Jak vyčistit ohřívač vody Rinnai Tankless? 8 snadných kroků!

Zajímá vás, jak vyčistit zásobníkový ohřívač vody Rinnai? Čištění ohřívače vody bez nádrže vyžadovalo několik kroků; které se dozvíte, když se dále ponoříte do tohoto článku. Minimální nebezpečí koroze je jednou z několika výhod beznádržových ohřívačů vody.

Beznádržové ohřívače vody mají menší nebezpečí koroze, protože nemají nádrž na sběr vody. Mají delší životnost a snáze se udržují než standardní systémy nádrží.

I přes snížené nebezpečí koroze může voda nakonec způsobit hromadění minerálů. Nahromadění uvnitř topné komory beznádržového ohřívače vody může nakonec poškodit stěny. Jednou za čas musíte vyčistit a odstranit minerální usazeniny z beznádržového ohřívače vody, abyste jej udrželi ve vynikajícím provozním stavu. Jednou za rok by mělo stačit, v závislosti na tvrdosti místní vody a na nádržovém ohřívači vody Rinnai, který používáte. Začněme!

Postup čištění ohřívače vody Rinnai Tankless

Přestože se beznádržkové ohřívače vody ovládají poměrně jednoduše, doporučujeme dodržovat pokyny k čištění. Vzhledem k tomu, že stále máme co do činění s určitým zařízením, nebudou během procesu čištění tolerovány žádné nedostatky. Zde jsou kroky, jak vyčistit nádržový ohřívač vody Rinnai:

Krok č. 1. Odpojení napájení

První krok k pochopení; Jak vyčistit ohřívač vody Rinnai je odpojení hlavního napájení. Pokud pracujete s elektrickým modelem, vypněte jistič. Pokud používáte plynové zařízení, prostě vypnete hlavní plyn. Měly by být řešeny uzávěry ventilů pro proplachovací port.

Krok č. 2. Prohlédněte si odvzdušňovací ventily

Prohlédněte si odvzdušňovací ventily, které mohou mít malá držadla připomínající symbol „T“. Chcete-li uvolnit tlak nahromaděný v potrubí, opatrně odstraňte kryty z proplachovacích ventilů. Tato technika také snižuje možnost neočekávaného prasknutí horké vody během čištění. Při tahu za víka ventilu proplachovacího portu očekávejte určitý tlak. Ventil ohřívané vody by měl být ještě jednou zcela uzavřen. Držte uzávěry co nejpečlivěji, aby nedošlo k posunutí pryžových těsnicích kotoučů. Jsou nutné pro správnou funkci ventilů.

Krok č. 3. Vypněte všechny vodovodní kohoutky

Jsou probrány tři vodní ventily připojené k vašemu stroji Rinnai. Při čištění nechcete, aby se do ohřívače vody dostávala studená voda. Navíc nepotřebujete, aby ohřátá voda unikla. Zdá se, že existují tři různé ventily: jeden červený ventil pro horkou vodu, modrý pro studenou vodu (obvykle modrý) a třetí je hlavní ventil, který dodává vodu do domu. Kliknutím na tento odkaz zjistíte, jak vypnout ohřívač vody.

Krok č. 4. Připojte každý ventil k hadicovému vedení

Hadicová vedení nejsou často součástí systému; lze je však snadno získat v obchodech s ohřívači vody. Hadice se musí táhnout od kbelíku k ohřívači vody. Pokyny pro proplachování naleznete v uživatelské příručce. Pro připojení hadic s výstupem lze použít kalové čerpadlo. Je skvělé vyčistit ventily teplé i studené vody. Je to jednoduchý postup a vše, co musíte udělat, je otočit je proti umístění horkých a studených ventilů.

Krok č. 5. Nalijte ocet

Pokud ohřívač vody neohřívá vodu na pití, můžete použít pouze chemické prostředky. Při čištění ohřívače vody však musíte použít neředěný bílý ocet. Voda v množství čtyři galony by měla stačit. Chemické roztoky by se nikdy neměly používat, i když jsou neuvěřitelně nebezpečné.

Krok #6. Přečtěte si uživatelskou příručku

Postup čištění a vypouštění naleznete v uživatelské příručce. Protože ohřívače vody Rinnai bez nádrže jsou odlišné, mohou mít různé potřeby proplachování a čištění. Čištění nesmí v průměru trvat déle než 45 minut. Jakmile je proplachování dokončeno, ventily proplachovacích portů musí být uzavřeny otočením rukojetí. Pamatujte, že každé hadicové vedení musí být odpojeno a posunuto daleko k ovládacím prvkům. Dobrým nápadem je také výměna krytů ventilů proplachovacího portu na potrubí. Utáhněte uzávěry pevně, ale ne do bodu přílišného utažení. Musíte se však vyvarovat poškození silikonových těsnicích kotoučů, které se nacházejí uvnitř víček.

Krok č. 7. Znovu zapněte stroj

Budete muset znovu zkontrolovat příručku výrobce, kde najdete podrobné pokyny pro správné opětovné spuštění ohřívače vody bez nádrže. Ventily studené a horké vody může být ve většině případů potřeba otočit a otevřít. Měly by být v souladu s umístěním primárního ventilu. Můžete si také přečíst o tom, jak zapnout ohřívač vody.

Krok č. 8. Vyčistěte topidlo

Vyberte si dřezovou baterii ve svém domě a pomalu zapínejte horkou vodu. Chtěli byste, aby vzduch potrubím volně proudil. Nechte jej běžet, dokud již nebude vycházet žádný vzduch. Mírné prskání znamená, že vše je v provozuschopném stavu. Bude trvat několik minut, než se uvolní všechny vzdušné prostory.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení pochopíte, jak čistit zásobníkový ohřívač vody Rinnai. Výše jsme probrali 8 jednoduchých kroků, které vám pomohou vyčistit ohřívač bez nádrže; čištění ohřívače vody bez nádrže je poměrně složité, takže k jeho čištění musíte znát všechny tyto kroky. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Zde je kontrolní seznam ohřívače vody.