Jak vyčistit ohřívač prostoru? 6 snadných kroků!

Zajímá vás, jak čistit topidla? Při čištění ohřívačů používejte ochranné pomůcky, vypněte ohřívače, otřete je zvenčí, rozeberte je, otřete je uvnitř a poté ohřívač znovu sestavte.

Existuje mnoho různých typů a kapacit prostorových ohřívačů. Mohou být použity k doplnění výdajů na vytápění v celém bytě a v oblastech, kde není k dispozici požadovaný druh teploty nebo tepla. Ať už je vaše motivace k používání ohřívače v této zimní sezóně jakákoli, pochopte, jak jej vyčistit.

Nepotřebovali byste být odpadky, abyste skončili se špinavým elektrickým ohřívačem; i časté používání umožňuje, aby se špína, úlomky a harampádí hromadily rovnoměrně v základních deskách a konvenčních elektrických ohřívačích prostoru. Nejen, že je toto hromadění nepříjemné, ale může také omezovat účinnost vytápění, vytvářet pachy a někdy dokonce způsobit popáleniny. Takže pokračujte ve čtení článku na konci, pokud jste zvědaví na čištění prostorových ohřívačů. Začněme.

Postup čištění topných těles

Prostorová topidla jsou cenným artiklem, který můžete použít k vytápění vašeho pokoje v zimním období. Musíte je však pravidelně čistit, abyste odstranili veškerý prach a nečistoty. Pokud nevíte, jak čistit topidla, přečtěte si níže uvedené kroky.

Krok č. 1. Používejte ochranné pomůcky

Než vytáhnete své vybavení a umyjete ohřívač, budete si muset obléknout bezpečnostní vybavení. To znamená nasadit si na ruce pár těsných plastových rukavic nebo protiprachovou masku. Jakákoli práce vyžaduje vysokou úroveň bezpečnosti – osobní ochranné prostředky, které dodržují bezpečnostní protokoly a mají správný hardware.

Možná budete chtít nosit pár ochranných brýlí, abyste si chránili oči před drobnými částicemi, které je mohou obtěžovat během čištění. To by mělo zabránit vdechování jakýchkoli úlomků nebo malých částic, které mohou ovlivnit vnitřek nosu nebo dýchací cesty. Není bezpečné jít bez krytu, zvláště pokud máte nějaké předchozí zdravotní potíže, jako jsou dýchací potíže, které mohou být zhoršeny i tím nejmenším kamínkem nebo požitím cizích předmětů. Výsledkem je, že při čištění vašeho ohřívače je nutné udržovat spodní část obličeje chráněnou, stejně jako je to možné.

Krok č. 2. Odpojte ohřívač

Před provozem elektrických ohřívačů je vypněte a odpojte od primárního zdroje energie. Elektrické ohřívače jsou skvělý způsob, jak zůstat v zimě v teple, ale mnoho lidí zjistí, že je nemohou používat velmi dlouho, než sfouknou jistič. Pokud máte tento problém, možná se ptáte, co je špatně a jak získat správné teplo ze systému, aniž byste museli opakovaně restartovat vypínač. Stejné je to s ohřívačem prostoru.

Po vypnutí nechte svůj gadget 10 až 15 minut usadit. Chcete-li zjistit, zda je vnější plastový plášť vašeho ohřívače ledový, otřete o něj špičkou prstu. Pokud ohřívač zůstane horký, počkejte 10 minut, než s ním budete znovu manipulovat. Po úplném vychladnutí ověřte připojení ohřívače napětím detektoru napětí. Detektor napětí musí detekovat i ten nejmenší náznak elektrického proudu vstupujícího do systému.

Krok č. 3. Vyčistěte vnější část ohřívače

Při čištění vnitřku nebo vnějšku nestříkejte kapalinu nebo čisticí roztoky přímo na vaše topidlo! Nastříkejte raději ručník nebo látku než samotný stroj. Začněme vnějškem ohřívače prostoru. Otřete tělo vašeho ohřívače vlhkým ručníkem, hadříkem a dokonce i papírovou utěrkou. Ujistěte se, že je váš ohřívač zcela suchý, než jej po dokončení znovu zapojíte.

Krok č. 4. Rozeberte si topidlo

Zde se vám bude hodit příručka vašeho ohřívače prostoru, pokud nějakou máte. Demontujte ohřívač podle pokynů výrobce. Zvažte, kde jste vzali všechny ty šrouby a díly! Když přijde čas na opětovné sestavení vašeho ohřívače, posledním faktorem, který si přejeme, jsou chybějící komponenty.

Krok č. 5. Vyčistěte vnitřní prostor ohřívače

Nyní je čas vytřít interiér, když jste vyčistili vnější část demontovaného topení. Toto je nejkritičtější a nejdůležitější fáze celého procesu. Bude v něm spousta špíny, špíny a úlomků ze všech dnů, kdy jste měli v domě v provozu ohřívač. Tento krok bude mnohem snazší, pokud máte čistič se vzduchovým kompresorem, ale pokud nemáte, postačí vám hadřík nebo ručník. Jen udržujte mýdlové tekutiny mimo vnitřek ohřívače. Nadměrná voda nebo čisticí prostředky pro domácnost jsou to poslední, co byste chtěli, aby se stalo s vnitřními součástmi vašeho ohřívače. Poté vnitřek jemně otřete vlhkým hadříkem. Zjistěte, jak vyčistit topidlo.

Krok #6. Dejte své topidlo zpět dohromady

Poté, co dokončíte čištění vnitřku ohřívače prostoru, budete muset díly vrátit zpět. Než tak učiníte, ujistěte se, že je zevnitř spálený a že na něm není žádná zbytková vlhkost. Vědět, kam umístit topidlo.

It’s A Wrap!

Doufáme, že vám tento článek pomůže najít odpověď na to, jak čistit topidlo. Mějte na paměti, že před čištěním ohřívačů je nezapomeňte odpojit ze zásuvky a poté je začněte čistit, jak je popsáno výše. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Zjistěte, kolik stojí provoz ohřívače 1500 W.