Jak vybrat svatební šperky: 3 zásadní faktory

Nebuďte ohromeni, protože učení, jak vybrat svatební šperky, lze zjednodušit ve třech tipech. Budete vědět, jak vybrat svatební šperky na základě vašich svatebních šatů, svatebního stylu a osobního vkusu.

Zahrnuli jsme také konkrétní tipy na prsteny, náhrdelníky, náušnice a náramky, které vám pomohou dále vybrat perfektní šperky pro vaši svatbu. A pro další informace si prosím přečtěte, jak ozdobit svatební šaty.

Svatební šperky 101: Jak vybrat svatební šperky

  • Vyberte si šperky podle svatebních šatů

Prvním způsobem, jak si vybrat šperky, které si vezmete na svatební den, je zkontrolovat šaty, které budete mít. Celkový vzhled nevěsty by měl být soudržný, vybírejte proto svatební šperky, které doplní barvu, styl a siluetu vašich šatů.

Například náhrdelník, který budete nosit, by neměl působit proti výstřihu vašich šatů. Také nepotřebujete dramatické náušnice, pokud jsou vaše svatební šaty již velmi extravagantní.

Dále mějte na paměti barvu šatů při výběru svatebních šperků. Pokud mají vaše šaty teplý podtón, zvolte teplé nebo zlaté doplňky, zatímco stříbrná a jiná metalíza by měla vypadat fantasticky s chladnými a barevnými šaty.

Pokud máte potíže s výběrem náušnic ke svatebním šatům, podívejte se na našeho samostatného průvodce.

  • Vyberte si svatební šperky podle svého stylu

Každá nevěsta by měla vybírat svatební šperky podle stylu, který má pro svatbu na mysli. Kromě svatebních šatů je důležitým faktorem při výběru šperků, které budete nosit, i svatební téma.

Budete například boho nevěsta? Pak by prsteny a další doplňky, které budete nosit, měly odpovídat barevné atmosféře této estetiky.

Můžete se také inspirovat časem svatby, místem a ročním obdobím. Například drahé kameny jsou ideální pro vnitřní večerní svatbu, zatímco venkovní svatby, které využívají pláž nebo barevné jarní období, jsou otevřenější korálkům a dalším materiálům pro šperky.

  • Najděte šperky podle svého osobního vkusu

Posledním tipem při výběru náhrdelníku, náušnic nebo jakéhokoli jiného šperku na vaši svatbu je zvážit svůj osobní styl. Na svatbě budete vypadat nejlépe, jen když se budete cítit sebejistě a budete sami sebou.

I když vám někdo doporučí náramek nebo náušnice, které se vám v hloubi duše nelíbí, ukáže se to, až je budete nosit. Stále chcete něco, co odpovídá vašemu stylu.

Dáváte například přednost elegantním kouskům nebo robustním kouskům? Se šperky můžete také vyzkoušet svůj svatební účes a make-up, takže budete vědět, zda spolu fungují.

Můžete nosit náušnice a náhrdelník společně na svatbu?

Na svůj svatební den můžete nosit odpovídající svatební šperky, jako jsou náušnice a náhrdelníky. Většina nevěst volí soupravy kvůli soudržnému vzhledu.

Může to však být příliš rušivé, pokud máte na svatbě všechny druhy šperků. Stále chcete předvést svatební šaty a nevěsta by neměla být zastíněna svatebními šperky, které má na sobě.

Navíc samotný set nemusí doplňovat svatební šaty, kde s výstřihem šatů nebude vidět odpovídající náhrdelník k náušnicím. Konečně, náušnice v sadě také nemusí ladit s vaším svatebním účesem.

Musí se moje svatební šperky shodovat s mým prstenem?

Neexistují žádná pravidla pro výběr svatebních šperků, které ladí s vaším snubním prstenem. Zásnubní a snubní prsten se k sobě ani nemusí hodit.

Samozřejmě si můžete vybrat náušnice nebo náhrdelníky inspirované stylem vašeho snubního prstenu. Ale pokud to znamená vybrat si šperky, které nebudou odpovídat stylu svatby, na který se chystáte, pak to nestojí za to.

Je lepší sladit svatební šperky se svatebními šaty. Svatební šperky si proto můžete přinést i do kování šatů.

Nosí nevěsty náramky?

I když se některé ženy rozhodnou ne, nevěsty mohou nosit náramky, takže snubní prsten je vystavován výrazněji. Při obřadu se také chcete cítit pohodlně a těžký náramek může na vašich pažích působit rušivě.

Měli byste si vybrat svatební náramek, který neodvede pozornost od vašich svatebních šatů. Některé typy rukávů jsou také nádherné samy o sobě, takže nošení šperků na pažích je zbytečné.

Ale pokud nemůžete nosit rodinné dědictví na zápěstí, můžete náramek vždy umístit na svatební kytici pro sentimentálnost.

Jaký druh náhrdelníku nosíte se srdíčkovým výstřihem?

Jeden z nejoblíbenějších výstřihů svatebních šatů nevěst je srdíčkový výstřih kvůli romantickému, noblesnímu a smyslnému vzhledu. Jak již bylo řečeno, měli byste si vybrat šperky, které zvýrazňují tento tvar výstřihu a nezastiňují váš krk nebo klíční kosti, aby vypadaly lichotivě.

Vyberte si náhrdelník s přívěskem, který kopíruje křivku milého výstřihu. To znamená, že přívěsek spadá přímo mezi „srdce“.

Náhrdelníky jsou fantastické, zvláště pokud je výstřih hluboký. A pokud jste to vy, kdo se svatby účastní, můžete si přečíst, jaké šperky nosit na svatbu jako host.

Závěr

A to je vše! Právě jste se naučili, jak si vybrat svatební šperky, když jste zvážili své svatební šaty, svatební styl a osobní vkus.

Klíčem není jít přes palubu, že kvůli šperkům nepředvedete svou tvář nebo šaty. Také chcete mít pocit, že doplňky jste stále vy a budete je pohodlně nosit ve svůj svatební den.