Jak se nazývá 65. výročí svatby

Odpovědí na to, čemu se říká 65. výročí svatby, je modrý safír. Ale proč je právě toto vybraný tradiční symbol pro tento milník manželství?

Probereme vše, co byste měli vědět o oslavě a připomenutí 65 let manželství. A pokud máte další zvědavé otázky týkající se milníků a trvání manželství, doporučujeme procházet náš blog.

Například před 65. rokem se možná budete chtít dozvědět více o 50. výročí svatby. Zde je návod, jak oslavit 50. výročí svatby s rodinou.

Jak se nazývá 65. výročí svatby?

Výročí modrého safíru

65 let manželství se nazývá výročí svatby s modrým safírem. Nádherný modrý drahokam se hodí k tomuto milníku manželství, protože se věřilo, že modré safíry nabízejí štěstí a ochranu.

Aby pár byl ženatý déle než 50 let, může se těšit jen na nejlepší léta, jak ztělesňuje modrý safírový drahokam. Kromě toho je modrý safír také známý tím, že symbolizuje věrnost, což dokázal každý pár, který je spolu 65 let, na výbornou.

Je zajímavé, že 65. výročí svatby se v různých zemích nazývá také jinými jmény, takže se nenechte zmást, pokud se někdy neoznačuje jako výročí modrého safíru. Souvisí například také s platinou, železem, palisandrem, zámky a modrými hortenziemi.

Je 65 let zvláštním výročím svatby?

Být v manželství 65 let je skutečně významným a zvláštním milníkem. Koneckonců, vydrželi jste spolu déle než 60. výročí diamantové svatby.

I když 65. výročí svatby není velkou oslavou jako 50. nebo 60. výročí manželství, zaslouží si uznání jako všechna výročí svatby. Ale to, co dělá 65. výročí svatby zvláštní, je, že se v dnešní době běžně nevidí.

Páry v USA obvykle vydrží jen 7 až 8 let, takže si představte, jak překvapivé by pro někoho bylo poznat pár, který vydrží osmkrát déle, než uvádí statistika. Takže pokud jste vy a váš manžel nebo možná vaši rodiče manželé 65 let, seznamte se se symboly a oslavte tento významný a neuvěřitelně vzácný milník.

Jaký je symbol 65 let manželství?

Tradičním i moderním symbolem k 65. výročí svatby je drahokam modrý safír. Tento nádherný kámen se hodí k vzácnému a působivému trvání manželství, protože se předpokládá, že modrý safír zvyšuje vaši moudrost a integritu.

Samozřejmě, že mladší páry mohou vždy vzhlížet k párům, které vydržely a vydržely více než 50 let manželství. Kromě toho věrnost, naděje a hojnost souvisí s modrým safírem, což jsou všechny základní prvky dlouhotrvajícího manželství.

Jakou barvu má 65. výročí svatby?

Stejně jako drahokam 65. výročí svatby je modrá barva přiřazená k symbolu trvání manželství. Zejména uklidňující nebesky modrá je barvou 65. výročí svatby.

Nebeská modrá je vhodná k připomenutí 65 let manželství, protože uklidňující odstín vyjadřuje mír, důvěru, věrnost a dokonce nekonečno. Když jste se svým manželem/manželkou 65 let, vždy máte pocit míru a porozumění, protože je znáte až do morku kostí a společně jste prošli různými výzvami.

Jaká květina je 65. výročí svatby?

Dalším modře zbarveným symbolem k 65. výročí svatby je modrá hortenzie. Toto je květina za 65 let manželství, která představuje omluvu.

Konflikty jsou typické v každém vztahu, zejména v tom dlouhodobém. Pochopitelně je nám nepříjemné představa lítosti a omluvy, ale zdravý vztah si cení upřímnosti a přiznání chyb.

Možná je tajemstvím manželství po 60 letech vědět, kdy se omluvit a jak se omluvit, když je to potřeba. Nebojte se proto dát svému partnerovi kytici modrých hortenzií, protože vítáte další roky manželství.

Jaký je dárek na 65 let?

Dokonalým dárkem k 65. výročí svatby je její symbol: modrý safír. Předpokládá se, že modrý safír poskytuje ochranu a výraz.

Můžete zvážit darování šperků z modrého safíru svému manželovi jako ochranu před zlem a újmou. Je dokonce slavným kamenem pro prsteny pro jeho dlouhotrvající a romantické vlastnosti.

Přečtěte si, jaké výročí upgradujete snubní prsteny, protože možná budete chtít začlenit tento drahokam do svých kapel.

Zde je několik dalších tipů na dárky pro něj a pro ni při oslavě 65 let manželství:

Nápady na dárky k 65. výročí svatby pro něj

  • Upgrade snubního prstenu z modrého safíru
  • Hodinky s modrým safírem
  • Modrý likér
  • Modré oblečení, jako jsou obleky nebo doplňky, jako jsou opasky, kravaty atd.
  • Modré boty

Nápady na dárky k 65. výročí svatby pro ni

  • Upgrade snubního prstenu z modrého safíru
  • Kytice z modré hortenzie
  • Modré pečivo a sladkosti
  • Modré šaty, boty nebo tašky
  • Modrý make-up

Všimněte si, že se nemusíte omezovat dárky. Rande nebo výlet pro dva se vždy ocení, když mluvíte o tom, jak daleko jste se vztahem došli.

Závěr

A to je vše! Abychom zrekapitulovali, čemu se říká 65. výročí svatby, je to výročí svatby s modrým safírem.

Tento vzácný a inspirativní manželský milník stojí za to si připomenout, protože většina dnešních manželství netrvá ani 10 let. A nejlepší ze všeho je, že symbol modrého safíru je velmi vhodný pro šperky, zvláště pokud chcete vylepšit své snubní prsteny.

Dejte nám níže vědět, jak si myslíte, že oslavíte tento milník!