Jak vyčistit černý sporák? 4 úžasné tipy!

Přemýšlíte, jak vyčistit černý sporák? V tomto článku se seznámíte s některými účinnými metodami, jak vymazat černý sporák. Sporáky jsou nezbytnou součástí kuchyňských potřeb. Sporáky vám pomohou vařit chutné a zdravé pokrmy.

Vždy vybírejte sporák podle stylu vaší kuchyně. Černé sporáky vypadají velmi fantasticky a mění celkový vzhled kuchyně. Po uvaření jídla je vždy lepší sporák vyčistit hadříkem z mikrovlákna.

Všechny černé spotřebiče v kuchyni fungují úžasně, navíc udržují krásu celé kuchyně. Prach, špína a mastnota nejsou na černých kamnech vidět, ale kamna vždy udržujte v dobrém stavu; je to bezpečné pro vaše tělo.

Díky pomoci při čištění budou vaše kamna vypadat krásně a jako nové. Pravidelně ji však čistěte, protože kamna se používají pokaždé a jsou nepořádná.

Co jsou to černá kamna

Černá kamna vypadají velmi úchvatně a změní vzhled vaší jídelny. Ačkoli jako všichni víme, že černá je královská, hedvábná, klasická a velmi decentní barva, dodá vaší kuchyni elegantní vzhled.

Mnoho lidí považuje černou barvu za nejkrásnější a nejpůvabnější.

Černá je bezpochyby krásná barva; všechny kuchyňské spotřebiče jako varné hrnce, trouby, toustovače a zvláště černé sporáky vypadají okouzlující. Černá kamna nikdy nevypadají špinavě a nepořádně, i když nejsou dostatečně vyčištěna, protože černá barva je ve srovnání s jinými barvami nejjemnější.

Jediným tajemstvím, jak udržet kuchyni čistou, je vyčistit černý sporák. Černá kamna nikdy nevypadají příliš chaoticky; špína není vůbec patrná. To je důvod, proč většina lidí dává přednost černému sporáku v kuchyni kvůli jeho jedinečnosti. Jak tedy vyčistit černý sporák?

Tipy pro čištění černého sporáku

Existuje několik technik, které vám pomohou vyčistit černý kuchyňský sporák. Přemýšlíte, jak vyčistit kuchyňský černý sporák? Po důkladném přečtení tohoto článku můžete snadno porozumět tipům, jak jej vyčistit.

Černý sporák můžete vyčistit pomocí domácích chemikálií nebo jiných chemikálií dostupných na trzích. Černá kamna se velmi snadno čistí, ale před použitím jakékoli chemikálie k čištění buďte opatrní.

Zde je několik fantastických technik, které jsou velmi účinné k čištění černých kamen bez poškození jejich povrchu.

#1.Pomocí octa

Nejlepší metodou k čištění černého sporáku je ocet; je to domácí chemikálie; vezměte misku s vodou a přidejte do ní ocet; berte obě věci ve stejném množství. Roztok dobře promíchejte. Nalijte roztok do jakékoli lahvičky s rozprašovačem.

Chcete-li vyčistit černý sprej na kamna na celém povrchu kamen, nechte sprej několik minut vsáknout do povrchu. Poté sporák očistěte hadříkem z mikrovlákna nebo měkkým hadříkem. Tento tip je velmi úžasný, vyčistí černý sporák bez škrábání.

Pokud jste na černém sporáku pozorovali nějaké šmouhy, očistěte je suchým hadříkem krouživými pohyby, abyste se zbavili šmouhového povrchu. Abyste měli jasnou perspektivu, víte, jak vyčistit varnou desku octem.

#2.Ocet a jedlá soda

Pokud váš černý sporák vypadá velmi zaneřáděný, špinavý a vidíte na něm mastnotu, pak je čas sporák vyčistit. K tomuto účelu jsem použil jedlou sodu a ocet. Nejprve obě chemikálie dobře promíchejte. Vzhledem k tomu, že ocet je kyselý roztok a jedlá soda je zásaditá, dochází k neutralizaci a veškerý nepořádek je odstraněn, když spolu reagují.

Když roztok nastříkáte na sporák, přikryjte povrch sporáku utěrkou z mikrovlákna. Nechte roztok několik minut působit. Poté hadřík z povrchu sejměte a roztok očistěte dalším měkkým ručníkem nebo hadříkem z mikrovlákna. Pokud se černá kamna ideálně nevytírají, můžete proces opakovat. Abyste tomu lépe porozuměli, vězte, jak vyčistit nerezový sporák.

#3. Mýdlo a voda

Pokud nemáte doma nic k čištění černého sporáku, vyčistěte sporák mýdlem a vodou. Vezměte misku s vodou a přidejte do ní mýdlo. Dobře promíchejte, dokud se mýdlo zcela nerozpustí ve vodě.

Mýdlo na nádobí obsahuje čisticí prostředky; je speciálně navržen k čištění nečistot, mastnoty, olejových skvrn a nepořádku na hrncích. Je to jednoduchý tip, nastříkejte roztok na černý sporák. Nechte roztok několik hodin působit a poté jej otřete hadříkem z mikrovlákna.

#4. Alkohol a jídlo

Pokud chcete, aby vaše černá kamna nebyly šmouhy, použijte alkohol a vodu. Vezměte misku s teplou vodou a přidejte do ní alkohol. Pro dobrý výsledek přidejte 4-5 kapek tekutého mýdla na nádobí. Roztok dobře promíchejte špachtlí.

Nalijte roztok na černý povrch kamen. Nechte roztok několik hodin vsáknout do povrchu. Poté povrch otřete hadříkem z mikrovlákna, krouživými pohyby čistěte sporák, abyste se drželi dál od jakéhokoli steaku. Nakonec, pokud zaznamenáte nějaký pruh, otřete sporák suchým ručníkem. Toto je nejúčinnější tip. Pro další informace si přečtěte tři způsoby čištění černé desky sporáku.

Je to obal!

Po přečtení článku budete schopni pochopit, jak vyčistit černý sporák? Zkuste tyto tipy na čištění sporáku, přátelé! Pro další články o kamnech se podívejte, jak udělat peletová kamna tišší. Děkuji za přečtení!