Jak si uplést deku tenkou přízí v 5 snadných krocích

Teplé, útulné pletené přikrývky jsou obvykle vyrobeny ze silné příze. Mohou se však velmi prodražit, takže se místo toho můžete naučit plést přikrývku z tenké příze.

Tato metoda pletení na paži bude vyžadovat více pramenů tenké příze k vytvoření objemnější přikrývky, ale to lze snadno vyrobit pomocí různých barevných kombinací.

Pletení na paži je zábavné a snadné, takže s trochou cviku můžete začít plést své deky za hodinu nebo dvě jako profíci.

Podrobný průvodce, jak uplést deku tenkou přízí

Krok č. 1. Udělejte krátký uzel 

Začněte vytvořením kluzného uzlu. Chcete-li to provést, vytvořte smyčku na zadním konci příze nahoře a poté ji protáhněte palcem a ukazováčkem.

Zaštípněte konec příze, která je připevněna k přadenu. Protáhněte dlouhý konec příze smyčkou a utáhněte uzel.

Krok č. 2. Odeslání první řady

Navlékněte si uzel na pravou paži a vložte levý ukazováček a palec mezi pracovní přízi nebo přízi spojenou s přadenem.

Uchopte prameny příze zbytkem prstů v levé ruce a stočte příze nahoru.

Pravou rukou uchopte přízi před palcem a vytáhněte ji nahoru. Protáhněte smyčku a uchopte konec příze před levým ukazováčkem.

Protáhněte přízi smyčkou a protáhněte pravou rukou. Opakujte tyto kroky, dokud nebudete mít na pažích alespoň deset smyček.

Krok č. 3. Práce na řádcích

Vytáhněte konec vaší příze na stranu a pravou rukou uchopte pracovní přízi. Omotejte si přízi kolem přední části palce.

Postupujte zdola nahoru a přehněte ruku kolem pracovní příze a vytvořte pěst.

Levou rukou přetáhněte steh příze na pravém zápěstí přes druhý, který drží pracovní přízi. Zahoďte steh a protáhněte levou rukou pracovní přízi.

Zatáhněte pevně, ale ne příliš těsně, aby vám příze mohla klouzat po zápěstí. Opakujte, dokud se vše nepřenese na vaši druhou paži.

Vaše stehy se budou střídat od vaší pravé k levé paži, takže postup opakujte, dokud nebudete mít požadovanou délku nebo velikost.

Nezapomeňte, že vám zbývají alespoň čtyři yardy příze na svázání deky.

Krok č. 4. Svázat se

Nasaďte všechny stehy na levou paži a vytvořte další dva stehy na pravé paži. Odhoďte pracovní přízi a levou rukou uchopte steh, který je nejblíže vašemu lokti, na pravé paži a přetáhněte jej přes druhý steh.

Seberte pracovní přízi a upleťte další steh na pravé paži. Opakujte proces, dokud všechny stehy nezmizíte z levé paže, schovejte si pro poslední steh.

Odstraňte poslední smyčku a zatáhněte, abyste vytvořili velkou smyčku. Změřte čtyři palce na pracovní přízi a odstřihněte. Poté můžete pracovní přízi protáhnout smyčkou a utáhnout jako uzel.

Krok č. 5. Dokončení deky

Rozložte přikrývku naplocho. S pracovní nití protáhněte přikrývku pod první řadou oček od místa, kde vidíte první „V“ a protáhněte přízi celou.

Najděte první steh na dece na levé straně. Protáhněte přízi zespodu až nadoraz.

Na konci poslední řady příze odstřihněte asi sedm palců od ocasu. Protáhněte poslední smyčkou a konec nenápadně zaplétejte do zadní strany deky.

Jak mohu použít tenkou přízi pro pletení na paži?

Můžete použít různé metody při výrobě své vlastní robustní příze z tenkých přízí. Můžete si vybrat, zda budete plést jednotlivé háčkované prameny, použít více pramenů nebo vytvořit středovou šňůrku.

  • Použijte jeden háčkovaný pramen

Uháčkováním jednoho vytvořte mohutný pramen příze. Stačí uháčkovat řetízek tak dlouhý, jak jen můžete.

Vraťte se na začátek a háčkujte jednou první řadu vaší deky, která by vám měla poskytnout pramen silný asi čtvrt palce.

  • Použít více vláken

Můžete zvýšit nebo snížit tloušťku příze jednoduše přidáním pramenů. Můžete použít různé barvy a být kreativní s tímto nápadem.

Problém s touto technikou je však v tom, že přikrývka může vypadat trochu vláknitě, takže před zahájením projektu přikrývky možná budete chtít zkroutit prameny dohromady.

  • Vyrobte si středovou tažnou šňůru

Středová stahovací šňůra se snadno vyrábí. Jednoduše vytvořte smyčku s přízí a uchopte přízi středem, abyste vytvořili další smyčku.

Závěr

Tento projekt je dostatečně snadný, pokud víte, jak paží plést deku tenkou přízí. Dobrým aspektem tohoto projektu je, že ke spojení všeho potřebujete pouze přízi, ruce a pravděpodobně nůžky.

Udělejte si čas a užijte si vytváření deky. Tato pletená deka na ruce je skvělý projekt, který můžete dělat sami nebo se svými dětmi, pokud na to mají.