Jak se provádí hubení škůdců v hotelu? 5 efektivních kroků pro IPM

Zajímá vás, jak probíhá hubení škůdců v hotelu? Hubení škůdců v hotelu lze provádět prostřednictvím integrované ochrany proti škůdcům (IPM).

Tato metoda kontroly škůdců integruje mnoho proaktivních opatření k odstranění škůdců, počínaje nechemickými postupy, jako jsou sanitační a údržbové protokoly.

Pokud odstraníme přístup škůdců k potravě, vodě a úkrytu, plán IPM může významně kontrolovat populace škůdců, což povede k bezpečnějšímu prostředí pro hotelové hosty a personál. IPM bezpečně monitoruje a eliminuje škůdce, protože chemické pesticidy nejsou nutné.

IPM zachází s chemickými pesticidy pouze jako poslední možnost. Klade důraz na postupy kontroly škůdců, které se zaměřují na preventivní opatření; s minimálním použitím toxických chemikálií je bezpečnější pro životní prostředí.

Součásti IPM

Příliš časté používání chemických pesticidů může vést k problémům, jako je odolnost vůči pesticidům a kontaminace životního prostředí. Níže jsou uvedeny čtyři součásti IPM na vysoké úrovni.

1. Nastavte prahové hodnoty akcí

Stanovení akčního prahu je, když dodavatel deratizace koordinuje se zákazníkem zjišťování, zda populace škůdců překročila určitou prahovou hodnotu, což je bod, kdy by hotel měl zvážit okamžitou akci na hubení škůdců.

2. Identifikace a sledování škůdců

Vzhledem k tomu, že IPM spoléhá na udržitelné postupy, které se zaměřují na konkrétní škůdce, je nutné identifikovat příčinu vznikajícího problému prostřednictvím řádných inspekcí a monitorovacích zařízení. Monitorování škůdců vám umožní zjistit, kdy jsou škůdci aktivnější, a určit, zda populace škůdců roste.

3. Prevence škůdců

Prevence škůdců zahrnuje vyloučení přístupu škůdců k vodě, potravě a úkrytu. Takové metody mohou zmírnit nebezpečí jakýchkoli problémů se škůdci, které mohou nastat.

4. Metody hubení škůdců

IPM se zaměřuje na nechemické metody, jako je sanitace a údržba zařízení, aby se proaktivně zbavili škůdců. Spoléhá na synchronizaci různých postupů kontroly škůdců, včetně fyzikálních a mechanických technik.

Fyzikální metody zahrnují úpravu teploty a vlhkosti, zatímco mechanické metody využívají lapače hmyzu, pavučinové kartáče a vysavače.

5. Hodnocení

Ochrana před škůdci musí určit, které metody fungovaly a které ne. Nezapomeňte si poznamenat následující metody pro budoucí použití.

Běžní škůdci, se kterými se hoteloví hosté setkávají

Narazit v hotelu na škůdce může hostovi zničit pobyt a často vést k negativním komentářům na sociálních sítích, což poškodí pověst hotelu. Škůdci se mohou dostat do hotelů jakékoli třídy, takže je pro každý hotel nutností praktikovat metody kontroly škůdců, jako je IPM pro kontrolu populace škůdců.

Štěnice

Prevence štěnic je složitá, protože si je do prostor hotelu většinou přinesou sami hosté a i luxusní hotely mohou trpět zamořením. Štěnice jsou krev sající škůdci, kteří jsou vynikajícími stopaři, protože se drží čehokoli, co je přiblíží k místu, kde odpočíváte.

Žádný host by se rád nevracel z hotelu se vznětlivými sousty, které mohou trvat celé dny. Podobná zkušenost by s největší pravděpodobností vedla ke stížnosti na sociálních sítích.

Klíčem k prevenci štěnic je co nejdříve identifikovat problém. Prevence těchto škůdců vyžaduje integrovaný přístup k jejich likvidaci.

Švábi

Švábi zamořují restaurace, kuchyně a veřejné umývárny. Jsou převážně noční, přes den preferují pobyt v úkrytu a v noci hledají potravu.

Ukrývají se v malých tmavých místech v nábytku, trhlinách, obalech s potravinami, štěrbinách ve stavební konstrukci a skrytých místech podél odpadních trubek a kanalizací. Švábi mají obecně rádi teplá a vlhká místa, ale někteří švábi mají jiné preference stanoviště.

Švábi představují zdravotní riziko kvůli jejich stravovacím návykům na kontaminovaných materiálech, jako jsou hnijící potraviny, plísně, výkaly v kanalizaci a mrtvá těla zvířat. Nesou také patogenní mikroorganismy, jako jsou Staphylococcus, Listeria, E. coli a parazitičtí červi.

Správné postupy čištění v prostorách pro skladování a přípravu potravin pomáhají předcházet výskytu švábů. Kromě toho se vždy ujistěte, že je drenážní systém v dobrém stavu.

Plánujete využít službu hubení škůdců pro plotice? Podívejte se na tento článek a zjistěte, kolik je kontrola škůdců pro šváby.

Mouchy

Mouchy přitahují především potravinářské výrobky a potravinový odpad. Mají rádi pachy jídel z kuchyní a prostor pro přípravu jídel.

Běžné druhy much, které se vyskytují v hotelech, jsou moucha domácí a octomilka. Abyste zabránili množení much, vždy čistěte místa pro přípravu jídla.

Hlodavci

Krysy a myši jsou lákány k zásobám potravin v kuchyních, restauracích a skladech odpadu. Populace hlodavců se může zvýšit, pokud jsou při manipulaci s potravinami nesprávné.

Hlodavci kontaminují potraviny a povrchy a mohou šířit řadu bakterií, jako je Salmonella a E. coli. Mohou také způsobit rozsáhlé škody na spotřebičích a dokonce i na elektroinstalaci.

Hlodavcům můžete zabránit tím, že jim znemožníte přístup k vodě, potravě a úkrytu. Správné postupy v oblasti dodávky, přípravy, skladování a likvidace potravin mohou pomoci zbavit se hlodavců.

Závěr

Zajímá vás, jak probíhá hubení škůdců v hotelu? Hubení škůdců v hotelu lze provádět prostřednictvím integrované ochrany proti škůdcům (IPM).

Jedná se o metodu hubení škůdců, která integruje více opatření na hubení škůdců, jako jsou fyzikální a mechanické metody a biologická kontrola. Škůdci pravděpodobně nepřežijí program, který využívá různé způsoby snižování jejich populací.

Hoteloví hosté se setkávají s běžnými škůdci, včetně štěnic, švábů, much a hlodavců. Je nezbytné praktikovat správný způsob sanitace a přípravy potravin, aby se zabránilo vstupu těchto nebezpečných škůdců.

Chcete získat více informací o hubení škůdců? Můžete se podívat na tento článek, který vysvětluje, co je součástí kontroly škůdců.