Jak rozdělat oheň v kamnech na dřevo? 7 jednoduchých kroků!

Už jste někdy byli zmatení z toho, jak rozdělat oheň v kamnech na dřevo? Vaše zmatky se chystají skončit; Protože v sedmi snadných krocích vysvětlíme, jak budete tuto operaci provádět sami. Poskytneme také dostatek údajů, abyste důkladně porozuměli celému procesu.

Ovládání ohně není snadný úkol; přináší to s sebou spoustu rizik, protože je destruktivní a hlavně násilné, pokud není vhodně zpracováno.

Jeden krok a uvidíte jiskry svého celoživotního díla. Je to náročné pro někoho, kdo neví, co má s tímto druhem práce dělat, protože je svírá pochybnost a váhání. Jeden špatný pohyb a zjistíte, že sledujete, jak se všechny vaše věci mění v popel. Abychom se podobným nehodám vyhnuli, jsme vám k dispozici.

Kroky ke vzniku požáru v kamnech na dřevo

Přestaňte přemýšlet, jak rozdělat oheň v kamnech na dřevo. Zde jsou následující kroky:

Krok č. 1. Větší polena byste měli položit na podlahu ohniště vašeho topidla na dřevo

Při rozdělávání ohně v kamnech na dřevo je životně důležité začít s pevným dřevěným základem, protože poslouží jako výborná spodní vrstva pro vrstvy dřeva, které na něj položíte. Kusy dřeva by měly mít průměr 3 až 5 palců, aby konstrukce unesla zatížení výše.

Krok č. 2. Přidejte druhou vrstvu

V křížovém vzoru položte druhou vrstvu středních polen na rozsáhlejší polena. Je optimální, pokud jsou střední protokoly mezi 50 a 75 procenty velikosti větších protokolů. Měli byste zvážit variace vrstvení dřeva, protože nechcete, aby vaše dřevo hořelo stejnou rychlostí, protože by to z vaší strany nebylo příznivé. Přeci jen to budou vyhozené peníze.

Palivové dříví není levné! V dnešní době se ceny těchto materiálů pohybují kdekoli od 120 do 660 USD, v závislosti na tom, jaký druh dřeva chcete ve svých kamnech na dřevo použít.

Dub je ideální palivové dříví; je to kvůli jeho dlouhému, pomalému vypalování. Dub je husté tvrdé dřevo, které najdete téměř v každé části Severní Ameriky. Zatímco dubovému dřevu trvá trochu déle než jiné palivové dříví, oheň ze správně okořeněného dubu ve vašich kamnech na dřevo je vynikající a nepřekonatelný.

Krok č. 3. Přidejte třetí vrstvu

Pomocí křížového vzoru přidejte třetí vrstvu malých kulatin přímo na střední protokoly jako v předchozích krocích.

Chcete-li dřevo správně vrstvit a je ideální s cílem pomalého hoření, průměr malých kousků dřeva by měl být mezi 1 až 2 palce. V důsledku toho by mělo být dřevo umístěno tak, aby se oheň mohl rychle rozšířit na další kusy dřeva a zároveň dostávat dostatek kyslíku, aby proces pokračoval.

Tento proces nakonec spálí stoh dřevěné základny na umístění kvůli rozdílu v tloušťce v každé vrstvě. Vrstva s menším průměrem musí nejprve hořet, čímž se vytvoří obrazec, který nechá nejnižší hromádku shořet jako poslední. Možná budete chtít vědět, jak skládat dřevo do krbu.

Krok č. 4. Umístěte malé poleno na jemné zapálení

V tomto konkrétním kroku používáme buďto následující: dřevěné štíty, těžkou lepenku nebo jejich kombinaci. Vrstvení je rozhodujícím faktorem pro efektivní zapalování ohně na dřevo, stejně jako typ dřeva. Tento formát byste měli dodržovat kvůli jeho výhodám z dlouhodobého hlediska.

Krok č. 5. Nad rozštěpem rozštěpu a lepenkou svažte novinové uzly

Roztrhněte list novin na délku podobnou provazu, poté jej stočte k sobě a svažte do uzlu. Umístěte tři nebo čtyři uzly rovnoměrně po celé šířce ohniště nad podpal. To bude sloužit jako vynikající zapalovač ohně kvůli materiálu a způsobu jeho umístění.

Umístěním na vrch se stane vhodným materiálem k zapálení ohně, protože papír má nízkou teplotu vznícení, rychle se vznítí. Přesto, když je obaleno hliníkovou trubkou, není dosaženo zapalovací teploty. To je způsobeno teplem dodávaným papíru, který je absorbován kovem hliníku.

Krok č. 6. Zapalte papír

Zkontrolujte, zda je klapka nebo spalovací ventilátor na vašich kamnech otevřený a zda je nastaven příliš vysoko. Zapalte novinové uzly pomocí dlouhé zápalky nebo zapalovače. Rozsvícení novin lze provést rychle a s takovou lehkostí.

Krok č. 7. Užijte si

Toto je poslední krok v našich sedmi postupech ohledně správného způsobu založení ohně v kamnech na dřevo. Jak oheň vychází z novin, rozšíří se až na poslední hromádku dřeva, kterou jste položili na dno panelu kamen. Užijte si uklidňující dotek tepla z vašich kamen na dřevo. Může být užitečné vědět, jak nechat kamna na dřevo vypadat jako nová.

Závěr

Založení ohně v kamnech na dřevo zahrnuje spoustu pečlivých procesů vrstvení, umísťování a zapalování materiálů použitých při celé činnosti. Aby to někdo správně provedl, vyžaduje to hodně kritického myšlení, takže dodržujte postup, abyste se vyhnuli rizikům a nebezpečím. Tak lze rozdělat oheň v kamnech na dřevo. Může být také užitečné, když si přečtete, proč moje kamna kouří po domě a co dělat s popelem z kamen na dřevo.