Jak prát deku Pendleton: 4 snadné kroky pro začátečníky

Patříte mezi ty šťastlivce, kteří ji vlastní, a možná teď přemýšlíte, jak prát přikrývku Pendleton, takže se s vámi v tomto článku podělíme, jak na to.

Pendleton vyrábí všechny své produkty z panenské vlny, takže to, co se zde dozvíte, můžete použít na všechny jejich další nabídky. Zůstaňte s námi a my vás naučíme spoustu věcí, které budou pro začátečníky i zkušené majitele důležité.

Díky úsilí desítek lidí a jednotnému vývoji nyní Pendleton nabízí širokou škálu možností přikrývek, takže každý najde přesně to, co hledá.

Mnozí se však obávají praní těchto přikrývek sami, zvláště když většina těchto věcí je součástí osobních sbírek.

Rychlé a snadné kroky, jak prát přikrývku Pendleton

Nyní nemusí být vlněné látky běžným obyvatelem vašeho koše na prádlo. Ujišťujeme vás však, že i když je to vaše první mytí, bude pro vás snadné postupovat podle uvedených kroků.

Všimněte si, že společnost zřídka doporučuje prádlo Pendleton prát v pračce, takže se místo toho zaměříme na ruční praní.

Krok č. 1. Velikost a příprava

Vlněné tkaniny mají tendenci se po vyprání zdeformovat, proto před navlhčením přikrývky změřte a sepište původní rozměry přikrývky: délku a šířku.

Budete to potřebovat později, až deku po vyprání předěláte. Důkladně zkontrolujte, zda na přikrývce nejsou nějaké skvrny a odstraňte veškeré cizí předměty, které na ní ulpívají.

Přikrývku důkladně namočte do umyvadla s vodou, abyste pomohli připravit látku, změkčili případné skvrny a pomohli snížit příjem vody později, když mícháte s pracím prostředkem.

Mezitím rozpusťte doporučené množství jemného mýdla v pračce v přiměřeném množství vlažné vody, aby byla přikrývka zcela ponořena.

Krok č. 2. Praní

Poté deku vyjměte z umyvadla, kde jste ji namočili, a přeneste ji do rozpuštěné mýdlové směsi.

Nechte deku sedět asi 10 až 15 minut (nebo jak dlouho doporučuje štítek), aby měl prací prostředek dostatek času reagovat s nečistotami ve vaší dece.

Volitelně můžete části přikrývky pravidelně mačkat, abyste odstranili všechny odolné skvrny. Měli byste se však vyhnout použití bělidla.

Krok č. 3. Výplach

Když jste s mýdlovým čištěním spokojeni, jemně z přikrývky vymačkejte pěnu a mýdlovou vodu. Nalijte do umyvadla dostatek vlažné vody na oplachování a položte tam přikrývku.

Pokud to nemůžete udělat najednou, umístěte splachovací umyvadlo vedle toho s mýdlem a přikrývku část po části mačkejte a přenášejte hotový kus do další umyvadla.

Opláchněte přikrývku čistou vodou 2x až 3x nebo dokud nepřestanou bublinky ani pěna. Vyždímejte předmět co nejvíce, abyste odstranili veškerou vodu: čím méně vody na oděvu zůstane, tím rychleji uschne.

Krok č. 4. Sušení

Uspořádejte alespoň dvě vrstvy čistého a suchého froté nebo jakékoli jiné savé látky. Vrstvy položte na suchý rovný povrch a poté na ně položte vypranou přikrývku.

Nahoře ji přikryjte dalším suchým froté a nechte dalších 10 až 15 minut. Poté oděv sundejte z vrstvy a položte na suchý povrch.

Vytvarujte přikrývku na původně zaznamenaný rozměr a poté ji nechte uschnout při pokojové teplotě. Pokud máte více suchého froté, můžete vyměnit první, abyste urychlili dobu schnutí.

Vyžehlení deky si můžete vybrat podle svých preferencí. I když je to pouze volitelné.

Lehce zatlačte na povrch přikrývky pomocí napařovací žehličky nastavené na teplotu pro vlnu. Pokud si nejste jistí, můžete přikrývku překrýt jiným hadříkem, abyste ji nespálili.

Jak často by se měla přikrývka Pendleton prát?

Vlněné přikrývky jsou docela jedinečné v tom, že se na nich příliš často nechytají nečistoty, ale jsou náchylné na skvrny. Pokud se vám tedy také nedělají velké skvrny, můžete deku prát pouze dvakrát ročně.

Pokud se vám skvrny objevují často, můžete je vyprat jednou za měsíc.

Přílišné praní deky Pendleton ji vystaví mnoha možnostem, že se zamotá, poškrábe a poškodí.

Nejlepší je vyhnout se tomu, abyste od přikrývky udržovali jakoukoli tekutinu a jiné látky, které mohou způsobit skvrny, abyste praní omezili na minimum.

Na co si dát pozor při praní přikrývky Pendleton

Deky Pendleton jsou úžasné věci do sběru, a proto si zaslouží dostatečnou péči a údržbu. Zde je několik věcí, které je třeba poznamenat pro vaši deku:

  • Uchovávejte jej mimo dosah horkého vzduchu.
  • Při mytí se vyvarujte nadměrného míchání.
  • Při praní se vyvarujte drhnutí, kroucení a ždímání.
  • Žádné znečištěné části nežehlete.
  • Nesušte jej na slunci.
  • Při sušení jej nezavěšujte.

Většina vyjmenovaných položek způsobí deformaci a nevratné poškození vašich přikrývek. Jiné než tyto, co dělat a co nedělat, by měly být přítomny u deky, když jste ji poprvé koupili.

V budoucnu by vám pomohlo, abyste si takové průvodce ponechali.

Závěr

Každý výrobek má svůj štítek péče, který doporučujeme uschovat a zkontrolovat, jak prát přikrývku Pendleton.

Dodržování všech uvedených položek pomůže prodloužit použitelnost vaší položky. Pendletony vydrží dost dlouho, aby se staly rodinným dědictvím, pokud je hodně milujete a staráte se o ně.