Jak vyměnit vodou poškozený podklad v 5 jednoduchých krocích

Možná jste objevili měkký koberec a hledali jste způsob, jak nahradit vodou poškozený podklad. Provádění pravidelných kontrol ke sledování stavu podkladu vám pomůže vyhnout se v budoucnu nákladnějším opravám.

Možná máte na podlaze více skřípání než obvykle. Vlivem nadměrné vlhkosti často dochází k poškození podkladu. Může to být proto, že váš dům je vlhký, má netěsnost ve vašem potrubí nebo je nějak popraskaný.

Určení nejlepší možnosti pro každou okolnost závisí na příslušných informacích, jako je typ podlahy, úroveň poškození a náklady na opravy oproti výměně. Chcete-li pomoci s vodou poškozenými podlahami, postupujte podle těchto jednoduchých pokynů.

Jak zjistím, zda je třeba vyměnit můj podklad?

Prvotní indikátor je, když se vaše podlahy potopily. Tiché místo pod kobercem nebo dřevěnou podlahou naznačuje, že se zhoršily podlahové panely nebo dřevo. Abyste zabránili růstu hniloby, museli byste vyměnit poškozené části podkladu.

Navíc to může být také tehdy, když podlaha hlasitě skřípe. Plochy dřeva nebo koberců, které jsou měkčí než okolní oblasti, mohou zeslabit podlahové panely níže. Výměna celého podkladu nemusí být nezbytná, ale je důležité vyměnit poškozené díly, aby se zabránilo dalšímu poškození.

Může to být také tehdy, když má strop netěsnosti. I když není strop odpovědný, pokud strop prosakuje, měli byste pochopit, že na vině není ani váš podklad.

Pokud se jedná o únik, může to znamenat, že máte doma postupný únik. Vzhledem k tomu, že překližka a OSB (deska s orientovanými vlákny) absorbují vlhkost, jsou účinně mokré ještě předtím, než se voda dostane ke stropu.

Výměna vodou poškozeného podkladu

Krok č. 1. Odstraňte podlahové větrání

K odstranění podlahového větracího otvoru použijte šroubovák. Začněte tím, že se podíváte dovnitř svého domova a prozkoumáte průřez vaší současné podlahy.

Při řezání oceli umístěte kotouč kotoučové pily na požadovanou tloušťku. Pokud existuje překryv, nezapomeňte jej změřit. Pokud nemáte větrací otvor, nezapomeňte zapnout čepel a nastavit ji tak, aby řezala hloubku 1 palec.

Krok č. 2. Nakreslete obdélník nebo čtverec

Pomocí pravítka, které je nejméně o 6 palců delší než poškozená oblast, nakreslete obdélníkový nebo čtvercový vzor. Když nosníky podporují podklad, je to zásadní. Pokud vzor výřezu nepokrývá spoj nebo šev, použijte vzor co nejblíže.

Krok č. 3. Odstraňte hřebíky

Pomocí kladiva vklepněte konec páčidla do jakékoli praskliny nebo švu. Prodlužte nehet mírným páčením porcí. Pomohlo by, kdybyste všechny odkryté nebo vyčnívající hřebíky srazili drápovým kladivem.

Pokud se vám nehty odlomí, zatlučte je kladivem nebo je vytáhněte pomocí diagonálních kleští. Pokračujte ve zkoumání, zvedání a odstraňování části nebo sekcí. Pomocí sekcí zatlačte obtížné nehty na místo.

Krok č. 4. Změřte poškozenou oblast

Změřte všechny strany označené oblasti, dokonce i ty, které nejsou podporovány. Odřízněte čepy dva po čtyřech k měření a poté je nainstalujte pokosovou pilou. K upevnění podkladu ke sloupkům můžete použít vrtačku nebo šroubovák s 3palcovými šrouby, které by měly zarovnat boky nosníků, aby byla zajištěna správná podpora.

Chcete-li počítat s 1/8palcovým prostorem mezi stávajícím a novým podkladem, změřte řezací plochu a odečtěte 1/8 palce ze všech čtyř stran. Pokud je předchozí podlaha nebo překrytí odstraněno, ořízněte nový podklad a veškeré následné překrytí rovně a kotoučovou pilou.

Položka, kterou odstraňujete, by měla být odstraněna pomocí stejného materiálu a tloušťky, jaká byla použita v prvním kroku. Při řezání zakřivených kusů byste vždy měli používat skládačku. Položte novou podložku do vydlabané oblasti.

Krok č. 5. Nainstalujte nový podklad

Pomocí 2palcových šroubů připevněte podklad k nosníkům a blokům. Pomocí 112palcových šroubů do desky zajistěte překrytí k podkladu.

Nakreslete 24-36palcové kusy, které nahradí podklad. Circular viděl části skrz.

Pila s vratným pohybem může řezat podél zdi tam, kde to kotoučová pila neumí. Vypáčte součásti.

Vložte nový podklad na nosníky, vystředěné, s hranami a spoji přes nosníky. Pokud je to nutné, rozdělte rozdíl na podporu dvou částí.

Připevněte podklad k nosníkům pomocí 2palcových šroubů. Pokud je to možné, připevněte překrytí pomocí 1 1/2palcových šroubů paluby.

Vztahuje se pojištění vlastníků domů na podklad?

Pokud je nutné kvůli poškození vodou vyměnit celý podklad, obvykle ho pokryje pojištění majitelů domů. Zjistěte, zda byste měli tuto práci vykonávat sami, nebo najmout někoho, kdo to udělá za vás, a také druhy krytí, na které se vaše pojištění vztahuje.

Závěr

Nyní můžete postupovat podle těchto kroků, abyste věděli, jak vyměnit vodou poškozený podklad. V případě, že potřebujete pomoc, nezapomeňte požádat o pomoc.