Jak vyčistit trubku sporáku? Ve 2 úžasných krocích!

Zajímá vás a ptáte se: jak vyčistit kamna? Měli byste dodržovat dva snadné způsoby- první je příprava a druhý správné čištění- stejně snadné jako tyto kroky!

Jde o to, že bezpečný a efektivní provoz vašich kamen na dřevo závisí na kvalitě komínového potrubí. Prodloužení krbových kamen spojuje výfukovou trubku kamen se stěnou nebo komínovou trubku níže.

Pokud je krbová kamna umístěna v hlavním patře domu, neměly by být žádné překážky. Jinak budete prostor přímo vyhřívat. Na rozdíl od elektrických kamen nepotřebují kamna na dřevo potrubí nebo potrubí k přenosu tepla. V závislosti na typu komína je k dispozici několik délek a tloušťek komínových trubek na dřevo. Velká kamna mohou vytvářet pomalé, doutnající ohně, které se dost rozžhaví, takže se ujistěte, že má správnou velikost pro danou oblast. Kamna, která nejsou dostatečně velká, bude muset být přepálena, aby splnila potřeby vytápění menší místnosti.

Abyste zajistili dlouhou životnost vaší kamna, musíte ji udržovat v čistotě. V tomto článku porozumíme nejlepším způsobům, jak můžete vyčistit potrubí kamen. Pojďme tedy bez dalších okolků zabrousit do detailů.

Čištění vašich kamen kamen

Je důležité, aby potrubí zůstalo vždy čisté. Dehet a usazeniny se hromadí v krbu a kamnech na dřevo, ať už používáte měkké dřevo, tvrdé dřevo nebo stlačenou kulatinu. Vaše čisticí rutina bude záviset na tom, jak často a jak se vaše kamna používají. Požár by se mohl vznítit, pokud se to nedělá pravidelně.

Čištění kovového komína krbu nebo kamen je zásadní pro zajištění toho, aby i nadále správně fungoval a aby tvorba kreosotu nebo popela nevedla k požárům. Není to práce pro tělesně postižené nebo starší lidi, protože vyžaduje lezení po žebříku. Spíše než platit kominíka mohou majitelé domů ušetřit peníze tím, že sami provedou práci s levným vybavením. Nyní je načase, abyste znali proces čištění kamen.

Kroky k čištění sporáku

Přestaňte si dělat starosti, přátelé. Je načase naučit se kroky k čištění trubek kamen. Zde jsou následující:

#1. Příprava sporáku

Pokud v roštu není požár, nebo když je dostatečně chladný na to, abyste s ním manipulovali, začněte s čištěním kovového komína. V důsledku toho se nebudete muset starat o to, že je komín příliš horký a způsobí nehodu, když jej začnete čistit. Před čištěním komína položte po obvodu hadry, aby se na podlahu neshromažďovaly nečistoty a nečistoty. Vpusťte dovnitř co nejvíce čerstvého vzduchu otevřením oken a dveří. Nahromadění popela a prachu v kovovém komíně bude značný problém.

Než začnete s prací na komíně, nasaďte si ochranné brýle, obličejovou masku a pracovní rukavice, abyste se chránili před vdechováním prachu nebo popela a chránili oči před létajícími úlomky.

Sejmutí desky tlumiče z připevněného kovového rámu zabrání vylití teplého vzduchu z horní části komína. Kromě toho můžete odstranit sadu „závlaček“, které drží tuto část na svém místě v rámu tlumiče. Poté, co si je kolíky a talíř bezpečně odložíte, si je mentálně poznamenejte.

Chcete -li zkontrolovat dno komína, zda neobsahuje hnízdo zvířat nebo jinou překážku, budete potřebovat výkonnou baterku s dlouhým paprskem. Nejprve zjistěte, zda se nějaký kreosot nahromadil, a pokud ano, kolik. Než se pokusíte dosáhnout vrcholu, postavte si venku na komín žebřík a dodržujte všechna bezpečnostní opatření. Také si posviťte baterkou dolů komínem, abyste zkontrolovali nějaké podivné věci.

Na otvor sporáku na kamna na dřevo byste měli umístit plachtu nebo plachtu, abyste zabránili škůdcům. Podobnou techniku ​​použijte při čištění krbu, aby se kreosot a popel nedostaly do vašeho domova. Možná si budete chtít přečíst, kde koupit dřevo pro kamna na dřevo.

#2. Čištění

Jakmile je komínový kartáč na svém místě, aby vyčistil komín po celé délce, začněte jej zametat nahoru a dolů. Než budete pokračovat, ujistěte se, že v horní části komína není kreosot a další nános.

Do komína nainstalujte prodlouženou tyč komínového kartáče. Jakmile pečlivě vyčistíte komín, přidejte v případě potřeby další tyče, abyste se ujistili, že jste se dostali ke každé poslední štěrbině, včetně těch, které jsou zcela uzavřeny vnější stěnou komína, do kouřovodu.

Opatrně odstraňte plachtu nebo plachtu ze vchodu do komína a z domova. Jakmile budou nečistoty kolem tlumiče vyčištěny pomocí obchodního vysavače, vysajte vše ostatní, co se kolem něj nahromadilo, dejte pozor, abyste dosáhli jak do komína, tak nahoru do něj. Nyní si pořiďte drátěný kartáč, odstraňte veškerý kreosot ze spodní části kovového komína. Dále oblast vyčistěte vysavačem.

Zkontrolujte kovový komín, zda neobsahuje praskliny nebo třísky, a utěsněte je. Před výměnou desky tlumiče a závlaček proveďte nezbytné opravy. Po vyčištění varné trubky venku ji vložte zpět do kamen na dřevo. Vědět, jak vyčistit komín.

Je to Wrap!

Vidět? Jsme hotovi. Dvěma snadnými způsoby můžete čištění kachlových trub dokončit. Za prvé, pamatujte, že je nutné udržovat jej čistý. Jak se říká: „Čistota je vedle zbožnosti!“ Nyní víte, jak vyčistit kamna. Můžete si přečíst, jak utěsnit komínovou rouru na dřevo a jak vyčistit sklokeramickou kamenu jedlou sodou a peroxidem. Až sem, přátelé.