Jak rychle roste plíseň? Užitečný průvodce

Vzhledem k tomu, že plíseň je pro majitele domů častým problémem, pravděpodobně si říkáte: „Jak rychle plíseň roste?“ Dobře, přečtěte si odpověď na svou otázku a zjistěte další informace o tomto druhu houby.

Co je plíseň?

Když přemýšlíte o plísni, první věc, která vás obvykle napadne, je její vůně. Plíseň má ten jedinečný, zatuchlý zápach, díky kterému je tak nepřitažlivá.

Kromě toho také dodává místnosti záludnou a zlověstnou atmosféru. Plíseň byla vždy vnímána jako představa nedostatečné údržby nebo prostě nečisté.

Plíseň je však ve skutečnosti benigní a jednoduchý problém doma, pokud se s ním správně zachází. Na rozdíl od plísní neproniká na povrchy a jen zřídka způsobuje zdravotní problémy z expozice.

Plíseň se relativně snadněji čistí a je poměrně jednoduchá na manipulaci a prevenci. Pochopení tohoto druhu plísní umožňuje lépe zabránit tomu, aby poškodila náš domov.

Jak vypadá plíseň?

Plíseň obvykle najdete v zahradnictví nebo zemědělství. Ovlivňuje rostliny a další zemědělské produkty.

Navzdory tomu je plíseň častěji spojována s poškozením a nepříjemným zápachem v oblastech v domácnosti. Někdy je těžké ji odlišit od plísně, takže tady je, jak vypadá plíseň.

  • Píseň má obvykle barvu bílou, žlutou nebo šedou – V oblastech s vysokou vlhkostí a vlhkostí uvidíte spory bílé, žluté nebo šedé barvy, což je ve skutečnosti plíseň. li>
  • Píseň se nejprve jeví jako světlá, pak ztmavne – Na rozdíl od plísně, která se obvykle objevuje v tmavých barvách, jako je zelená a černá, zůstává plíseň světlá, dokud nezačne růst. Jak se šíří, jeho barva ztmavne.
  • Píseň může být buď práškovitá, nebo prachová – Píseň připomíná téměř prašnou nebo práškovou strukturu na povrchu, když se začíná objevovat. Jakmile se však začne šířit, skvrny se objeví na více částech povrchu, což vytváří „flekatý“ nebo chmýřovitý vzhled.

Podívejte se na tento článek o tom, co je to plíseň, kde najdete podrobnější informace o plísni. Můžete si také přečíst tuto příručku o tom, jak dlouho žijí spory plísní, protože víte, že pokud jde o učení, nikdy toho nemůžete získat příliš mnoho.

Jak rychle může plíseň růst?

Nyní, pro vrchol tohoto článku, budeme mluvit o tom, jak dlouho trvá, než začne růst plíseň.

Neexistují žádné konkrétní hodiny nebo dny, které by řekly, jak rychle plíseň roste. Bude záležet na stavu prostředí.

Plíseň má specifické požadavky na rozvoj. Potřebuje vlhkost a určitý rozsah teploty, vlhkosti nebo tepla.

Nejlepším místem pro růst plísní je vlhké, tmavé a teplé místo, kde není dobré proudění vzduchu. Samozřejmě se také potřebuje živit organickými materiály, jako jsou nahromaděné nečistoty.

Plísni se daří v teplotním rozsahu 77 až 88 stupňů Fahrenheita a 62-93% relativní vlhkosti. Nejčastěji plíseň začne růst v rozmezí 24 až 48 hodin.

Pokud jsou však splněny všechny podmínky, poškození se s největší pravděpodobností začnou rozvíjet rychleji a šířit se v kratším čase.

Jak plíseň ovlivňuje naše zdraví?

Stejně jako plíseň může plíseň také způsobit zdravotní problémy, ale jsou méně závažné. Nejškodlivějším aspektem plísně jsou spory, takže jejich vdechování si vybere daň na vašem zdraví.

Tyto spory se snadno vdechují, takže jakmile se to stane, způsobí problémy, zejména těm, kteří mají stávající zdravotní problémy. Mezi nejčastější příznaky vdechování spór plísní patří rýma, kýchání, podráždění krku a bolesti hlavy.

Když přijdete do přímého kontaktu s plísní, může také vyvolat alergické reakce. Proto je nejlepší chránit se při práci v rukavicích a roušce.

Nejnáchylnější na zdravotní dopady plísní jsou děti v mladém věku a senioři. Je velmi důležité držet je od toho co nejdál.

Jak zabránit plísni?

Vzhledem k tomu, že se plíseň šíří sporami, je téměř nevyhnutelné ji mít doma. Nejgeniálnější způsob, jak se s tím vypořádat, je neposkytovat udržitelné prostředí pro jeho růst.

Co nejvíce zabraňte hromadění vlhkosti ve vašem domě. Udržujte dobrou cirkulaci vzduchu, čistěte rozlité látky a opravte netěsnosti co nejdříve.

Zvykněte si provádět pravidelné kontroly a čištění. Předejdete možným příčinám padlí a také zpříjemníte bydlení.

Závěr

Přestože je plíseň menší hrozbou než plíseň, daří se jim ve stejných podmínkách. Pokud se s nimi někdy setkáte, je nezbytné se s nimi okamžitě vypořádat.

Vědět, jak rychle plíseň roste, vás posune o krok blíže k účinnému řešení. Doufáme, že informace, které jsme sdíleli, vám poskytnou naléhavou potřebu podniknout kroky k odstranění a prevenci plísní všemi možnými způsoby.