Jak převést sušičku plynu na propan? 5 snadných kroků!

Chcete se naučit, jak přeměnit sušičku plynu na propan? Tento článek vám pomůže pochopit proces převodu v jednoduchých krocích. Je snadné přeměnit jakoukoli sušičku plynu na propan.

Vše, co nyní musíte udělat, je přepnout regulátory nebo změnit clonu. Uvnitř konverzní sady musí být pokyny specifické pro značku. Zařízení je možné zakoupit v blízké elektroopravně. Způsoby přeměny sušičky plynu na propan jsou popsány zde.

Mnoho plynových spotřebičů na trhu je zavedeno na zemní plyn. Většina lidí totiž žije v místech, kde je dostupný zemní plyn. Není těžké přeměnit domácí spotřebič na propan a může vám ušetřit zhruba 85 dolarů. Vysvětlím vám přeměnu sušičky plynu na propan, takže pokračujte ve čtení tohoto článku.

Kroky přeměny plynové sušičky na propan

Přeměna sušičky plynu na propan není složitá, ale stává se nebezpečnou, pokud proces přeměny neprovádíte správně. Níže jsou uvedeny některé kroky, které vám pomohou pochopit, jak převést sušičku plynu na propan.

Krok č. 1. Vyhledejte komoru hořáku

Začněte umístěním hořákové komory sušičky plynu. Zdá se, že na pravé spodní straně většiny verzí jsou malá přístupová dvířka. Přístupové panely by měly být odstraněny. To je u některých modelů na levé straně. U některých bude odstraněna celá přední deska. U některých verzí by bylo několik šroubů, zatímco u jiných nebude. Budete muset důkladně zkontrolovat sušičku, abyste zjistili, kde je komora.

Krok č. 2. Vyhledejte regulátor plynu

Po odstranění přístupových dvířek pro benzínový regulační ventil přejděte na pravou stranu. Přímo na trase přívodu plynu bude instalován malý uzávěr plynu. Propíchněte trubku rukojetí. Plyn se v důsledku této akce vypne. Drát lze nalézt na horní straně ovladače benzínu. Odstraňte rychlé spoje a odpojte je. Odstraňte šestihrannou matici z ovládacího ventilu jejím povolením. Šestihranné matice budou mít také reverzní závit, což znamená, že je budete muset otočit proti směru hodinových ručiček, abyste je utáhli a snížili. Jakmile trubku odstraníte, všimnete si několika šroubů, které drží ovládací desku na místě. Odstraňte všechny šrouby. Možná vás také bude zajímat, že se sušička plynu nezahřívá.

Krok č. 3. Vyjměte tento hořák z plynové sušičky.

Jeho hořák musí být odstraněn pouze natolik, aby se zachovaly vodiče připojené k čidlu plamene sušičky plynu. Hořák je tímto připevněn k zakrytému krytu. Drát bude rychle odpojen. Odpojte kabely.

Krok č. 4. Otvor se musí změnit

Dále odstraňte součást hořáku. Mosazný nebo bronzový otvor lze nalézt v trysce hořáku. Jeho BTU a registrační číslo nebo model najdete na výrobním štítku. Sušička plynu obvykle produkuje 19 000 až 21 000 BTU. Pro toto hodnocení budete muset postavit potřebnou propanovou clonu.

Krok č. 5. Tady na sušičce plynu otočte uzávěry věže.

Jeho regulátor se přemění při každém převrácení věže. Druh benzínu, který je určen k použití, je uveden na straně víka, která směřuje k vám. Zemní plyn by byl prozatím označen (N nebo NAT). Víčko na horní straně věže musí být označeno (L nebo LP) pro propan, kdykoli ji odpojíte nebo otočíte, abyste ji znovu nainstalovali. Znovu připojte napájení, zapalte zapalovací svíčku a sušička plynu se nyní stane sušičkou propanu.

Jak zkontrolovat, zda je vaše sušička na zemní plyn nebo propan?

V některých plynem vyhřívaných sušičkách se používá zemní plyn, zatímco v jiných se používá kapalný propan z nádrže. Jeho vnitřní hořáky pro dva druhy plynu mají odlišné tlaky, topné účinky nebo konstrukční možnosti. Sušičky poháněné propanovým plynem obvykle z bezpečnostních důvodů používají větší trysku než konvenční spojky potrubí zemního plynu. Abyste věděli, jaký typ paliva používat, musí být zařízení označena údaji o výkonu hořáku někde jinde na sušičce. Zkontrolujte přívod plynu pro domácnost, abyste zjistili, zda je sušička již připojena.

Otočením knoflíku a páky ve směru hodinových ručiček zavřete ventil průtoku plynu v domácnosti. Zařízení používá kapalný propan, pokud bylo připojeno k nádrži na jedné straně a sušičce na druhé. Pokud jste připojeni k veřejné síti, vaše sušička využívá zemní plyn. Chcete-li zjistit vlastnosti hořáku, odšroubujte jeho přední dvířka sušičky a podívejte se do prostoru dvířek. Pokud je sušička určena pro použití na propan, typ hořáku by byl specifikován jako LP. Kromě toho je to zařízení na zemní plyn. Při kontrole připojení plynu sundejte sušičku ze stěny. Najděte 3/4″ trubku, která vede k zadní části sušičky.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se naučili přeměnit sušičku plynu na propan. Chcete-li zahájit proces převodu, měli byste postupovat podle kroků uvedených v tomto článku. Z bezpečnostních důvodů je ale lepší najmout si na to profesionálního instalatéra. Můžete si také přečíst o tom, jak zkontrolovat tepelnou pojistku na sušičce a jaký jistič pro sušičku. Děkuji vám, přátelé, že jste tento článek dočetli až do konce.