Jak vypustit a propláchnout plynový ohřívač vody? 4 snadné kroky!

Chcete se naučit vypustit a propláchnout plynový ohřívač vody? Pokud jste zmatení a máte z procesu trochu obavy, jste na správném místě. Přečtěte si dále níže a pojďme diskutovat o tom, co byste měli vědět o vypouštění ohřívače vody. Takže první věc. Je nezbytné, aby se domácí spotřebiče pravidelně čistily?

Pak by vám neměl chybět ani ohřívač vody. Existují pouze dvě věci, proč musíte ohřívače pravidelně čistit – abyste prodloužili jejich životnost a zachovali jejich výkon. Abyste dosáhli obojího, musíte vědět, jak můžete vypustit a propláchnout plynový ohřívač vody.

Stále existuje nespočet domácností, které upřednostňují plynové ohřívače vody, protože elektřina může vypadnout, zejména v zemích, které mají zimy, když je hustý sníh. To je důvod, proč jsou plynové ohřívače vody v tomto státě stále žádané.

Je vypouštění a proplachování ohřívače vody těžké?

Ano, tuto práci můžete najít těžko, zvláště pokud je to vaše poprvé. Ale víš co? Vše se můžete naučit. Pokud si myslíte, že je to těžké, zvedněte se. Níže uvedené kroky vám pomohou určit, se kterou částí začnete, a samozřejmě zajistí vaši bezpečnost. Ale pokud jste člověk, který se ve věcech rychle zamotá, můžete si také zavolat profesionála, který vám pomůže a vysvětlí další důležité detaily. Na druhou stranu, pokud jste připraveni přeskočit kroky, začněme a naučte se, jak vypustit a propláchnout plynový ohřívač vody!

Postup vypuštění a propláchnutí plynového ohřívače vody

Čištění ohřívače vody znamená, že musíte vypustit a vypláchnout vodu uvnitř nádrže. Většina plynových ohřívačů vody má nádrže a usazeniny, které v průběhu času rostou uvnitř nádrže, a proto byste měli nádrže pravidelně čistit. Zbytky mohou ovlivnit výkon ohřívače vody a hlavní důvod, proč ohřívač zabere více času, než je obvyklé, což také zvyšuje spotřebu plynu. Abyste udrželi ohřev vody, musíte se naučit vypouštět a proplachovat ohřívač vody.

Krok č. 1. Vypněte přívod vody a plynu

Chcete-li začít, vypněte přívod vody do ohřívače vody. Pokud jste nainstalovali vodní ventil, vypněte jej. Po uzavření přívodu vody vypněte zdroj plynu. Plyn má obvykle membránové nebo lineární ventily. Pokud nemůžete najít plynové ventily, které vám umožňují přerušit přívod, přejděte k nádrži a sledujte potrubí do ohřívače vody. Po jeho nalezení jej prosím vypněte a zkontrolujte, zda nedochází k úniku plynu. Pokud ve vzduchu není cítit žádný plyn, můžete vyrazit. Na druhou stranu existují vodítka k určení úniku plynu jeho zápachem. Pokud tedy cítíte plyn, musíte zkontrolovat, kde se nachází, a správně jej opravit. Může být užitečné přečíst si o tom, jak najít svůj uzavírací ventil plynu.

Krok č. 2. Vypněte napájení ohřívače vody

Nemusí to nutně znamenat, že po uzavření přívodu plynu nebudete muset vypínat ohřívač vody. Po vypnutí přívodu plynu musíte po vypnutí přívodu plynu vypnout ohřívač vody. Jděte k ohřívači vody, najděte hlavní ventil a otočte knoflík do polohy „vypnuto“. Pokud je váš ohřívač vody stále teplý, nechte jej nejprve vychladnout. Nepokoušejte se vypustit vodu z nádrže pomocí hadic.

Krok č. 3. Připojte hadici

Pokud máte zahradní nebo tlakovou mycí hadici, můžete tuto hadici použít jako průchod přebytečné vody, která zůstala uvnitř nádrže. Před propláchnutím jej musíte vypustit do vypouštěcího ventilu. Vypouštěcí ventil je dole, a pokud si nevíte rady s ventily, můžete se podívat do manuálu, abyste vypouštěcí ventil identifikovali rychleji. Poté, co do něj připojíte hadici, získejte 5galonový kbelík a vložte druhý konec hadice do kbelíku. Najděte nejbližší kohoutek s horkou vodou a zapněte jej. Otevření kohoutku s teplou vodou také uvolní tlak, takže jím můžete nechat protékat i vodu.

Po důkladném vypuštění vody z nádržky ji můžete doplnit novou vodou nebo propláchnout. Pokud se tedy rozhodnete vynechat splachování, můžete prozatím naplnit nádrž a zapnout přívod plynu a rozsvítit ohřívač vody. Pokud se však rozhodnete jej po vypuštění propláchnout, můžete přejít k dalšímu kroku. Propláchnutím nádrže na vodu vám pomůže vyčistit ohřívač vody. Nádržku budete naplňovat a opakovaně vyplachovat, dokud nebudete s vypláchnutou vodou spokojeni.

Krok č. 4. Splachovací ohřívač vody

Existují dva způsoby, jak propláchnout ohřívač vody pomocí neředěného octa nebo obyčejné vody. Po vypuštění vody zapněte přívod vody a propláchněte ji vypouštěcím ventilem. Pokud chcete ohřívač vody propláchnout neředěným octem, budete potřebovat alespoň 3 až 4 galony octa. Tento proces může chvíli trvat, protože ocet musíte v nádrži nechat pět až čtyři hodiny. Po vypuštění vody z nádrže zavřete vypouštěcí ventil, najděte anodovou tyč a nalijte galony octa. Nechte ocet odležet a poté jej proplachujte vodou, dokud nezůstane po octu ani stopa.

It’s A Wrap!

Nyní, když víte, jak vypustit a propláchnout plynový ohřívač vody, budete svůj ohřívač vody udržovat. Proplachování a vypouštění jsou základní věci, které byste měli vědět, pokud máte doma tento typ ohřívače. Nebudete muset volat na pomoc profesionála nebo čekat hodiny, než se dostanete do svého bydliště, protože už víte, co máte dělat. Můžete si také přečíst o tom, jak upravit teplotu na ohřívači teplé vody a jak zavolat opravu ohřívače vody.