Jak umýt auto tlakovou myčkou? Zde jsou kroky

Jak umýt auto tlakovou myčkou? Zahrnuje řadu zvládnutelných kroků, jako je umístění vozidla k mytí, opláchnutí vodou, nanesení čisticího prostředku, opláchnutí mýdlem a důkladné vysušení. Můžete to udělat jednou za dva týdny s použitím čisticího nástroje, tlakové myčky. Tento nástroj je efektivní a rychlejší způsob čištění exteriéru auta. Tlaková myčka je snadná, když ji přenášíte, a navíc je pohodlnější než čištění pomocí houbové metody a archaického vědra. Není pochyb o tom, že je bezpečný i při použití. Vědět, jak správně umýt auto tlakovou myčkou.

Kroky, jak začít!

Zde jsou kroky, které byste měli zvážit, abyste mohli začít.

Krok č. 1. Umístění vozidla a čas jeho mytí

Než začnete, umístěte auto na správné místo. Nevybírejte oblast se spoustou volných oblázků, nebo to jen zhoršuje situaci. Občas výron vody zvedne z povrchu drobné kamínky a poškodí exteriér vozidla. Ještě lépe proveďte proces čištění během rána & odpoledne. Právě v těchto časech je slunečního světla méně. Vyčistěte ho také během letní sezóny, ale umístěte auto do stínu. Nebo, pokud chcete, zvolte místo se stínem. Není dobré, když v čisticích prostředcích a vodě dochází k okamžitému vysychání.

Krok č. 2. Opláchněte ji vodou

Po odvinutí elektrického kabelu a vodní hadice zapojte elektrický kabel do zásuvky. Začněte povrch oplachovat vodou. Použijte pětadvacítku až čtyřicetistupňovou trysku, která zabrání dalšímu poškození jejího laku. Udělejte to pro odstranění bláta a uvolněných nečistot z exteriéru. Držte jeho trysku skrz nohy a stříkejte shora dolů. Přibližte se k pneumatikám, i když jsou špinavé. Poté se posuňte o kousek zpět a zároveň zpomalte, abyste nastříkali zpětná zrcátka a světla.

Krok č. 3. Aplikace čisticího prostředku

Namydlete povrch čisticím prostředkem. Použijte čisticí prostředek, který je specifický pro povrch vozu. Udělejte si čas na přečtení návodu a naplnění správným čisticím prostředkem. Nasaďte trysku nádrže na konec stříkací tyče. Začněte zespodu, až pokryjete celý vnější povrch. Pak se přibližte ke kolům, pokud si myslíte, že mají odolnou špínu. Pokud jste již zakryli vnější povrch, nechte mýdlo několik minut působit. Zkuste ho nanést několikrát, pokud mýdlo vyschne dříve kvůli letním horkům.

Krok č. 4. Opláchněte jeho povrch mýdlem

Nyní opláchněte jeho povrch čisticím mýdlem. Nastříkejte to shora dolů. Nasměrujte proud na zem, aby mýdlo stékalo dolů. Poté odpojte nádrž na čisticí prostředek. Udržujte jeho hůlku tři až čtyři stopy od jejího povrchu. Nastříkejte na tato kola a odstraňte přebytečné nečistoty.

Krok č. 5. Necháme zaschnout

Povrch vozu osušte hadříkem, jeden by však měl být z kvalitního mikrovlákna. Standardní tkanina má drsný povrch, který zanechává škrábance na laku. Položte látku rovně na povrch. Pomalu jej vytáhněte směrem k vám. Udělejte totéž, dokud neuschnete každou část. Když hadřík důkladně nasáknete, vyždímejte jeho vodu. Pak začněte znovu. Pokud chcete proces sušení, který nevyžaduje, abyste se ho dotýkali, použijte foukač listí. Použijte jej na vysoký plyn.

Bezpečnostní opatření, která je třeba mít na paměti

  • Předjděte dalším škodám tím, že budete znát níže uvedená bezpečnostní opatření.
  • Pokud používáte tlakovou myčku poprvé, přečtěte si uživatelskou příručku.
  • Nepoužívejte zařízení k mytí předmětů v interiéru.
  • Udržujte jejich trysky na minimu & bezpečné vzdálenosti, čímž se vyhnete většímu poškození.
  • Snižte rychlost proudu u jeho křehkých vnějších součástí.
  • Nikdy nedržte proud vody dlouho a pouze jeden bod.
  • Nikdy neaplikujte proud zdola nahoru. Nebo může jeho špinavá voda odtékat. Poté provedete stejný proces znovu.
  • Zaměřte se více na spodní část vozu. To se zanedbává, ale děje se to nejšpinavější – špína a špína na ní ulpívají. Věnujte více času této sekci. Ještě lépe, získejte čtyřicetistupňový úhel v trysce trysky, který vám usnadní práci. Tímto způsobem ji již nebudete muset ohýbat.
  • Nepoužívejte nadměrný tlak na auto. Začátečníci to obvykle dělají, ale nedělejte to, protože tlaková myčka je výkonná. Pokud je příliš silné, může sklo rozbít, protože tlak by měl klesnout kolem 1200 PSI. Toto je zdaleka nejbezpečnější úroveň tlaku, která pomáhá zabránit prasknutí skla.
  • Při tlakovém mytí nepoužívejte pantofle ani sandály. Berte to na vědomí, protože si můžete omylem stříknout na prsty u nohou.

It’s A Wrap!

Nyní víte, jak umýt auto tlakovou myčkou se zmíněnými kroky. Zahrňte také co dělat a co nedělat čištění, abyste byli vždy v bezpečí. I když jste začátečník, můžete mít tyto kroky na paměti, abyste zvládli čištění a nepoškodili auto a tlakovou myčku!