Jak pečovat o nadýchanou matraci: 4 nejlepší tajemství

Existují čtyři způsoby, jak se naučit pečovat o Puffy matraci. Tento článek vás naučí, co dělat a nedělat, když vlastníte postel Puffy a jaké příslušenství stojí za to si pořídit. Koneckonců, životnost každé matrace závisí také na tom, jak se o ni staráte a staráte se o ni.

Když už mluvíme o tom, jak dlouho vydrží Puffy matrace? Pokud vás také zajímá předpokládaná životnost matrace Puffy, přečtěte si o ní naši samostatnou recenzi.

Jak pečovat o svou nadýchanou matraci

Použijte správnou základnu

Jedním z důvodů, proč je Puffy nejlepší matrace, je její univerzálnost s jakýmkoli povrchem. Můžete jej použít na boxové pružiny, lamelové rošty, základny plošin, nastavitelné základny nebo dokonce přímo na podlahu. To však neznamená, že musíte přehlížet kvalitu základny nebo základu.

Každá matrace vyžaduje správnou oporu, která zajistí rovnoměrné rozložení hmotnosti a opotřebení. Ujistěte se, že používáte rám, základnu nebo základnu správné velikosti a že nemá žádná poškození, kvůli nimž by byla pro podporu neúčinná. Pokud ještě žádný nemáte, zvažte pořízení rámu, základu nebo nastavitelné základny také od Puffy, abyste si zajistili dokonalou shodu.

Udržujte postel čistou

Vědět, jak prát matraci Puffy, je jednoduché, protože to není starostlivý úkol. Pamatujte, že postel Puffy používá potah odolný proti skvrnám, takže ani nemusíte často ošetřovat skvrny. Je to také paměťová pěna, což znamená, že ji při čištění příliš nenamáčíte.

Osvědčenou metodou čištění vaší matrace Puffy je vysávání týdně. Tím se odstraní usazování prachu a nečistot a můžete dokonce posypat jedlou sodou po celém povrchu pro deodorizaci. Puffy má také vlastní chránič matrace, pokud chcete pohodlí praní a jít.

Použijte matraci nebo podložku

Kromě matrací existuje ještě Puffy podložka na matraci a matrace. Jakékoli z těchto doplňků můžete přidat do své postele, aby fungovala jako vrstva proti opotřebení a dokonce i dalším problémům, jako jsou náhodné nepořádky. Vaše matrace nebude přímo vystavena nečistotám, potu a olejům a další materiál v horní části by při ležení snížil tlak z vaší tělesné hmotnosti.

Nejlepší ze všeho je, že matracová podložka i krycí vrstva od Puffy jsou relativně nenáročné na údržbu. Na potah topperu můžete použít pračku, zatímco samotnou podložku matrace lze prát v pračce. Nezapomeňte použít studenou vodu a jemné nastavení cyklu.

Používejte postel opatrně

Matrace Puffy je vyrobena v USA z vysoce kvalitních materiálů, ale přesto ji musíte používat opatrně, abyste rychle nepoškodili její strukturu. Vyhněte se například skákání na matraci, protože tlak nevyhnutelně způsobí prověšení postele. Kromě toho by bylo nejlepší, kdybyste při jídle na posteli také cvičili opatrnost, protože jakékoli rozlití a vlhkost, které nebudou brzy vyřešeny, mohou způsobit rozpad materiálů.

Jak často byste měli převracet nafouklou matraci?

Puffy matraci nemusíte překlápět, protože Puffy navrhla její vrstvy tak, aby vydržely používání po dlouhou dobu. Kromě toho je každá strana určena pro použití a základnu, na rozdíl od jiných lůžek, kde jsou horní a spodní vrstvy stejné. Pokud však máte zájem o sklopnou postel, našli jsme nejlepší místa k nákupu oboustranné matrace.

Musím otáčet svoji nadupanou matraci?

Puffy nevyžaduje, abyste matraci Puffy otáčeli, ale pokud chcete, můžete to udělat každé tři měsíce. Otočení postele pomáhá vyrovnat opotřebení celé matrace. Bez ohledu na to nejde o standardní postup údržby a můžete jej přeskočit, pokud chcete.

Má The Puffy Matrace Sag?

Matrace Puffy používá podpůrnou pěnu s vysokou hustotou jádra, což znamená, že se nebude rychle prohýbat jako postele z pěny s nízkou hustotou. Všechny matrace však nemají vydržet věčně a i matrace Puffy s doživotní zárukou může po 10 letech potřebovat výměnu. Pokud si nemůžete koupit nový hned, zde jsou tři hacky, které pro vaši informaci opraví povislou matraci.

Kdy vyměnit nafouklou matraci

Obtížné spaní nebo špatná kvalita spánku

Pořízení nové matrace můžete zvážit, pokud si všimnete špatné kvality spánku nebo máte potíže s usínáním. Můžete často měnit polohy, házet a otáčet se po celou noc, nebo dokonce pociťovat podrážděnost a únavu, protože se vám každou noc nepodařilo nepřetržitě spát. Naše postele nakonec ztratí svůj tvar, což ovlivní jejich pohodlí a oporu.

Bolest těla

Deformovaná postel vás neudrží v dobré poloze na spaní. V důsledku toho můžete vyvinout bolest v oblasti krku, zad, ramen nebo dokonce boků. Pamatujte, že byste neměli klesat hluboko do postele, ale stále by se měla obrysovat podél vašich křivek, aby se uvolnil tlak.

Závěr

A to je vše! Abyste si zrekapitulovali, jak se starat o Puffy matraci, musíte použít správnou základnu, udržovat postel čistou, zvážit podložku na matraci nebo topper a vyvarovat se skákání na matraci. Můžete očekávat, že vaše matrace Puffy vydrží přiměřeně, pokud ji budete správně udržovat a používat.

Zajímá vás také, kdy byla zahájena Puffy matrace? O historii společnosti si můžete přečíst v našem samostatném článku. Vždy je užitečné lépe poznat značku a získat představu o tom, co od jejího produktu očekávat.