Jak upravit plamen na plynovém sporáku? 3 snadné kroky k následování!

Zajímá vás, jak nastavit plamen na plynovém sporáku? Oheň by měl být modrý, jasný a rovnoměrně rozložený na vašem plynovém hořáku. Pokud však váš plynový sporák zažívá jedno z následujících tvrzení, můžete mít problém. Kromě absence plamenů je častým problémem, který může způsobit několik příčin, nerovnoměrný plamen.

Dobrou zprávou je, že váš krb může být pouze nutné upravit tak, aby fungoval, než aby byl opravován. Ať už se tedy potýkáte s jakýmkoli typem požáru, máme pro vás řešení. K úspěšné diagnostice a léčbě konkrétního problému však musíte zjistit indikátory. Jak tedy nastavit plamen na plynovém sporáku?

Kroky k seřízení plamene na plynovém sporáku

Pokud je plamen příliš vysoký, může poškodit vaši varnou desku. Na druhou stranu je příliš nízká; budete si to muset často opakovat. Takto to můžete změnit, takže je to vždy správné. Postupujte podle níže uvedených kroků.

Krok č. 1. Zkontrolujte vypalovačku

Vyhledejte trubici, která napájí hořák. Vzduch hořáku je upraven tak, aby míchal vzduch a plyn. Zkontrolujte, zda máte k regulaci vzduchu následující typ hořáků: buď místnost ve tvaru sudu, nebo trojúhelníková místnost s deskovým krytem.

Krok č. 2. Uvolněte vzduchovou klapku

Šroub je blízko hořáku na konci hlavně. Otočte typ v závěrce hlavně v opačném směru, aby se otevřel, a poté ve směru hodinových ručiček jej zavřete. Při otevření je přiváděn další vzduch pro odlehčení ohně, a když je směšovací vzduch uzavřen, oheň se snižuje.

Krok č. 3. Upravte oheň

Povolte šroub, který zajišťuje desku na trojúhelníku nastavení vzduchu hořáku. Šroub vyšroubujte sotva natolik, aby se deska posunula. Upravením měřítka zvýšíte nebo snížíte clonu. Jak vzdálenost mezi vámi a ohněm stoupá, plameny se mezi vámi budou rozšiřovat, čímž se oheň zmenšuje.

Úprava ohně na základě různých problémů s plamenem

#1. Plamen je na jedné straně jasnější

Pokud je jedna strana hořáku považována za příliš vysokou a druhá vypadá neuvěřitelně slabě, je kryt hořáku správně umístěn. Pokud však dojde k nárazu nebo odstranění hořáku za účelem čištění kamen, může se jednat o nesprávně umístěný uzávěr hořáku. Jinými slovy, digestoř na jedné straně uvolňuje více plynu a méně plynu na zakrytí otvoru hořáku.

Plameny jsou proto nerovné. Náprava je jednoduchá a nevyžaduje žádnou opravu. Stačí vypnout hořák a počkat, až vychladne.

Sejměte víčko hořáku a poté proveďte veškerá nastavení. Měla by být pevně a správně umístěna na varné desce. Musíte jej upravit, když se viklá nebo bude vypadat nerovnoměrně, dokud nebudete v ideální formě. Možná budete muset také nahlédnout pod víčko hořáku, abyste zjistili, zda vám něco nebrání v sezení.

#2. V některých oblastech žádný požár

Pokud se podíváte na svůj hořák a pozorujete mezery v plameni, otvor v hořáku je pravděpodobně ucpaný. Pokud plyn hoří, plamen se šíří přes víčko hořáku a umožňuje veškerý plyn uniknout malým otvorem v hlavě hořáku. Částice jídla mohou být do těchto otvorů zavedeny v průběhu času. Je to také možné, pokud jste vyčistili pouze hořáky.

Když houba vymačká odpad, může to být vidět v otvoru hořáku.

Před čištěním štěrbin hlavy nechte hořák vychladnout. Může být vyroben pomocí zubního kartáčku, drátu nebo dokonce špendlíku. Potřebujete tenký předmět, aby se z otvorů hořáku uvolňoval odpad. Měli byste však zvolit robustní produkt. Párátko se nedoporučuje, protože body mohou být zlomené a ponechány tam.

#3. Nekontrolovatelný požár

Když máte nainstalovaná nová plynová kamna a oheň je mimo kontrolu, zkontrolujte, zda zařízení připojilo zemní plyn ke krbu, aby bylo možné používat kapalný propan. Protože LP má výraznější tlak, musí být vaše kamna upravena tak, aby jej využívala. Pokud se nezmění, obrovské napětí vybuchne v obrovských plamenech. Pokud nemáte moderní kamna, je problém seřizování knoflíků mnohem pravděpodobnější. Zde se dozvíte, jak upravit teplotu trouby.

Pokud například nemůžete dostat vařič dostatečně nízko na vaření a spalování jídla místo vaření, můžete pomocí nastavení upravit intenzitu plamenů. Chcete -li začít, uzavřete přívod plynu do vašich bezpečnostních kamen. Když nastavíte tlačítka, může se ve vašem domě otevřít plynová přípojka pro hořák.

Nyní můžete ze sporáku odstranit ovládací tlačítka. V příručce svého majitele zjistěte, zda můžete na konkrétním modelu kamen provést změny.

Některé varianty umožňují otáčet skutečná připojení, zatímco jiné mohou otáčet pouze šrouby. Kromě toho otáčení ve směru hodinových ručiček obvykle mění množství plynu na každé úrovni, takže můžete manuálně snížit palebnou sílu. Chcete -li vědět více, přečtěte si jednoduché tipy pro kutily pro instalaci plynových kamen.

Je to Wrap!

Nakonec jste přišli na to, jak pomocí uvedených kroků upravit plamen na plynovém sporáku. Také jsme vás naučili, co dělat v závislosti na problému, se kterým se potýkáte. Máte zájem dozvědět se více o kamnech? Zde si přečtěte, jak převést plynový sporák na propan a jak přesunout kamna na dřevo.