Jak upravit délku stehu na starém šicím stroji Singer

Ti, kteří chtějí vědět, jak upravit délku stehu na starém šicím stroji Singer, mohou zvážit pouze dva kroky. Nejprve jsme tento tutoriál založili na manuálu Singer, abyste si mohli být jisti jeho čitelností. Za druhé, budeme také hovořit o všem, co se týká výběru délky stehu pro vaše projekty.

Ale kromě nastavení svého starého šicího stroje Singer také víte, jak jej udržovat? Pak zvažte přečtení našeho návodu, jak vyleštit také vintage šicí stroj Singer.

Jak správně upravit délku stehu na starém šicím stroji Singer

Tento tutoriál je pro model Singer M3220. Pokud vlastníte jinou jednotku, vyhledejte správný Singerův manuál a pečlivě se jeho pokyny řiďte. Toto nastavení délky stehu je použitelné také pro šití rovného stehu, nezapomeňte tedy zkontrolovat, jaký typ stehu pro projekt používáte.

Krok 1. Nastavte délku stehu pomocí ovladače

 • Chcete -li šit svrchním stehem a šit, nastavte volič voliče stehu šicího stroje Singer na rovný steh
 • Tečka by měla být zarovnána se symbolem rovného stehu
 • Najděte číselník délky stehu a získejte požadovanou délku stehu pro projekt
 • Nastavení délky stehu rovného stehu je obvykle 2, proto jej zarovnejte s tečkou

Krok 2. Začněte šít

 • Zvedněte přítlačnou patku a položte pod ni látku
 • Zarovnejte pravý okraj materiálu s požadovanou vodicí linkou švu na stejné straně stehové desky
 • Spusťte přítlačnou patku a sešlápnutím pedálu spusťte šití
 • Šitím kolem tří stehů zahájíte šev a poté stisknutím páčky zpětného stehu sešijete tři stehy, abyste konec švu zablokovali
 • Šijte dopředu, abyste dokončili celou délku švu a znovu obraceli steh

Jak změníte délku stehu na šicím stroji Singer?

Prostudujte si konkrétní příručku šicího stroje Singer, kterou máte, a určete, kde je číselník délky stehu. Přesuňte číselník na číslo vhodné pro steh, materiál nebo projekt, který provádíte. Zde jsou některé z nejběžnějších délek, které je třeba pamatovat při práci na šicím stroji Singer:

 • Nastavení délky stehu na 2 je standardní délkou stehu pro většinu projektů
 • Na jemné nitě a jehly nebo lehké materiály použijte něco kratšího
 • U těžkých tkanin použijte delší délku stehu
 • Při vytváření ozdobných stehů nastavte délku stehu mezi 0,5 a 3
 • Pro šití knoflíkových dírek upravte číselník tak, aby byl symbol knoflíkové dírky pod tečkou
 • Chcete -li začít šít knoflík, nastavte volič délky stehu na 0

Co určuje délku stehů na šicím stroji?

Šicí stroje mají knoflík nebo knoflík délky stehu, v závislosti na modelu, který máte. Mechanické šicí stroje mají číselník se slovem „délka“ nebo čísla označující různé délky stehu. Na druhé straně počítačové a modernější modely mají většinu svých ovládacích prvků na dotykové obrazovce, proto najděte záložku uvedenou v příručce pro zvětšení nebo zmenšení délky stehu.

Jak šicí stroj řídí délku stehu?

Šicí stroj dodržuje vaše nastavení délky stehu, protože upravuje podavače. Proto může stroj táhnout látku podle vámi zvolené délky. U starších šicích strojů můžete najít délku stehu od 4 do 60, která udává počet stehů na palec, zatímco moderní stroje mají rozsah délek od 0 do 7, což znamená jeden steh na milimetr.

Můžete si také přečíst o tom, jak šicí stroj funguje, aby lépe porozuměl svému mechanismu.

Kde je knoflík délky stehu na šicím stroji?

Knoflík délky stehu šicího stroje je obvykle vpředu. Ale u strojů, které jsou dotykové, byste měli najít záložku pro toto nastavení. Ti, kteří dělají quiltování volným pohybem, mohou pohybem ruky diktovat délku stehu, když krmítka klesají s délkou nastavenou na nulu.

Jak nastavíte délku stehu?

Délku stehu na šicím stroji nastavíte pohybem číselníku na mechanickém stroji nebo stisknutím poutka na počítačovém stroji. Délka stehu závisí na typu stehu, který provádíte, a také na materiálu, niti nebo jehle. Například šití a šití je nejlepší u dlouhých stehů, zatímco čisté a lehké materiály vyžadují krátké stehy ve srovnání s houževnatými materiály, jako je kůže a silné nitě.

Jaká je nejlepší délka stehu pro ušití rovného stehu?

Nejlepší délka stehu pro rovný steh je mezi 3 až 3,5 mm. Pro standardní šití můžete použít také 2,5 až 3 mm. Pokud tedy uvažujete o tkanině, těžké jsou nejlepší s stehy 3,5 až 4 mm a lehčí by měly používat stehy 3 až 3,5 mm.

Vždy je nejlepší nejprve vyzkoušet stehy na šrotu a poté je upravit.

Závěr

A to je vše! Abyste si zrekapitulovali, jak upravit délku stehu na starém šicím stroji Singer, jednoduše otočte voličem na požadované číslo. U modernějších jednotek s dotykovým displejem stisknete záložku pro zvětšení nebo zmenšení délky.

Chcete -li znát ideální délku stehu, nezapomeňte vzít v úvahu typ stehu, materiál a projekt. Doufáme, že to bylo užitečné čtení; zanechte nám komentář, pokud máte nějaké dotazy.