si myslíte. Postupujte podle níže uvedeného návodu k likvidaci!

#1. Infračervené ohřívače prostoru

Obvykle se pro konstrukci tohoto typu ohřívače používá plast. Má elektronické desky. Můžete je nechat uvnitř jednotky nebo je vyjmout. Navrhuji, abyste tu elektroniku nechali z bezpečnostních důvodů. Vzhledem k tomu, že infračervené ohřívače jsou vyrobeny z plastu, můžete je zlikvidovat spolu s odpadky doma. Nemusíte ho vozit na skládku nebezpečných materiálů. Topné těleso infrazářiče je vyrobeno z křemene nebo keramiky. Oba materiály jsou zdravotně nezávadné. Pokud je však většina jeho částí vyrobena z kovu, musíte jednotku odnést do prostoru pro likvidaci odpadu.

#2. Keramická topidla

Topné těleso tohoto typu ohřívače je vyrobeno z keramického materiálu. Tento ohřívač neobsahuje žádné nebezpečné látky, takže je můžete vyhodit i do domovního odpadu. Ale protože se často dodávají ve větší velikosti, budete muset kontaktovat sběrnou službu pro likvidaci objemného odpadu.

#3. Elektrická topidla

Elektrický ohřívač poskytne teplo jednoduše pomocí některých kovových drátů. To se bude zahřívat při protékání proudu. Znamená to, že topná tělesa nebo elektronika elektrických ohřívačů nejsou složité. Tento typ ohřívače najdete v levných gadgetech nebo obchodech s elektronikou. Protože často spadají do nízké cenové kategorie, většina z nich je vyrobena z plastu, což usnadňuje likvidaci domácího odpadu. Levná topidla lze většinou rychle zlikvidovat.

#4. Petrolejová topidla

Petrolej nebo jakýkoli jiný ohřívač poháněný palivem je nebezpečný. To platí zejména tehdy, je-li uvnitř ohřívače ještě palivo. Výjimkou je ohřívač na plyn a propan, který můžete zlikvidovat doma. Vzhledem k tomu, že plynové ohřívače vyžadují plynové nádrže, plyn není obsažen uvnitř jednotky. Kromě toho je většina jeho součástí vyrobena z plastu.

#5. Olejová topidla

Je těžké likvidovat topidlo naplněné olejem. Tento typ ohřívače rozvádí teplo po svém kovovém těle. Kovové tělo je naplněno olejem a správně na něm utěsněno. Vzhledem k tomu není možné vypustit všechen olej. K tomu je potřeba velký stroj. To dělá z ohřívače oleje nebezpečný odpad. Pomohlo by, kdybyste je nelikvidovali ve svém domě. Místo toho vezměte ohřívač na nebezpečnou skládku.

Přestože je většina jeho částí vyrobena z kovu, neměli byste je vyhazovat na běžnou skládku. Přijmou váš ohřívač, ale nebude s ním adekvátně zacházeno. Abyste zajistili, že bude řádně zlikvidován, zavolejte do depa a na věc se zeptejte. Budou vědět, co dělat nejlépe. Někteří by přijali váš olejový ohřívač, zatímco jiní ne. Můžete si také přečíst o ceně elektřiny ohřívače prostoru.

It’s A Wrap!

Často můžete topidlo zlikvidovat spolu s odpadky doma. Infračervené i keramické ohřívače lze bezpečně zlikvidovat doma, protože neobsahují žádný nebezpečný materiál. Pokud se však ohřívač skládá převážně z kovu, musíte jej odvézt do speciálního šrotu nebo na místo pro likvidaci odpadu. Díky tomu můžete vydělat nějaké peníze. Váš olejový ohřívač by měl být zlikvidován na nebezpečném smetišti.

Ale další nápad, který je třeba zvážit, je prodat jednotku online. Vyděláváte peníze a ušetříte si starosti s převozem jednotky na místo likvidace. Celkově musíte vědět, jak likvidovat topidlo a jak je důležité to dělat správně. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak funguje ohřívač prostoru a jaký je energeticky nejúčinnější ohřívač prostoru. Děkujeme, že jste s námi!