Jak se zbavit plísně na sušených květinách: 3 užitečné kroky

Jak se zbavit plísně na sušených květinách? No, je to jednoduché, kupte si sirný prach v nejbližším zahradnictví u vás, nasypte ho na misku, malým štětečkem vykartáčujte plíseň pomocí sirného prachu.

Sušené květiny jsou skvělou ozdobou vašeho domova. Tyto květiny mohou také uchovávat vzpomínky, jako je první květina, kterou vám dal váš přítel, nebo kytice, kterou jste použili, když jste ve svatební den procházeli uličkou.

Je to způsob, jak uchovat vzpomínku, kterou květina uchovává. Může to být přívěsek, klíčenka navržená na zeď nebo dokonce vystavená na stole.

Vypadá dobře a může podtrhnout váš styl a vkus jako jednotlivce.

Proč je na sušených květinách plíseň?

Možná se ptáte, jak moje sušená květina dostane plíseň? Že jo? No, vaše sušené květiny dostávají plísně, pokud o ně není náležitě pečováno.

Mohou dostat plíseň, pokud je prostředí kolem nich vhodné pro růst plísní, jako je nedostatek stálého slunečního světla, řádné větrání a vlhkost. Tento typ prostředí je místem, kde se plísním daří.

Dalším faktorem, proč je na vašich sušených květinách plíseň, je to, že zpočátku mají plíseň, než uschnou. Malé spóry plísní na květu a proces sušení mohou později způsobit plíseň.

Nežádoucí účinky plísní na vaše sušené květiny doma

Plísně na vaší sušené květině nejsou to jediné, o co se musíte starat. Plíseň se může rozptýlit po celém vašem domě a ovlivnit váš nábytek nebo stěny.

Nežádoucí účinek č. 1. Plíseň na vaší stěně

Když vaše sušená květina začne plesnivět, okolí květiny pravděpodobně dostane plíseň. To povede k plísni vaší zdi.

Možná si teď říkáte, že vaše vysušená zeď nebude mít žádnou šanci, aby se usadily plísně. Jste na omylu, protože i vysušené zdi mohou obsahovat plísně.

Možná se ptáte, jak dlouho trvá, než se plíseň rozroste na sádrokartonu, bude to trvat jen 48 hodin, než se plíseň na sádrokartonu rozroste.

Nežádoucí účinek č. 2. Plíseň na vaší matraci

Umístění sušené květiny na noční stolek, aby byla designem ve vašem pokoji, může mít následky, zvláště pokud má plíseň. Plíseň na vaší matraci není věc, kterou byste chtěli mít ve svém pokoji.

Plíseň na matraci vás může svědit a můžete mít problémy se spánkem na matraci. Možná tomu budete chtít předejít a zbavit se toho.

Kontrola a čištění matrace spolu s výměnou prostěradla vám pomůže odhalit hrozící růst plísní na vašem prostěradle. Mít znalosti o tom, kde a co hledat, je velmi užitečné při prevenci.

Zde je článek, který vám pomůže, jak zjistit, zda je na vaší matraci plíseň.

Nežádoucí účinek č. 3. Plíseň na vašem nábytku

Pravděpodobně navrhujete svůj dům květinami, obrazy, vázami, figurkami nebo čímkoli, co potěší oči. Jedním ze způsobů, jak navrhnout svůj domov, jsou sušené květiny.

Pokud jste někdy použili sušené květiny k retušování vašeho domova, je možné, že se nahromadí plíseň. Jakmile sušená květina dostane plíseň, může to ovlivnit i váš nábytek.

Plísně se mohou množit a růst, stejně jako jakýkoli jiný živý organismus, a mohou ovlivnit váš domov. Možná se budete chtít zbavit plísně na sušených květinách nyní, než ovlivní váš nábytek.

Jak odstranit plíseň na sušených květinách

Sušené květiny mohou být postupem času jemné. Bylo by skvělé, kdybyste byli při jejich čištění opatrní, nebo byste mohli skončit zničením okvětních lístků sušených květin.

Krok č. 1. Chcete-li se zbavit plísně nebo plísně na sušené květině, kupte si sirný prach v nejbližším zahradním centru ve vašem okolí. Jakmile budete mít sirný prach, můžete pokračovat v čištění.

Krok č. 2. Chcete-li začít, musíte nosit ochranné rukavice a brýle, protože síra může dráždit pokožku a oči.

Krok č. 3. Pomocí sirného prachu jemně očistěte plíseň z květiny.

Další tipy na čištění sušených květin najdete v tomto článku o odstranění padlí ze sušených květin.

Zdravotní rizika plísní

Pokud jde o prohlášení Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, zdravotní reakce na plísně mohou být založeny na vaší citlivosti a expozici plísním. Lidé, kteří jsou citliví na plísně, mívají příznaky podobné alergii a někdy i astma.

U jedinců vystavených plísním po dlouhou dobu s velkým množstvím plísní může dojít k závažné reakci, jako je horečka a dušnost. Lidé se špatným imunitním systémem a onemocněním plic mohou být vystaveni většímu riziku plísní než ti, kteří ji nemají.

Závěr

Když se dostanete na konec tohoto článku, dozvěděli jste se, jak se zbavit plísně na sušených květinách a její vliv na váš dům. Ujistěte se, že celý proces provádíte pečlivě, nosíte správné vybavení a používáte vhodné nástroje.