Jak vyčistit plíseň za sporákem 5 snadnými způsoby

Zajímá vás, jak vyčistit plíseň zpoza kamen? V tomto článku si povíme o pěti způsobech, jak se té nepříjemné plísně zbavit.

K čištění plísní můžete použít peroxid vodíku. Výzkum ukázal, že peroxid vodíku může zabíjet bakterie, houby, viry a spóry plísní, takže je velmi účinný při ničení plísní na povrchu.

Kromě peroxidu vodíku můžete jako prostředek na čištění plísní použít také ocet. Peroxid vodíku i ocet jsou skvělé čisticí prostředky, pokud jde o plísně, a najdete je v pohodlí vašich domovů.

Pokud se chcete dozvědět více o čištění plísně za kuchyňským sporákem, pokračujte ve čtení tohoto článku a my vám ukážeme, jak na to.

Co způsobuje růst plísní?

Pokud vaše kuchyně nemá řádnou ventilaci, je nějak vlhká a nečistí se důkladně nebo často, pak počítejte s tím, že tam někde ve tmě a vlhku roste plíseň.

Plísni se daří v prostředí s malým až žádným světlem, je vlhká, nemá správnou cirkulaci vzduchu. Abyste zabránili plísním, musíte udržovat věci kolem kuchyně čisté, zbavit se veškeré vlhkosti, vysušit vzduch zvlhčovačem a nakonec nechat procházet teplo.

Plíseň často zanechává štiplavý zápach, který byl indikátorem jakékoli přítomnosti plísní v oblasti. Zde je průvodce, který vám pomůže „jak voní plíseň“.

Rozdíl mezi plísní a plísní

Plíseň i plíseň rostou na povrchu, ale rozdíl mezi nimi je ten, že plíseň nemůže proniknout na povrch, na rozdíl od plísní. Významný rozdíl mezi plísní a plísní je v tom, jak vypadají.

Plíseň má barvu bílé a šedé (v raných fázích), zatímco plíseň má různé barvy. Na rozdíl od plísně je také práškovitá a plochá.

Co způsobuje plíseň za sporákem?

Možná se ptáte, jak vznikla plíseň za kamny? No, existují různé důvody proč.

Pokud se vaše kuchyně často neuklízí, nemá správné odvětrávání a je téměř vždy vlhká, bude se tam množit plíseň, ale proč za vaším sporákem? Je to proto, že za vašimi kamny nedopadá žádné sluneční světlo.

Dalším důvodem, proč je za vašimi kamny plíseň, je to, že vaše stěna má možnost plísně. Zde je návod, jak odstranit plíseň z natřených stěn, jako průvodce odstraněním plísně.

Způsoby čištění plísní za sporákem

Chcete-li vyčistit zadní část sporáku, ujistěte se, že na něj nakonec vidíte a dosáhnete na něj. Pokud je to možné, přesuňte kamna, abyste viděli celé postižené místo.

Metoda č. 1. Použijte ocet

Ocet je jedním z nejúčinnějších čisticích prostředků ve vašem domě, který dokáže snadno vyčistit, zbavit zápachu a dezinfikovat postiženou oblast plísní.

Můžete jej buď naředit ve vodě, nebo použít tak, jak je. Je třeba nalít do rozprašovače a nastříkat přímo na postižené místo, nechat hodinu působit, poté místo opláchnout, aby nezůstal octový zápach.

Metoda č. 2. Vyčistěte jej citron

Citrony jsou přírodním ničitelem plísní a plísní a zanechají vám povrch bez plísní a plísní. Jednoduše vymačkejte citron, jako byste si připravovali citronovou šťávu (kromě toho, že ji s ničím nemíchejte) a nalijte ji přímo na postižené místo.

Nechte citron sedět pět minut nebo déle a poté jej otřete čistým suchým hadříkem.

Metoda č. 3. K čištění používejte esenciální oleje

Esenciální olej jste možná používali k osvěžení svého domova nebo k relaxaci po celodenní práci, ale můžete ho použít také k tomu, abyste se zbavili té ošklivé plísně na sporáku. Tea tree, skořice, tymián a hřebíčkový olej jsou některé, které vám mohou pomoci zbavit se této plísně.

Chcete-li použít, připravte směs čajové lžičky vámi preferovaného oleje a šálku vody, vložte ji do rozprašovače a nastříkejte přímo na postižené místo. Esenciální olej setřete poté, co jej necháte hodinu působit.

Metoda č. 4. Vyčistěte plíseň jedlou sodou

Jedlá soda prokázala svou spolehlivost při čištění různých skvrn a pachů v domácnosti, ale také skvěle zažene plísně.

Stačí připravit směs ¼ lžíce jedlé sody a vody uvnitř rozprašovače. Nastříkejte přímo na oblast a nechte 5 minut působit.

Poté, co jej necháte chvíli uležet, vydrhněte jej kartáčem, abyste odstranili všechny spory plísní a zbytky jedlé sody.

Metoda č. 5. Použijte peroxid vodíku

Peroxid vodíku byl podpořen výzkumem k ničení virů, hub, bakterií a spór plísní. Běžně se používá k čištění otevřené rány, ale plíseň můžete účinně odstranit.

Chcete-li použít, kupte si 3% peroxid vodíku v místní lékárně, nalijte jej do lahvičky s rozprašovačem a nastříkejte přímo na plíseň. Nechte působit 10 minut a setřete hadříkem nebo měkkým kartáčkem.

Po vydrhnutí jej otřete čistým suchým hadříkem. Pokud nějaké zbyly, tento postup opakujte.

Závěr

Nyní jste se dostali k této části článku, naučili jste se, jak vyčistit plíseň zpoza sporáku. Doufáme, že vám budeme moci pomoci s čištěním plísní na vašich kamnech.