Jak položit nohu na šicí stroj krok za krokem

Chcete vědět, jak nasadit nohu na šicí stroj ve dvou krocích? Jedná se o přímočarý instalační proces, protože většina patek šicího stroje je dnes zaklapávacího typu.

Ale i když máte starší stroj, nebojte se, přibalili jsme i návod na nasazení šroubovací patky. Ujistěte se, že jste obeznámeni s používáním různých patek šicího stroje, abyste mohli nainstalovat správný typ pro každý projekt.

A i když je tento proces použitelný pro většinu šicích strojů na trhu, vždy si přečtěte návod ke konkrétnímu modelu, který máte. Správná instalace přítlačné patky je zásadní pro dosažení dokonalých a přesných stehů, protože drží látku na místě.

Jak položit nohu na šicí stroj, abyste se vyhnuli problémům

Krok 1. Umístěte novou nohu na místo

  • Vyhledejte tlačítko za držákem přítlačné patky a stisknutím jej uvolněte.
  • Připravte si správnou patku pro projekt, který děláte, a umístěte ji pod stopku šicího stroje
  • Ujistěte se, že nástavec, který instalujete, je kompatibilní s vaším šicím strojem
  • Vyrovnejte malou lištu nohy s držákem na stroji, aby mohla bezpečně zaklapnout

Krok 2. Bezpečně nainstalujte patku šicího stroje

  • Zatlačením nebo stažením páky přítlačné patky spusťte držák přítlačné patky.
  • Tím se automaticky zacvakne přítlačná patka na stopku šicího stroje
  • Jak vyplývá ze samotného názvu, zacvakávací přítlačná patka vydá zvuk cvaknutí, jakmile se bezpečně připevní
  • Zvedněte držák přítlačné patky s nově nainstalovanou patkou a zkontrolujte, zda je správně nainstalován

Přečtěte si, jak vyměnit patku na šicím stroji Singer, pokud vlastníte tuto konkrétní značku.

Jak nasadíte šroubovací patku na šicí stroj?

Starší šicí stroje nepoužívají nacvakávací patku, ale místo toho se instalují se šroubovací patkou. Instalace tohoto typu nástavce šicího stroje vyžaduje více úsilí než u zaklapávacího typu, ale je stále přímočará.

Najděte šroub, který připevňuje nohu ke stroji, a otočte jím. Tím se odstraní současná patka, ale šroub zůstane pryč, aby se neztratil.

Poté umístěte novou patku odpovídajícím způsobem a přišroubujte ji na místo. Návod k vašemu šicímu stroji by měl obsahovat ilustrace o otáčení tohoto šroubu a o tom, jaký konkrétní nástroj použít.

Proces výměny šroubovací přítlačné patky je do jisté míry podobný odstranění a připevnění držáku přítlačné patky, jak je vidět u některých šicích strojů Brother.

Nacvakávací vs. šroubovací přítlačné patky

Zaklapávací přítlačné patky

Nejběžnějším typem přítlačné patky je zaklapávací patka, protože funguje na šicích strojích s vysokou i nízkou stopkou. Toto je také nejjednodušší instalace, protože má vzadu tyč a sklopením držáku přítlačné patky šicího stroje se na ni automaticky zapadne.

A pokud jde o odstranění, stačí stisknout tlačítko, takže proces je rychlý a snadný. Chcete-li zjistit, zda se jedná o přítlačnou patku, kterou vaše jednotka používá, v příručce by mělo být uvedeno, zda stroj používá systém zaklapnutí.

Šroubovací přítlačné patky

Na druhou stranu šroubovací přítlačné patky vynaloží více úsilí na odstranění a připevnění, protože budete otáčet šroubem, který je zajišťuje na místě. Budete také potřebovat šroubovák správné velikosti k utažení šroubu vaší jednotky.

Nakonec nezapomeňte, že nemůžete použít šroubovací patku šicího stroje s nízkou stopkou na šicí stroj s vysokou stopkou a naopak. Toto omezení šroubovacího nástavce přidává další výhodu použití nacvakávací patky šicího stroje.

Nevíte, jaký je rozdíl mezi šicím strojem s vysokou stopkou a šicím strojem s nízkou stopkou? Pak si rychle přečtěte tento samostatný článek.

Jsou přítlačné patky univerzální?

Některé šicí stroje používají univerzální zacvakávací systém. To znamená, že pokud je vaše nacvakávací patka univerzální, můžete ji používat zaměnitelně na všech kompatibilních šicích strojích.

Můžete také zkontrolovat, zda potřebujete adaptér pro použití přítlačných patek jedné značky na druhou. Pokud si však nejste jisti, ušetříte si starosti tím, že si pořídíte přítlačnou patku vašeho stroje od stejné značky.

Jak položíte přítlačnou patku?

Informace o skládání přítlačné patky naleznete v návodu k šicímu stroji, ale u většiny modelů to lze snadno provést pomocí páky za přítlačnou tyčí. Jednoduše spusťte tuto páku pro nastavení výšky šicího stroje.

Je to však jiná metoda, pokud potřebujete snížit výšku přítlačné patky jako celku. Budete muset najít upínací šroub a odstranit tlak na patku, abyste ji odpovídajícím způsobem zvedli nebo spustili.

Závěr

A to je vše! Právě jste se naučili, jak nasadit patku na šicí stroj, což je stejně snadné jako vyrovnání jeho lišty s držákem.

Poté spusťte držák patky dolů a nástavec bude bezpečně zaklapnut. Existují také typy patek, které budete muset zašroubovat a vyšroubovat, ale většinou se vyskytují u starších šicích strojů.

Doufáme, že to bylo snadné sledovat; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.