Jak vyměnit anodu v ohřívačích RV? 4 snadné kroky!

Tato příručka vám pomůže zjistit, jak vyměnit anodovou tyč v ohřívačích RV; zůstaňte s námi na konci! Kdykoli se to týká vylepšení horkovodního systému RV, jako je výměna anodové tyče, může se zdát, že hodin není nikdy dost.

Anodová tyč může být použita v mnoha rekreačních automobilových nádržích na horkou vodu, aby centrální nádrž nezrezla. Chcete-li zabránit poruše ohřívače vody, musíte jej vyměnit.

Jednoduše se musíte řídit tímto průvodcem, abyste zjistili vše, co byste mohli chtít vědět o výměně anody ohřívače RV a proč je tak důležité ji pravidelně zkoumat. Anodová tyč v ohřívači vody vašeho karavanu nemá nic jako pravidlo, že častý servis karavanu je nejlepší způsob, jak udržet investici, kterou vložíte do vašeho přívěsného vozíku, točnice nebo přívěsu. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Co je anoda v ohřívači vody RV? Proč byste jej měli vyměnit?

Anodová tyč ve vašem ohřívači vody RV je náhradní součást. Tyč je vyrobena z látky, která přitahuje nečistoty, které by se jinak mohly usazovat na vnitřní stěně jádra, korodovat výměník tepla nebo kovové stěny a potenciálně způsobit poruchu. Tato tyč je obětavá, což znamená, že nejprve zkoroduje, čímž chrání vnitřek nádrže horkovodního systému RV a prodlužuje její životnost. Proces známý jako galvanická koroze nastává při každém kontaktu vody a kovu.

Oproti ocelové nádrži ohřívače vody je anodová tyč vyrobena z lehčí, záporně nabité látky, která přitahuje částice z vody a umožňuje jim okusovat tyče spíše než vnitřní stěnu.

Hořčík, hliník a měď jsou nejběžnější materiály anod, a když tam nic není, zreznou. Vaše nádrž může rychle zrezivět, pokud nevyměníte staré anodové tyče dříve, než se rozpustí. Když ohřívač zkoroduje, bude jen prosakovat voda přes podlahy vašeho obytného vozu, což vyžaduje nákladné a časově náročné úpravy a nákup náhradního systému teplé vody, což může rychle zkazit vaše cestování.

Minerální usazeniny mohou ulpívat na tepelném výměníku a poškodit se, i když nádrž nerezaví. Je důležité jednou za měsíc zkontrolovat a vyměnit anodovou tyč v ohřívači vody vašeho rekreačního vozidla. Je lepší vyčistit nádrže současně, abyste se zbavili usazenin, které mohou korodovat vnitřek nádrže. Jak rychle nebo pomalu koroduje anodová tyč vašeho obytného vozu, jak často cestujete, tak i čistota vody.

Pokud máte změkčovač vody pro obytné vozy, možná si uvědomíte, že byste měli vydržet déle než rok, aniž byste jej museli opravovat. Pokud tedy žijete v oblasti s opravdu tvrdou vodou, možná budete muset po šesti měsících prut vyměnit.

Kroky pro výměnu anodové tyče v ohřívačích RV

Zde je návod, jak vyměnit anodovou tyč v ohřívačích RV:

Krok č. 1. Odpojte ohřívač

Před výměnou anodové tyče v nádrži na horkou vodu pro obytné vozy odpojte svůj obytný vůz od pobřežního napájení nebo vypněte jistič k systému ve skříni jističe RV. Zavřete ventil na plynové nádrži, která plní váš ohřívač vody, pokud pracuje na propan

Krok č. 2. Demontujte ohřívač vody z RV

Poté, co vypnete elektřinu a vodu do vašeho RV, vypusťte vodu z nádrže na horkou vodu, abyste mohli zkontrolovat anodovou tyč. Pokud vypustíte nádrž těsně po vypnutí elektřiny RV, nádrž na vodu bude extrémně teplá. Nechat vodu v nádrži usadit se po mnoho minut nebo provést opatření při vypouštění nádrže, jako je nošení těžkých ochranných rukavic a zůstávat vzadu, aby nedošlo k výbuchu.

Krok č. 3. Vyjměte anodovou tyč

Pokud se vaše anodová tyč připojí k vypouštěcí zátce, máte štěstí, protože ji můžete okamžitě zkontrolovat. Nyní můžete odpojit anodovou tyč z jejího portu, pokud je na vnější straně jednotky, ale není připojena k vypouštěcí zátce. Budete se muset přemístit do vnitřku karavanu, abyste vyměnili anodovou tyč z 6 nebo 10galonových plynových topných systémů, které mají anodovou tyč v přední části dna nádrže.

Vyjměte anodu z nádrže pomocí sady háčků. Pokud jste se na anodovou tyč nějakou dobu nedívali, mohla by se zaseknout kvůli rzi dosahující závitů. Abyste zajistili dostatek energie pro vyjmutí anodové tyče ze závitů, možná budete muset použít lamač na rukojeti šroubováku. Možná vás také bude zajímat informace o typech anodových tyčí ohřívače vody.

Krok č. 4. Vyměňte novou anodovou tyč

Před instalací nové anodové tyče RV obalte závity teflonovou páskou. Pro dosažení lepšího utěsnění proti úniku naviňte pásku kolem závitů ve směru hodinových ručiček. Pomocí nástrčného klíče nasaďte náhradní anodovou tyč do otvoru v nádrži.

It’s A Wrap!

Doufáme, že jste se po přečtení tohoto článku naučili, jak vyměnit anodovou tyč v ohřívačích RV. Podrobný návod výše jsme probrali krok za krokem. Můžete si také přečíst o tom, co dělá anoda ohřívače vody a jaké jsou části ohřívače vody. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!