Jak zajistit, aby peletová kamna hořela tepleji? 4 zajímavé způsoby!

Už jste někdy používali peletová kamna, abyste věděli, jak rozpálit peletová kamna? Pokud ještě ne, nezoufejte! Zde je pro vás kompletní průvodce. Chcete-li peletová kamna spálit tepleji a získat extra horký vzduch z peletového ohně, proveďte následující: pelety vynikající kvality s minimálním množstvím popela a vody uvnitř by měly být spalovány.

Na sporáku zvyšte rychlost ventilátoru a zahřejte. Proudění vzduchu uvnitř i vně kamen lze regulovat. Při čištění sporáku dodržujte pokyny výrobce.

Peletová kamna jsou nejúčinnějším typem domácího topného zařízení na tuhá paliva, což znamená, že dokážou vytvořit velké množství teplého vzduchu z každého kusu paliva na pelety. Pokud však peletová kamna používáte nesprávně nebo ne na jejich celkovou kapacitu, můžete přijít o dodatečné teplo pro váš dům. Níže jsme prošli všechny body výše do větší hloubky. Pojďme tedy začít!

Způsoby, jak dosáhnout vyššího spalování peletových kamen

V peletách jsou kamna velmi účinná při výrobě velkého množství tepla; abyste měli dostatek tepla, musíte vědět, jak rozpálit peletová kamna? Tak pojďme dál!

#1. Pelety vynikající kvality

Pelety, běžně vyráběné z vedlejších produktů dřeva, jsou také palivem potřebným k výrobě přebytečného tepla. Kvalita pelet může ovlivnit, kolik teplého vzduchu z nich lze získat. Tedy celkové množství tepla, které může hořák na pelety vytvořit. Ty s vyšším obsahem vlhkosti a popela (nekvalitní pelety) se obtížněji spalují, což má za následek méně tepla.

Pelety vynikající kvality mohou způsobit, že oheň hoří efektivněji a vydávají neuvěřitelnější teplo. Při zapalování peletových kamen je nejlepší používat nejkvalitnější dostupné pelety, pokud není v příručce uvedeno jinak. Pokud chcete mít maximum tepla z hořáku kamen, používejte pelety vynikající kvality s minimální hladinou vody a popela. Váš hořák na pelety je dokáže efektivně a efektivně spalovat.

#2. Zvyšte rychlost dmychadla

Peletová kamna využívají distribuční dmychadla, která pomáhají při šíření tepla ze spalování kamen do zbytku místnosti. Mají vestavěné distribuční dmychadlo, stejně jako rychlost ventilátoru lze obvykle upravit tak, aby napomohla zvýšení topné kapacity, a často zahrnují kromě možností tepelného výkonu také úpravy rychlosti dmychadla. Pro dosažení maximálního tepelného výkonu z peletových kamen použijte nastavení dmychadla s úrovní tepelného výkonu. Tato kamna s vyšší hladinou dmychadla budou schopna posílat teplo hlouběji do prostoru.

Rychlost dmychadla je přístupná v nastavení hořáku na pelety s ovládáním na dotykové obrazovce. Rychlost ventilátoru je často nastavena na „Auto“. Na základě možností konkrétní značky peletových kamen však může být dokonce možné tuto možnost přehlasovat a zvýšit rychlost dmychadla. Je lepší nastavit rychlost ventilátoru na Automatic a pouze zvýšit cílovou pokojovou teplotu, abyste zvýšili množství produkovaného tepla. Zvyšte rychlost dmychadla, pokud je to možné v rámci možností, abyste optimalizovali, jak je do prostoru šířeno dostatečné množství tepla z hořáku na pelety, aby se výrazně zvýšil výkon.

#3. Proveďte úpravy proudění vzduchu

Teplejší a rychlejší oheň s větší produkcí tepla může být výsledkem zvýšené dodávky kyslíku do hořáku na pelety. U některých verzí peletových kamen je k dispozici klapka, kterou lze ručně regulovat pro úpravu cirkulace v peletových kamnech. Tuto klapku lze otevřít, aby se zvýšil přívod vzduchu k plamenům, což má za následek teplejší a rychlejší plameny. Spalovací ventilátor reguluje proudění vzduchu jiných typů peletových kamen a nelze jej ručně měnit. Když se zdá, že peletová kamna mají ručně ovládanou klapku, můžete ji využít k usnadnění cirkulace vzduchu ke spalování a zlepšení topné kapacity.

#4. Vyčistěte hořák

Hořáky na pelety se mohou stát plně automatizovanými obytnými topnými zařízeními, které vykonají mnoho vašeho úsilí, ale vyžadují pravidelnější čištění. Na rozdíl od peletových kamen, která jsou často servisována podle doporučení výrobce, může být neudržovaná paletová kamna méně účinná a poskytovat méně tepla. Jednou týdně hořáky na pelety často potřebují pravidelné sezónní a roční čištění.

Například musíme vyčistit všechny hořáky a popel. Před použitím pravidelně otírejte jeho nasávací otvor, aby se zabránilo hromadění nečistot. Pravidelná údržba hořáku na pelety může pomoci zvýšit množství tepla, které produkuje. Pokud nebudete kamna správně čistit, budete mít horší zážitek z hoření a budete produkovat málo horkého vzduchu. Ucpaná spalovací nádoba snižuje proudění vzduchu, zatímco ucpaný šnek snižuje podávání pelet a snižuje tepelný výkon. Pravidelné čištění nezvýší tepelný výkon a nezahřeje hořák vašeho sporáku. Možná vás také budou zajímat problémy s peletovými kamny a jejich řešení.

It’s A Wrap!

Nakonec jsme vám odpověděli na to, jak zahřát peletová kamna, a doufáme, že pochopíte, jak na to. Výše jsme uvedli některé metody pro zahřátí hořáku na pelety. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, jak nainstalovat plynový sporák a jak vyrobit táborový sporák.