Jak otevřít sporák nahoře? 4 snadné kroky k následování!

Pokud jste hledali, jak otevřít sporák, pak jste klikli na správný odkaz. V tomto příspěvku získáte odpovědi na vaši otázku, protože budeme poskytovat postup krok za krokem. Pokud čistíte nebo vyměňujete zapečetěné hořáky pod otevřenou varnou deskou, je třeba horní část zvednout. Kvůli stovkám druhů na trhu má mnoho elektrických sporáků otvor vpředu a zvedá se jako kapota auta. Musíte pouze najít klipy nebo šrouby, které zajišťují jednotku v horní části. Pokud má váš elektrický rozsah svítidla, která drží horní část, jsou šrouby viditelné. Jak tedy otevřít sporák?

Kroky k otevření sporáku nahoře

Možná je to roční období, ve kterém plánujete vyčistit varnou desku, a nyní nastává vaše dilema, jak ji otevřít. Kvůli tomu jsme tady. Níže jsou uvedeny kroky, které musíte provést, abyste tuto práci zvládli.

Krok č. 1. Vypnutí napájení

Před otevřením varné desky vypněte napájení. Poté vyjměte zásuvku ze spodní části kamen a odpojte napájecí kabel z zásuvky.

Krok č. 2. Zvednutí horního panelu

Otevřete dvířka trouby a poskytněte plný přístup k přednímu okraji horního panelu. Dále zvedněte prsty pod každým předním rohem k hornímu panelu. Mnoho otevřených spirálových elektrických rozsahů nemá žádné upevnění; vrchol se tedy zvedne.

Krok č. 3. Demontáž šroubů

Pokud jste právě nezvedli horní panel nebo máte uzavřený rozsah cihel, vyhledejte dva nebo tři šrouby s křížovou hlavou na spodním okraji horního panelu. Vyšroubujte šrouby pomocí křížového šroubováku. Zvedněte horní panel uchopením za přední okraj a přetáhněte jej k pojistné tyči.

Krok č. 4. Pomocí nože otevřete varnou desku

Pokud jsou ovládací prvky na přední straně linky, vložte nůž mezi přední ovládací konzolu a spodní část horního panelu. Najděte sponu a položte na ni čepel nože. Nasuňte nůž přes sponu, zatímco je horní panel zvednutý.

Zvednutí horní části plynového sporáku

Nákup plynového sporáku do kuchyně má řadu výhod, jako je rychlý ohřev při zapálení, úspora nákladů a vaření bez elektřiny. Pokud však zapalování plynového sporáku nefunguje, je načase problém vyřešit. Tyto problémy může často řešit majitel, ačkoli identifikace a odstranění problému obvykle vyžaduje prozkoumání pod výtahem.

Je třeba provést mnoho akcí a každý krok musí být proveden.

Krok č. 1. Vyčistěte nahromaděný tuk a zbytky jídla

Před zvednutím horní části plynového sporáku zkontrolujte, zda může problém vyřešit vyčištěním horní části rozsahu. Drobky nebo nahromaděné oleje často blokují plynovou cestu k roznětce. Chcete -li vyčistit, vyjměte hořák, který nepoužíváte, a povrch jemně a hřejivě otřete mýdlovým hadříkem.

Odstraňte všechny ostatní potraviny nehtem, párátkem, jehlou nebo podobným nástrojem

Můžete dokonce použít stlačený vzduch. Poté vyjměte a znovu nainstalujte veškerý hořák na potraviny a gril, poté můžete aktivovat plynový sporák. Pokud se vršek ještě nerozsvítil, je čas pokračovat. Chcete -li se dozvědět více o odstraňování mastnoty z kamen, přečtěte si, jak se tuku zbavit.

Krok č. 2. Vypnutí plynového vedení

Dále odstraňte mřížky, kryty a základny hořáku. Základna může být spojena šrouby v závislosti na druhu plynového sporáku. Když jsou odstraněny, umístěte je na přístupné místo, ale ne z cesty, aby nebyly při opravě plynového potrubí omylem vytlačeny z pultu.

Další alternativou je dát je na opačný pult do čistého šálku nebo talíře. Dále v případě potřeby odstraňte šrouby z trubek hořáku po odstranění základen. Poté bude připraven k okamžitému použití. V tomto okamžiku se naučte vypnout plyn u kamen u uzavíracího ventilu.

Krok č. 3. Otevřete výtah

Když sejmete horní část výtahu, vstupte do pružinových spon vložením nože mezi horní část a spony. Svorky jsou na přední nebo boční straně trouby. V závislosti na plynové troubě lze nyní výtah odstranit nebo otevřít pomocí velké tyče nebo tyče. Další tipy, jak toho dosáhnout, si přečtěte o tom, jak zvednout špičku rozsahu plynu.

Možné problémy

Po sejmutí víka zkontrolujte, zda je spojení uvolněné. Pokud nejsou dráty správně připojeny, nemohou vytvářet jiskru potřebnou pro zapalování. Zajistěte všechna uvolněná připojení nebo znovu připojte všechny kabely, které jsou nyní odpojeny od řešení problému. Příčinou může být vadný zapalovač.

Ujistěte se, že pokud jsou všechna připojení bezpečná, přepínač zapalovače se změní. Zhasněte světla a zadejte klíč zapalování.

Pokud jsou jiskry žluté nebo oranžové, musí plynový sporák zapalovače nahradit modrý nebo bílý zapalovač. Ujistěte se, že jste pro svůj rozsah plynu získali správný zapalovač. Vzhledem k tomu, že potřebná jiskra může být odstraněna, aniž by došlo k poškození nebo přerušení vodičů, je obvykle snadné je vyměnit.

Je to zábal!

Protože jste již zjistili kroky, jak otevřít varnou desku, můžete nyní přistoupit k čištění sporáku nebo výměně varné desky. Poté vše vraťte zpět a můžete jednotku znovu použít. Další články o čištění spotřebičů si přečtěte o tom, jak čistit ledničku venku a jak vyčistit okenní klimatizaci Styrofoam. Díky za zastavení! Užijte si čtení!