Jak připojit propanovou nádrž k nástěnnému topení? 6 snadných kroků!

Zajímá vás, jak připojit propanovou nádrž k nástěnnému topení? Tuto práci můžete provést pouze provedením několika kroků. Stručně řečeno, pomocí vrtačky vyřízněte malý otvor a připojte háčky. Poté pomocí montážních držáků zajistěte ohřívač.

Připojte řídicí ventil k 3/8palcovému standardnímu vstřikovacímu konektoru potrubí. Připojte nástěnné topení k propanové nádrži pomocí konektoru nebo ovladače.

Stručně řečeno, vše se scvrkává na připojení propanové nádrže k něčemu jako nástěnnému topení. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více. Ukážeme vám, jak rychle a snadno nastavit nástěnné topení a připevnit ho k plynové nádrži. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Postup připojení propanové nádrže k nástěnnému topení

Nástěnné topení je levnější než topné systémy a dokáže vytopit jakýkoli prostor za rozumnou cenu. Připojení tohoto ohřívače není obtížné, ale musíte být opatrní a zajistit jeho správnou instalaci. Nepropadejte panice, pokud nevíte, jak připojit propanovou nádrž k nástěnnému ohřívači, protože správná údržba nebo malá vzdálenost mohou způsobit vážné problémy, které zhorší účinnost a fungování vašeho ohřívače. Zima se blíží a my všichni hledáme způsoby, jak zůstat v teple. Zde je několik kroků, které vám pomohou.

Krok č. 1. Určete, kam chcete ohřívač nainstalovat

Většinou všechny nástěnné ohřívače (zejména propanové ohřívače) lze umístit na zeď a na zem. Naučíme vás, jak můžete připojit propanovou nádrž k nástěnnému topení. Ať už ohřívač namontujete podél zdi nebo na podlahu, ujistěte se, že teplota v místnosti je příjemná. Ohřívač je pohodlně přístupný pro údržbu, servis nebo čištění. Mezi ohřívačem a nábytkem udržujte vzdálenost přibližně 3 palce.

Krok č. 2. Poznamenejte si, kam šroub půjde

Přilepte montážní držák na stěnu všude tam, kde si přejete nainstalovat plynový ohřívač. Mějte na paměti, že montážní držák je rovný a rovný. Poznamenejte si polohu šroubu nyní značkou. Pamatujte, že konečnou čáru byste měli nakreslit pouze na jeden konec montážního držáku. Poté vyjměte držák ze stěny a namontujte držák na stěnu.

Krok č. 3. Namontujte držák na stěnu

Postupujte podle níže uvedených pokynů a poté upevněte montážní držák ke stěně. V místě, kde jste již určili umístění šroubu, vyřízněte otvor pomocí vrtáku. Držte držák pouze na stěně a zarovnejte poslední mezery v každém rohu místa, které jste nedávno vrtali. Připevněte držák ke stropnímu trnu pomocí šroubů. Stiskněte šroub, dokud nebude držák pevně připevněn ke stěně.

Krok č. 4. Připojte ohřívač k distanční vložce pro zavěšení na stěnu

Po provedení všech výše uvedených kroků je nyní čas připojit ohřívač k rozpěrkám zavěšeným na stěně. Na spodní levé nebo pravé straně zadního panelu vašeho ohřívače si všimnete dvou distančních otvorů pro zavěšení na stěnu. Distanční šrouby se používají k upevnění rozteče pro zavěšení na stěnu k zadnímu panelu topení. Zabraňuje kontaktu ohřívače se stěnou.

Krok č. 5. Namontujte ohřívač

Musí být objeveny štěrbiny v horizontální rovině. Jsou skryté za zadním panelem topení. Poté pomocí držáku zajistěte ohřívač propanu. Potom na (namontovaném) držáku zasuňte štěrbiny do přidržovacích konců. Zkontrolujte, zda jsou distanční vložky pro zavěšení na stěnu správně umístěny u stěny.

Krok #6. Připojte propanovou nádrž k nástěnnému ohřívači

Regulátor tlaku vyžaduje u tohoto ohřívače standardní 3/8palcové připojení potrubí. Poté spoj důkladně utáhněte. Nikdy by se nemělo příliš utahovat. Při připojování nástěnných ohřívačů k propanové nádrži nebo plynovému potrubí ověřte tlak v plynovém potrubí. U kapalného propanu musí být tlak 11′′ WC (maximálně 14′′ WC). Nepřipojujte plynovou nádrž k nástěnnému topení. Případně připojte ohřívače k ​​propanové nádrži pomocí konektorů nebo regulátorů.

Uzavírací ventil by měl být instalován na snadno přístupném místě. Umožňuje regulovat množství propanu, který proudí do ohřívače. Nyní můžete zapnout zařízení, aby vytopilo vaši ložnici. Ale vydrž ještě chvilku! Před zapnutím nejprve zkontrolujte, zda nedochází k úniku plynu. Pokud skutečně dojde k úniku plynu, nebude fungovat správně. Najděte návrh vody a tekutého mýdla pro testování úniku plynu. Poté nastříkejte na každý spoj a konektor. Pokud si všimnete, že se tvoří bubliny, vyřešte netěsnosti co nejdříve.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení všichni lépe pochopíte, jak připojit propanovou nádrž k nástěnnému topení. Výše jsme probrali průvodce krok za krokem, který vám pomůže namontovat propanovou nádrž k nástěnnému ohřívači. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!

Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak opravit ohřívač propanu a jaký je nejlepší vnitřní ohřívač propanu.