Jak vyrobit ohřívač hliněných nádob? 5 snadných kroků!

Zajímá vás, jak vyrobit ohřívač hliněných nádob? Nebojte se a jste na správném místě. Použili jste jen pár svíček a nějaké hliněné a terakotové květináče? Ohřívač hliněných nádob je pohodlnou a přímou technikou pro zahřátí skromných prostor.

Neexistují žádná mechanická zařízení. Neexistuje žádná síla. Bylo jen horko dne. Shromažďování tohoto tepla je však zásadní. Každý osamělý plamen ve svíčce produkuje určité množství tepla.

Plamenů je daleko více. Je zde tedy mnohem více tepla. A aby to bylo prospěšné, teplo z ohně by mělo být zachováno; jinak by se rozptýlil směrem nahoru, generované teplo bude zanedbatelné. Koncept je jednoduchý: terakota se zahřívá postupně. Účinně udržuje teplo, takže pokud na sebe naskládáte dva nebo tři terakotové květináče s dostatečným prostorem pro proudění vzduchu mezi nimi, bude terakota absorbovat teplo jen ze svíčky. Toto je pouze náhled. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Postup výroby ohřívače hliněných nádob

Výroba ohřívače hrnců není obtížný úkol; k výrobě ohřívače potřebujete nějaký materiál a základní nástroje. Níže uvedené kroky vám pomohou naučit se vyrobit ohřívač hliněných nádob.

Krok č. 1. Uspořádejte sadu hliněných nádob

Hliněné hrnce se dodávají v různých velikostech. S větším bazénem budete schopni vytvořit více sálavého tepla. Nicméně čím kratší svíčky jsou, tím účinnější by byly. Větší hrnce by se daly naskládat na sebe, aby se mezi nimi vytvořila vzduchová mezera. Může se hodit, pokud máte zdroj tepla s širší základnou nebo početné svíčky.

Umístěte tyč se závitem na dno hliněného hrnce zvenčí tak, aby dlouhý kus stál uprostřed. Pokud se jednalo o šroub se závitem, zajistěte jej pomocí šroubu a šroubů na vnější straně. Potom dovnitř hřídele přidejte matici, šroub a další matici – zajistěte na místě – a ne příliš tvrdě, jinak se hrnec rozbije – jen tolik, aby byl dokonce pevný. Po přidání šroubu umístěte druhý hrnec tak přes šroub v prvním hrnci. Upevněte dvojitým šroubem a dvěma maticemi.

Krok č. 2. Vyberte si správný zdroj tepla

Svíčka může poskytnout hodně tepla jen na krátkou dobu. V případě potřeby použijte déle hořící svíčky, abyste dobu prodloužili. Při výběru zdroje tepla buďte obezřetní a dobrý úsudek. Ujistěte se, že zdroj tepla, který chcete použít, se vejde do ohřívače, aniž by došlo k udušení. Ujistěte se, že je tento ohřívač vyvážený umístěním na dvě cihly. Dole vložte svíčku do kovové krabice. Pozastavte se, dokud nebude vynikající a zahřátý a generující teplo; mnoho lidí si dokonce dává na hlavu šálek kávy, aby se obsah rozpálil.

Krok č. 3. Spusťte ohřívač

Zapalte svíčky a hliněné hrnce postavte obrácené těsně nad zdroj tepla, abyste zachytili teplo. Pokud nemáte přívod vzduchu zespodu, plamen zhasne. Různá nastavení mohou pomoci zlepšit tepelný výkon nebo celkový komfort.

Může ohřívač hliněných nádob plně zahřát místnost?

Vědci vypočítali jas svíčky vs. velikost místnosti a vytvořili nejrůznější statistiky. Většina populace by ráda pochopila, jestli je ohřívač hrnců zahřeje. Ne, nijak výrazně nezvýší teplotu v místnosti – vše závisí pouze na jejích rozměrech. Když to uděláte v místnosti s klenutou střechou nebo spoustou otvorů, nevšimnete si dostatečné změny. Když jej použijete v malé ložnici a budete studovat přibližně 10 stop krát 9 10 stop, zvýší teplotu natolik, že vás v zimě udrží v teple.

Kam umístit ohřívač hliněné nádoby?

Pokud chcete z něčeho profitovat, musí vám to být blízké. V prstech na nohou a rukou cítíte chlad, protože při extrémních teplotách tělo soustředí krev na proudění životně důležitých orgánů, které vám pomohou přežít. Pokud tedy budete mít něco takového pod nohama, když sedíte v klidu nebo u stolu, a zakryjete stůl nějakým prkénkem, vaše nohy budou velmi opékané – jediným problémem je náhodné převrácení. Velikost místnosti je zásadní pro úspěch ohřívače hliněného hrnce. Vyhodnotil jsem takové ohřívače pomocí tří svíček a prokázal sálavé teplo přes 140 ° F Fahrenheita.

A jsou mnohem vhodnější jako pojem pro trochu ohřívače prostoru. Zásadní je však slovo „málo“. Musíte zmenšit velikost prostoru, který uživatelé chtějí zahřívat, aby se teplo správně přenášelo. Pokud se snažíte vytápět obývací pokoj o rozloze 350 čtverečních stop takovým jediným ohřívačem, tyto hrnce by mohly být dost krátké. Můžete si také přečíst o průměrných nákladech na ohřev bazénu.

Je to obal!

Jsme rádi, že víte, že jste se naučili vyrobit ohřívač hliněných nádob. Tyto ohřívače jsou jen pro malé prostory, snadno se používají a jsou méně nákladné. Pokuste se jej umístit blízko sebe, aby se rychle zahřál, kdykoli použijete tento ohřívač. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak přidat termostat k nástěnnému topidlu a kam umístit topidlo. Děkuji, příteli, že jsi s námi zůstal.