Jak vyčistit sklo od plísní: 2 užitečné způsoby pro domácí kutily

Vědět, jak vyčistit plíseň ze skla, vám pomůže eliminovat její další růst. Plísni se daří ve vlhkých a teplých podmínkách, které najdete téměř na každé stavbě.

Plíseň je členem rodiny hub a může u některých lidí způsobit alergické reakce a alergie. S odstraňováním plísní ze skleněných povrchů se nemusíte bát, protože se jedná o nepřilnavé povrchy.

Jaké jsou důvody, proč plísně rostou na skle?

Existuje několik důvodů, proč plíseň roste na skle. Růst plísní je podporován nahromaděním nečistot a prachu a vlhké sklo poskytuje ideální prostředí pro rozvoj těchto domácích hub.

Houby se vyvíjejí rychleji, když je přítomna organická hmota a je přítomna vlhkost.

Sklo není organická látka a plísně se obvykle netvoří na neorganických materiálech, jako je sklo nebo keramika. Na druhou stranu organické látky přitahují plísně, které se vyskytují v prostředí prachu.

Poskytují ideální prostředí pro rozmnožování domácích hub, jako jsou plísně a plísně. Zde je další užitečný článek pro čištění skla o tom, co způsobuje plísně na oknech.

Jak víte, že jde o plíseň?

Plíseň můžete běžně rozlišit podle vzhledu jejích výrůstků. I když plíseň může existovat v různých barvách, můžete ji najít v zelené nebo černé.

Tato houba může růst na povrchu jako světle zbarvený kryt bakterií nebo silnější zbarvená vrstva bakterií. Může se také dále rozšiřovat a rozšiřovat, pokud s tím nebudete zacházet, jakmile to objevíte.

Platí to zejména v místech, kde je velká vlhkost. Zde je další průvodce pro skleněné povrchy, který je, jak zabránit plísním kolem oken.

Jak čistíte sklo od plísní?

Velké skleněné zboží

Krok č. 1. Před odstraněním plísní si chraňte ruce a obličej latexovými rukavicemi a maskou. V důsledku toho můžete zabránit tomu, aby se spóry plísní dostaly do vašich plic.

Krok č. 2. Pomohlo by, kdybyste naplnili bílý ocet do nádoby s rozprašovačem. Ocet by se měl nastříkat na sklenici a nechat 1 minutu působit, než se smyje.

Krok č. 3. Namočte houbu na několik minut do teplého čisticího roztoku. Vyjměte houbičku z dřezu a vyždímejte přebytečnou vodu.

Odstraňte plíseň vydrhnutím. Odstraňte mýdlo z houby a odložte ji stranou. Odstraňte mýdlo ze sklenice otřením.

Krok č. 4. Pomocí papírových ručníků otřete sklo dočista.

Krok č. 5. Sklenici ještě jednou lehce postříkejte octem, abyste to dokončili. Pomohlo by, kdybyste ocet setřeli papírovými ubrousky.

Skleněné zboží malých rozměrů

Krok č. 1. Nejprve si nasaďte gumové rukavice, které ochrání vaše tělo, pokud dojde k rozbití skla. Chcete-li vyčistit dřez, složte jemný ručník a vložte jej do něj.

Namočte plesnivé nebo rozbité skleněné předměty na několik minut do umyvadla nebo kbelíku s mýdlovou vodou. Nalijte 1 galon vody do dávkovače mycího prostředku a přidejte 1 až 2 kapky mycího prostředku.

Nechte předmět nasáknout po dobu pěti až deseti minut.

Krok č. 2. Postupně odstraňte mýdlovou vodu ze sklenice, aby se nerozbila. Odstraňte použitý mýdlový ručník a nahraďte jej novým, aby byla práce dokončena.

Naplňte dřez do poloviny čistou vodou, abyste mohli začít znovu. Opatrně otočte předmět, abyste se ujistili, že jste odstranili veškerou mýdlovou pěnu.

Krok č. 3. Předmět zcela osušte, abyste zabránili dalšímu růstu plísní.

Jaké jsou domácí prostředky na odstranění plísní ze skla?

Bělidlo na bázi peroxidu vodíku nebo chlóru

Populární antifungální léčba je peroxid vodíku. Můžete vymýtit plísně a dezinfikovat a čistit povrch skla pomocí chlorového bělidla, které obsahuje peroxid vodíku, který je smíchán se silnými oxidačními vlastnostmi.

Černá plíseň, jeden z nejnáročnějších typů plísní k odstranění z domova, je také dobrou volbou pro nápravu.

Prášek do pečiva

Prášek do pečiva je účinný způsob odstraňování plísní z domova. Tento způsob odstraňování plísní je bezpečný pro lidi i zvířata.

Kromě odstranění plísní tato úprava odstraňuje zbývající vlhkost, která podporuje růst plísní.

Snadno se stříká a čistí pomocí výkonného čisticího roztoku vyrobeného z jedlé sody a vody. Patří mezi nejrozšířenější a cenově nejefektivnější způsoby, jak se zbavit plísní a plísní ve vaší domácnosti.

Ocet

Ocet svou mírnou kyselostí stačí k odstranění až 82 % plísní, kterým se na skleněných plochách daří. Na problémové místo je možné nalít bílý destilovaný ocet a poté jej otřít měkkým hadříkem.

Závěr

Doufáme, že jsme vám mohli pomoci pochopit, jak čistit plísně ze skla. Nicméně, i když domácí opravné prostředky mohou být vysoce účinné, stále se doporučuje, abyste využili profesionální úklidové služby, abyste se vyhnuli jakémukoli nebezpečí a jakémukoli dalšímu poškození vašeho skla.

Pomohlo by, kdybyste zvážili i nošení preventivních rukavic a brýlí pro případné rozbití skla.