Jak zazimovat ohřívač bazénu Hayward? 4 nejlepší způsoby!

Chcete vědět, jak zazimovat bazénový ohřívač Hayward? Pokud ještě ne, tak se nebojte. Jsme tu, abychom vám pomohli. Zde je několik kroků, které zahrnují zazimování bazénového ohřívače Hayward; Vypněte ohřívač, odpojte všechna vodovodní potrubí, vyprázdněte ohřívač bazénu a poté ohřívač Hayward zakryjte.

Bazén Hayward vám pomůže vytěžit maximum z vašich nákladů na bazén tím, že vám umožní udržovat vhodnou teplotu vody pro plavání a prodloužit dobu, kdy jej můžete používat po celou zimu.

Pro tvrdé zimní počasí musíte zazimovat bazénový ohřívač Hayward. Pokračujte ve čtení a zjistěte více o těchto krocích. Také si projdeme, jak udržovat váš bazén teplý po celý rok, a několik věcí, na které byste měli myslet při nákupu ohřívače bazénu Hayward. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Způsoby zazimování bazénového ohřívače Hayward

Když voda zamrzne, zvětší se přibližně o 9 %. V důsledku toho, ať už máte výjimečně nízké teploty nebo dlouhé období teplot pod bodem mrazu, nepříznivé povětrnostní podmínky mohou způsobit značné poškození ohřívače Hayward mrazem. I v zimním počasí, pokud voda zůstává ve výměníku tepla, může se roztáhnout a způsobit praskliny v zařízení, což může způsobit poškození. Pokud bazénový ohřívač Hayward zazimujete, prodloužíte jeho životnost a zabráníte rozbití mrazem.

Pokud žijete v oblasti, kde jsou velmi chladné zimy a hodně sněhu, je zazimování neuvěřitelně zásadní. Kromě toho mnoho pojistných smluv a záruk vlastníků bazénových ohřívačů vylučuje škody způsobené mrazem. V důsledku toho má smysl přijmout nezbytná opatření, aby se zabránilo poškození mrazem. Zde je návod, jak zazimovat ohřívač bazénu Hayward:

#1. Odpojte zdroj elektřiny

Ohřívač bazénu potřebuje elektrické připojení k odstranění vody z bazénu, jejímu průchodu přes tepelný výměník k doplnění tepla na požadovanou úroveň a návratu teplejší vody do vašeho bazénu. Kdykoli se vypne elektřina, vypne se čerpadlo, které cirkuluje a nasává vodu z plavání a vrací ji zpět. V následujících fázích je to jednodušší, protože tepelné čerpadlo poté již netáhne vodu, což vám pomůže vypnout plyn a přívod vody.

#2. Vypněte vodu & plyn

Voda z vašeho bazénového ohřívače Hayward může být vypuštěna odpojením sacího a odtokového potrubí na spojích. Ohřívač trochu zvedněte, abyste pomohli vypustit téměř všechnu vodu. Možná vás také bude zajímat prozkoumat výhody plynového ohřívače bazénu.

#3. Vypusťte vodu z ohřívače

Chcete-li odstranit veškerou zbývající vodu, doporučujeme ji vyfouknout přes ohřívač bazénu. Během zimních měsíců jakákoli vlhkost uvnitř ohřívače bazénu zvyšuje riziko poškození mrazem, jehož výměna je nákladná.

#4. Umístěte ohřívač pod kryt

Pro přípravu na chladné období není nutné vnášet ohřívač bazénu dovnitř. K ochraně před nepřízní počasí, včetně ledu a sněhu, použijete prodyšnou krytinu. Aby bylo zařízení chráněno před korozí a rzí, mějte na paměti, že víko nepodporuje hromadění vlhkosti. I když nepoužíváte ohřívač bazénu Hayward, je rozumné zajistit jeho roční servis.

Ohřívač bude připraven na následující období plavání, pokud bude dostatečně udržován. Pomocí tohoto krytu můžete bezpečně sladit ohřívač Hayward, pokud jej připevníte. Je k dispozici v obchodech. Hlodavce můžete chránit před ohřívačem Hayward volným připojením sacího a výstupního potrubí. Uvolněné spojení umožňuje únik vody a zabraňuje krysám v ohřívači, které by mohly okusovat spoje nebo jiné vnitřní problémy.

Jak udržujete svůj Hayward Pool Heater vyhřívaný?

Bazén je vyhřívaný, aby se voda udržela na příjemném stupni plavání. Prodlužuje také dobu plavání, protože si můžete užívat příjemné teploty vody, i když teploty klesnou. Zdá se, že na trhu existují různá řešení pro udržení tepla v bazénu. Pokud si přejete mít bazén přístupný i přes zimu, vyhřívání se osvědčí. Abyste předešli možnosti prasknutí potrubí a jinému nákladnému zničení vašeho bazénu Hayward, udržujte teplotu vody pod nulou stupňů.

Jak se plynové ohřívače bazénů Hayward zahřívají?

Voda ve vašem bazénu se rychle ohřeje pomocí plynového ohřívače bazénu. Díky tomu nebudete muset dlouho čekat na dosažení požadované teploty vody. Jsou také spolehlivé pro ohřev bazénu, protože jako zdroj energie používají propan nebo plyn, zejména když je venku relativně chladno. Zatímco tyto ohřívače Hayward jsou cenově dostupné, jejich provozní náklady jsou vyšší. Ohřívače jsou z hlediska využití energie neefektivní, protože ke splnění stejného úkolu vyžadují více paliva než jiné způsoby vytápění.

It’s A Wrap!

Doufáme, že jsme vám odpověděli na to, jak zazimovat bazénový ohřívač Hayward. Výše jsme vše podrobně probrali. Pokud chcete zazimovat ohřívač, abyste si užili koupání v chladném počasí, musíte ho zazimovat. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jakou velikost ohřívače bazénu potřebuji a proč se mi ohřívač bazénu stále vypíná. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!