Jak vyčistit chodník bez tlakové myčky? 4 snadné kroky!

Chcete vědět, jak vyčistit chodník bez tlakové myčky? Shromážděte nástroje, namíchejte čisticí roztok, zkontrolujte & odstraňte velké nečistoty, postříkejte chodník vodou a vydrhněte pomocí čističe.

Nejprve vydrhněte záludná místa nebo skvrny, kde roste plíseň. Někdo by vám měl držet žebřík, když na něm budete stát. Poté hadici opláchněte, dokud chodník zcela nevyschne. V případě potřeby opakujte stejný postup. Nakonec vraťte položky a znovu zapněte napájení.

Vyčistěte chodník i bez tlakové myčky, aby venku vypadal čistě. To pak zvyšuje přitažlivost obrubníku a zvyšuje hodnotu vašeho domova. Kromě toho se dále snižuje napadení štěnicemi a růst plísní. I bez tlakové myčky stále dosáhnete čistějšího chodníku s domácími potřebami. No, pokud chcete vědět tyto věci podrobně, čtěte dále!

Kroky k čištění chodníku bez tlakové myčky

Chcete tedy vědět, jak vyčistit chodník bez tlakové myčky? Zde jsou následující kroky:

Krok č. 1. Příprava

Připravte si štětec a fosforečnan sodný, který zakoupíte v železářství. Zahrňte vodu, hadici, kbelík, žebřík a mazací tuk. Rukou vydrhněte celý exteriér domu, i když to vyžaduje více úsilí. Ale ano, mnozí věří, že stále dosáhnete dobrých výsledků s použitím tlakové myčky. S pomocí stroje však může chodník více poškodit.

Krok č. 2. Smíchejte čisticí roztok

Udělejte si čas na přečtení pokynů na fosforečnanu sodného a poté jej smíchejte s vodou. Směs použijte k čištění. Pokud je na chodníku plíseň, přidejte přípravek proti plísním. Poté směs odstavte. Před čištěním chodník znovu přetřete kartáčem.

Krok č. 3. Prozkoumejte a odstraňte velké nečistoty

Vyberte si jednu stranu a vyčistěte ji za den, ať už na třetiny nebo poloviny. Tímto způsobem to nepřeženete a nezraníte se. Dále vylezte na vlečku, na které budete pracovat poté, co na ni vylezete. Zkontrolujte, zda chodník není poškozen. Lehce jej vydrhněte drátěným kartáčem, který pomáhá odstranit uvolněnou špínu a nečistoty, které ulpívají na chodníku.

Krok č. 4. Nastříkejte vodu a vydrhněte chodník čistič

Postříkejte jednu část chodníku zahradní hadicí. Nastříkejte jej pohybem dolů, aby se zabránilo vodě pod chodníkem, což má za následek hnilobu a poškození. Poté při čištění chodníku použijte kartáč a vodní čistič nebo TSP. Při oplachování chodníku použijte hadici a opakujte čištění s čerstvým čisticím roztokem. Proveďte stejný postup na každé části stěny. Pokračujte na další zeď. I když to není nikdy snadné, stále vám to může poskytnout ty nejlepší výsledky.

Tipy, jak vyčistit chodník bez tlakové myčky

Zde jsou některé z nejlepších tipů, jak postupovat při čištění chodníku bez tlakové myčky.

  • Vyčistěte chodník, ale použijte čisticí roztok, který mu neublíží. Zvažte druh chodníku, který máte, například dřevěný materiál. Čisticí roztok, který použijete, by měl být lepší i se dřevem.
  • Vyčistěte jednu sekci po druhé. Pokud uklidíte celý dům, bude to jistě náročný úkol. Místo toho pokračujte do dalších sekcí, které si myslíte, že jsou lépe zvládnutelné.
  • Před použitím čisticího roztoku dvakrát nastříkejte špinavý chodník. Získáte tak čistší obklad poté. Poté odstraňte nečistoty na začátku fáze máchání.
  • Nikdy nepoužívejte kartáč s trnitými štětinami, protože zanechá pouze škrábance na vašem obkladu. A může to způsobit, že váš dům bude ještě horší než předtím.
  • Nikdy neprovádějte úklid uprostřed dne. Nebo by mohlo dojít k rychlému vysušení čisticího roztoku, zejména při vysoké teplotě. Bude tedy obtížné jej opláchnout pro tento slibný výsledek.
  • Používejte více žebříků, které ušetří čas při důsledném přesunu žebříků, zatímco budete pokračovat v čištění. Za prvé, tento typ žebříku poskytne bezpečný přístup do různých výšek.

Příčiny špinavého obkladu a jejich řešení

Vyčistěte si chodník, abyste předešli poškrábání tmelu nebo barvy. Za prvé, zabraňuje plísním, aby se dostaly do vašeho domova a nakonec hnijící sádrokartonové desky, rámy a izolace. Pečujte o svůj domov, aby se dobře postaral i o vás. Totéž platí, když to uděláte pro exteriér vašeho domova.

#1. Pyl, špína a částice

Pyl, špína a další částice často pokrývají chodník. Auta jedoucí kolem vašeho domu, vichřice a sekání trávníku způsobují, že tyto částice zanechávají váš chodník špinavý. Na povrchu se pak budou shromažďovat nečistoty. Zbavte se těchto nečistot na vašem chodníku, abyste odstranili částice a rozjasnili exteriér. Vykartáčujte chodník hadicí a neabrazivním materiálem. Pro pohyb po prknech obkladu použijte měkký hadřík. Pokud je chodník ze štuku, kamene nebo cihel, přesuňte se z jedné strany na druhou.

#2. Plísně

Vlhkost je stále příčinou plísní a plísní, které zůstávají na povrchu. Tato vlhkost také pochází z cukrů nebo nečistot z rostlin a stromů. Vlhkost, déšť, & jiná vlhkost způsobí, že se venkovní chodník dostane do kontaktu s vodou. Smíchejte bělidlo a vodu a nastříkejte nebo nastříkejte na postižený povrch. Bělidlo může zabít plíseň, která čistí povrch. Při čištění zbytků použijte houbu nebo neabrazivní kartáč. Práce navíc může přinést čisté cihly, kámen nebo dřevo. Při jejich čištění buďte pečliví. Vědět, jak používat tlakovou myčku k odstranění plísní a plísní.

#3. Tuk nebo olej

Grilování s rodinou může způsobit, že chodník bude vypadat špinavý. Použití oleje, mastnoty a dalších předmětů, které stříkají na chodník, působí zanedbaným dojmem. Na odstranění mastnoty si připravte teplou vodu s mýdlem a octem. Vydrhněte jeho oblast pomocí neabrazivní houby. Poté oblast opláchněte.

It’s A Wrap!

Mějte na paměti tyto tipy, jak vyčistit chodník bez tlakové myčky, která by měla být součástí vašeho běžného úklidu jako významná součást preventivní údržby exteriéru domu. Udržujte chodník svěží a čistý. Ať to vypadá významně, krásně a dlouho vydrží! Možná si také budete chtít přečíst o tom, jak čistit dřevěný plot tlakovou myčkou a jak čistit beton bez tlakové myčky.