Jak se zdarma zbavit lednice? 3 snadné způsoby!

Likvidace vaší staré chladničky může být noční můra, takže si možná říkáte, jak se lednice zbavit zdarma. Je to proto, že služby odstraňování lednice mohou stát nějaké peníze.

Abyste ušetřili peníze, možná jste se již pokusili přemístit chladničku sami. Určitě jste věděli, že to není práce pro jednu osobu. To platí zejména pro hrubé podlahy.

Pohyb chladničky může být velmi nepříjemný a těžký. Ještě důležitější je, že nemůžete lednici vyhodit jen tak. Řekněme, že se vám podařilo dostat lednici na obrubník, většina likvidačních služeb starou lednici nevyzvedne.

S tím bylo řečeno, že může být obtížné zlikvidovat vaši ledničku a často vyžaduje, abyste za služby zaplatili. Naštěstí existují různé způsoby, jak se jich zdarma zbavit. Navíc mohou být z vaší strany velmi snadné. Jak se tedy zdarma zbavit lednice?

Způsoby, jak se zdarma zbavit lednice

Rozhodli jsme se prodiskutovat některé způsoby, jak se zbavit chladničky, která vás nebude stát nějaké peníze, bez stresu. Přečtěte si více, abyste to zjistili.

Způsob č. 1. Recyklace staré lednice

Některé lokality mají předpisy, které umožňují recyklaci starých ledniček, ale některé ne. Pokud splňuje protokoly, lze jej recyklovat. Stačí zavolat na úřad státní energetické nebo energetické společnosti ve vaší oblasti. Některé ekologické organizace a místní podniky by také sponzorovaly programy recyklace.

Důvodem je, že recyklační chladničky jsou pro životní prostředí lepší. Pomáhá snižovat skleníkové plyny a současně omezuje poškození ozonem. Recyklace je také skvělá, protože snižuje spotřebu energie a odpad ze skládek.

To je možné, protože to brání uvolňování toxických látek do vody, půdy a vzduchu. C Ale to bude vyžadovat, abyste jednotku odvezli sami do nejbližšího recyklačního zařízení. Pamatujte, že lednice může být těžká.

Způsob č. 2. Vyhození lednice

Možná vás bude lákat ledničku vyhodit a nechat ji na městě, co s ní udělají. To je však špatné pro životní prostředí. Služba odpadků ve vaší oblasti však může zachytit velké spotřebiče, jako je vaše lednička. Stačí je kontaktovat asi o dva týdny dříve.

Způsob č. 3. Darujte to

Místní charitativní organizace mohou přijímat dary od ledniček, pokud jsou stále v dobrém stavu. Můžete je kontaktovat a zkontrolovat, zda přijmou vaši chladničku. Budete si to ale muset sami dopravit do vysílacího centra.

Některé charitativní organizace však také nabízejí bezplatné vyzvednutí. Přijdou k vám, aby vám spotřebič vyzvedli. To znamená, že si již nemusíte dělat starosti s tím, jak jednotku předat v dárcovském centru, což bude z vaší strany výhodné.

Časté dotazy

Otázka č. 1. Kdo nabízí bezplatnou likvidaci lednice v mém okolí?

Jen několik služeb nabízí bezplatnou likvidaci chladniček, dokonce i recyklační středisko vám může účtovat poplatek za odevzdání položky. Některé energetické společnosti však nabízejí služby vyzvednutí zdarma u spotřebičů, které vysávají energii. Pamatujte, že lednice musí stále fungovat, když požadujete jejich služby.

Pokud neexistují žádné bezplatné služby likvidace, je spousta vyzvednutí v chladničce k dispozici online za dostupnou cenu. Tato alternativa je také bez stresu a stojí velmi nízko. LoadUp je jedním příkladem, který takové služby nabízí.

Otázka č. 2. Vezme si šrot můj ledničku?

Šrot vám nevezme ledničku ze dvou důvodů. Jedním z nich je místní legislativa. Dalším důvodem je skutečnost, že lednice je v přírodě nebezpečná.

Otázka č. 3. Jak se zdarma zbavit mrazničky?

Pokud stále funguje, můžete jej darovat ostatním. Charitativní organizace by dokonce nabídly, že je budou sbírat samy. Můžete si ji také rezervovat online. Podívejte se na jejich web, abyste věděli seznam věcí, které mohou vzít.

Otázka č. 4. Kdo si může zdarma vyzvednout starou lednici v Británii?

Některé společnosti, jako například Scrap my Appliance, mohou přijít a shromáždit jakákoli nechtěná zařízení. Ekologicky je pak zlikvidují. Mnoho organizací také nabízí služby odstraňování spotřebičů zodpovědně.

Otázka č. 5. Jak se zbavit nefunkční lednice?

Oddělení veřejných prací nebo divize nakládání s odpady ve vaší oblasti mohou sbírat těžké odpadky a recyklovat je. Kontaktujte je a získejte další informace. Můžete také mluvit s místním recyklátorem kovového šrotu. Mnoho z nich může nabídnout recyklační služby pro spotřebiče, jako jsou mrazničky a lednice.

Je to zábal!

Když se zeptáte, jak se zdarma zbavit lednice, pak mohou být možnosti záludné. Většina z nich také zahrnuje vlastní přepravu lednice. Ale ano, můžete se jich zbavit, aniž byste cokoli platili.

Zkuste zavolat energetické společnosti ve vašem okolí, které shromažďují fungující lednice. V tomto případě můžete dokonce získat slevu. Můžete ale také počkat na bezplatný svoz odpadu, který divize odpadového hospodářství nabízí.