Jak vyzdobit dvě křesla a sedátko

Přidání pohovky do obývacího pokoje se dvěma křesly může být obtížné, zvláště pokud máte omezený prostor. Namísto stohování všech tří kusů nábytku k jedné stěně se porozhlédněte ve svém obývacím prostoru po alternativách. Zde jsou způsoby, jak ozdobit dvě křesla a sedátko.

Způsoby, jak vyzdobit dvě křesla a sedací soupravu

Mezi čtyřmi stěnami

Umístěte pohovku podél jedné stěny a dvě křesla vedle sebe podél druhé stěny. Mezi pohovku a křesla umístěte tenký konferenční stolek. Pokud je prostor omezený, umístěte malý stolek mezi křesla a jeden na jeden konec pohovky.

Lehátka, která jsou možná pohodlnější než pohovky, by měla čelit činnosti, kterou milujete nejvíce. Je tomu tak, ať už jde o televizi nebo o velké okno. Existuje mnoho způsobů, jak můžete umístit svou pohovku nebo pohovku.

Otevřít půdorys

Při zařizování dvou křesel a sedací soupravy je třeba zvážit půdorys. Pohovku lze použít k označení konce jednoho prostoru a začátku dalšího. Umístěte pohovku například blízko okraje obytného prostoru, abyste zvýraznili přechod do jídelní části. Umístěte křesla na oba konce kolmo k pohovce a vytvořte čtvercový tvar písmene U.

S touto konfigurací můžete umístit televizi přesně naproti pohovce na druhém konci obývacího pokoje. Pokud není prostor příliš omezený, můžete dvě křesla umístit také na druhý konec obývacího pokoje. Tato konfigurace umožňuje otočení čelem k pohovce.

Bezpečnostní opatření týkající se kůže

Uspořádání dvou křesel a sedací soupravy v místnosti vyžaduje opatrnost. Existuje mnoho míst, kde si můžete koupit kožený nábytek, poté zvažte provoz a vystavení světlu. Pokud vlastníte koženou židli, měli byste se obávat poškození sluncem. Oleje a UV záření jsou dvě nejvýznamnější příčiny poškození a vyblednutí kůže.

Pokud umístíte židli například do středu místnosti, budete s ní hodně pracovat. To je zvyk a nedá se s tím moc dělat, než se změnit v nějakého koženého tyrana, kdykoli k vám přijdou lidé. Možná budete chtít zvážit vedlejší židle, pohovky nebo loveseats pro křeslo pro dvě osoby.

Pokud tedy chcete, aby vaše kožené křeslo zůstalo pružné, světlé a hladké, vyhněte se přímému slunečnímu záření a ohni. Poté, co vyhodnotíte dostupný prostor, je čas představit si, jak jej chcete zaplnit. Začínáte od nuly, nebo máte stávající nábytek, který chcete začlenit?

Nejlepší je vytvořit motiv obývacího pokoje kolem židle. Pak můžete začít kombinovat textury, barvy a akcenty. Pokud máte směs různých typů nábytku pohromadě, máte dvě možnosti: kondenzovat do odpovídajících sad nebo jít s chaosem.

Jít regenerovanou, recyklovanou a svéráznou cestou může být docela efektivní. Ale budete muset jít ven. Hledejte starožitné osvětlení, koberečky ze zvířecí kůže, historické automobilové doplňky, nápisy a tak dále. Všechno by se mělo zdát záměrné, ať už přebíráte téma z Ikea nebo spoustu nálezů ze záchranářů. To je skvělý tip, který byste měli dodržovat při zdobení dvou křesel a pohovky.

Umožněte židli, aby byla hvězdou show a poskytněte něco, na co se mohou oči dívat. Pokud je to možné, držte se základních barevných zásad a pokud nemůžete najít nebo si dovolit odpovídající položku, zvažte přečalounění. Barevné ozdoby, hřebíky, přehozy, kryty zadních křídel, skvrny a laky mohou zcela změnit vzhled vašeho obývacího pokoje s omezeným rozpočtem.

Máte možnost změnit uspořádání dvou křesel a sedáku pro váš domov. Nesnažte se vše zvládnout sami; místo toho vyhledejte radu od profesionálních designérů a prodejců domácích potřeb. Není neobvyklé narazit u pokladny na bývalého dodavatele, bytového designéra nebo truhláře. To je jedna věc, kterou byste si měli pamatovat při zdobení dvou křesel a pohovky.

Alternativní řešení

Někdy, bez ohledu na to, jak moc se snažíte, se vám prostě nedaří, aby to křeslo vypadalo ve vašem obývacím pokoji. Podívejte se na elegantnější polohovací křesla. Nemusí připomínat obrovského Lay-Z-boye; v dnešní době je k dispozici mnoho moderních designů.

Váš dědeček nemusí souhlasit, ale ujišťujeme vás, že jsou stejně pohodlné jako ty staré. Budete mít také další možnosti pro materiály a konstrukci. Pokud se vám stále zdá, že neuspokojuje vaši potřebu pomoci, přemýšlejte o tom, zda zaměstnat někoho, kdo může.

I když nejste bohatí, není žádná ostuda zaměstnat interiérového designéra. Strávit hodinu s designérem, který vytvořil domovy pro stovky lidí. Jejich odbornost eliminuje dohady a nabídne vám odpovědi, jejichž nalezení by vám trvalo měsíce.

Jak tedy vyzdobit dvě křesla a sedátko?

Existuje mnoho způsobů, jak ozdobit dvě křesla a sedací soupravu. Experimentujte s těmito konfiguracemi a zjistěte styl, který vám vyhovuje! Jen se ujistěte, že je vaše oblast dobře vyvážená.