Jak vyčistit plíseň z oblázkové sprchové podlahy: 4 účinné způsoby

Plísním se skutečně může dařit v různých oblastech vašeho domova, zejména ve sprše. V této souvislosti byste se měli naučit, jak vyčistit plíseň z oblázkové podlahy ve sprše a být ostražití s ​​napadením plísní.

Stejně jako to, jak udržujete své tělo čisté, je pro vás nezbytné, abyste své prostředí udržovali bez plísní. Například hygienická sprcha je ideální pro udržení zdravého prostředí pro vás a vaši rodinu.

Oblázková sprchová podlaha nejen poskytuje kreativitu vaší sprchové místnosti, ale také snižuje riziko uklouznutí. Obvyklá představa o oblázkových podlahách ve sprchách je kluzkost, když je mokrá, přesto poskytuje silné kontaktní tření, díky kterému je chůze bezpečnější.

Oblázkové podlahy do sprchových koutů se v dnešní době stávají trendem v interiéru, protože poskytují styl a pohodlí. Jako majitel domu byste se měli pokusit hledat nápady na oblázkovou sprchovou podlahu, ze které byste se mohli inspirovat.

4 účinné způsoby čištění oblázkové sprchové podlahy od plísní

Instalace oblázků je nejlepší pro sprchové podlahy, protože přichází v různých provedeních a stylech. Jak víte, oblázky mají různé tvary a velikosti, které vytvářejí mezery mezi oblázky.

Tyto mezery jsou ideálním místem pro růst plísní. Proto je získání znalostí o čištění plísní z oblázkových sprchových podlah pro majitele domů přínosem.

1. Drhnutí

Tato metoda vyžaduje fyzickou námahu, ale šetří další náklady na alternativy čištění. Ve skutečnosti byste mohli být vynalézaví, když při čištění použijete svůj starý zubní kartáček s měkkými štětinami.

Pomocí kartáče s měkkými štětinami můžete důkladně vydrhnout malé mezery, které jsou těžko dostupné, a zabránit tak poškrábání. Poté jej opláchněte teplou vodou, abyste plíseň účinně vyhubili.

2. Bělení

Bělení je jednou z nejúčinnějších technik, jak se zbavit plísní z oblázkových sprchových podlah. Jednoduše nastříkejte směs bělidla a vody na povrch a nechte působit 10 až 20 minut.

Poté opláchněte teplou vodou a mopem osušte povrch podlahy ve sprše. Dnes jsou na trzích dostupné různé druhy bělicích prostředků, které byly inovovány, aby se staly víceúčelovými.

Takto silné bělidlo může poškodit povrch oblázkové sprchové podlahy, zvláště pokud jsou tyto oblázky žula, mramor a vápenec. V této souvislosti buďte moudří při výběru čisticího prostředku na bělení a věnujte pozornost recenzím produktů.

3. Jedlá soda a roztok octa

Tyto dvě látky najdete ve spíži nebo uvnitř kuchyňských skříní nebo je lze levně zakoupit v běžných obchodech. Pokud v určitém okamžiku máte potíže s plísní ve vašich kuchyňských skříňkách, můžete si přečíst tento článek o tom, co způsobuje plíseň v kuchyňských skříňkách.

Kombinace jedlé sody jako báze a octa jako kyseliny vytváří chemickou reakci, která pomáhá odstraňovat skvrny, zabíjet choroboplodné zárodky a bakterie a hubit plísně. Má také přirozené čisticí a dezodorační vlastnosti, které dobře fungují s plísněmi z oblázkových sprchových podlah.

S touto alternativou se musíte ujistit, že ocet, který se chystáte použít, je bílý destilovaný. Abyste věděli, tmavší ocet zanechává při čištění skvrny, proto musíte zvolit ocet, který neobsahuje barviva.

4. Peroxid vodíku

Jednou z nejúčinnějších metod čištění plísní z oblázkové sprchové podlahy je peroxid vodíku. Tento produkt je víceúčelový čisticí a dezinfekční prostředek, který je běžně dostupný v každé drogerii.

Pro aplikaci na oblázkovou podlahu sprchy smíchejte ve spreji 1 šálek peroxidu vodíku a 2 šálky vody. Jednoduše nastříkejte postižená místa a nechte chvíli působit, než je opláchněte teplou vodou.

Jak vypadá plíseň v oblázkové sprchové podlaze

Vaše sprcha je s největší pravděpodobností hostitelem plísní kvůli vlhkosti vody pocházející z každodenního sprchování. Zejména oblázkové sprchové podlahy jsou náchylnější k plísním, protože prostor a mezery mezi oblázky brání zatékání vody do kanalizace.

Někdy je těžké zjistit, jaký druh plísně obývá oblázkovou podlahu sprchy, protože barva plísní odpovídá barvě podlahy. Například vzhled zelené plísně je srovnatelný s mechem.

Plíseň z oblázkové podlahy sprchy lze vidět v různých barvách, jako je bílá, černá, žlutá a zelená. Stačí tedy mít na plíseň jasný pohled, abyste se jí mohli zbavit.

Jak udržovat oblázkovou sprchovou podlahu bez plísní?

Jednou z běžných nevýhod oblázkové sprchové podlahy je to, že zadržuje vodu na její mezeře. V tomto článku si můžete přečíst, jak dlouho trvá, než voda zplesniví.

Jak voda vázne v oblázkových mezerách, dříve nebo později vytvoří příležitost pro růst plísní. V důsledku toho by mohl zničit jeho vzhled a současně uvolňovat nepříjemný zápach.

Pro udržení čisté oblázkové sprchové podlahy bez plísní se doporučuje hloubkové čištění jednou týdně. Tímto jednoduchým způsobem byste byli schopni snížit budoucí výdaje a zároveň zabránit tvorbě plísní.

Závěr

Nyní, když víte, jak vyčistit plíseň z oblázkové sprchové podlahy, bylo by pro vás mnohem snazší to zvládnout. Na druhou stranu udržování hygienické sprchové místnosti souvisí s udržováním oblázkové sprchové podlahy bez plísní.