Jak opravit rozbitou svíčku

Všimli jste si, že je nyní mnoho zájemců o svíčky? Takže teď si to mnozí kupují a používají; nevědí však, kdy se něco pokazí. Proto vám pomůžeme s věcmi, jako je opravit rozbitou svíčku.

Když se svíčky rozbijí, knot se uřízne, svíčka je na dvě části nebo se svíčka skládá ze dvou kusů, ale knot zůstane nedotčen. Svíčka v žádném případě není neúčinná. Existuje několik způsobů, jak opravit rozbité svíčky, z nichž nejčastější je použití zapalovače nebo horké vody.

Svíčky jsou náchylné položky. Protože vosk je poněkud měkký, mnoho výrobců svíček přidává do svých parafínových vosků tužidla jako vybar, aby překryli téměř hotovou svíčku. V důsledku toho jsou svíčky náchylné k praskání, praskání a lámání.

Čím tenčí je svíčka, tím je pravděpodobnější, že se rozbije napůl, stále držená pohromadě knotem. Můžete opravit poškozenou kuželovou svíčku, ale nikdy nebude vypadat tak dobře jako před přestávkou. Zde jsou různé způsoby, jak opravit rozbitou svíčku.

Jak opravit rozbitou svíčku, když se roztrhne knot

Krok #1

Naplňte malý kastrol nebo pánev do poloviny vodou a umístěte jej na vysokou teplotu na sporák. Když voda začne „tančit“ z tepla, dosáhla teploty 160 až 180 stupňů Fahrenheita. Je to adekvátní, protože bod tání většiny voskových svíček je mezi 125 a 155 stupni Fahrenheita.

Krok #2

Ponořte rozbité konce svíčky do hrnce, dokud se vosk nezačne rozpouštět. Pro tenké svíčky by mělo stačit několik sekund; více pro výraznější, hustší svíčky. Dávejte pozor, abyste svíčku neponořili příliš hluboko do hrnce, protože je třeba roztavit pouze samotné špičky kousků.

Krok #3

Jakmile jsou kousky vyjmuty z vody, zajistěte je dohromady v původní podobě. Držte pohromadě po dobu 30 sekund, než je jemně položíte na stůl, aby uschly na vzduchu. Třicet sekund nemusí stačit na to, aby svíčka úplně zaschla.

Bude však dostatečně bezpečný na to, aby mohl být položen, pokud se to provede jemně. Samozřejmě celá doba schnutí závisí na tloušťce svíčky. U většiny svíček by ale mělo stačit pár minut.

Jak opravit rozbitou svíčku, pokud je svíčka rozbitá, ale knot je stále neporušený

Krok #1

Na stůl rozložte noviny nebo starý hadřík. Poté podržte svíčku na stole pravou stranou nahoru. Umístěte dvě části k sobě jednou rukou.

Krok #2

Ohněte horní díl zpět, abyste zcela odhalili dva roztříštěné konce svíčky. Udeřte do zapalovače a udržujte plamen na zlomených koncích, houpejte plamenem ze strany na stranu, dokud se vosk nezačne tavit. Mělo by to trvat jen několik sekund.

Krok #3

Jakmile se vosk začne rozpouštět, položte zapalovač. Okamžitě spojte dva kusy tak, že je budete držet u sebe rukama. Tento proces provádějte po dobu 30 sekund.

Jak opravit rozbitou svíčku, pokud je zúžená

Krok #1

V dvojitém kotli roztavte malé množství vosku na svíčku. Roztavte včelí vosk, pokud máte zlomený kužel včelího vosku. Roztavte parafínový vosk, pokud máte rozbitou parafínovou svíčku.

Pro doplnění vaší svíčky není nutné přidávat barvu nebo aroma. Je to pouze na vás. Umístěte rozbitou kuželovou svíčku na kus starých novin, voskový papír nebo pečicí papír.

Krok #2

Ponořte štětec do rozehřátého vosku a přiložte jej na prasklinu. Pracujte rychle, protože vosk vychladne, jakmile se dostane do vzduchu. Poté pokračujte v malování vosku do přestávky.

Držte obě části svíčky u sebe, dokud si nebudete jisti, že je svíčka stabilní. Nebojte se, že by byly svíčky venku znečištěné. Místo toho nechte svíčku vychladnout.

Krok #3

Zkontrolujte, zda je vychlazená svíčka dostatečně pevná, aby stála ve svícnu, aniž by se rozpadla. Poté ji opatrně vložte do držáku svíčky. Pokud se během postupu rozbije, opakujte kroky 1 až 3.

Krok #4

Vyjměte svíčku z držáku. Seškrábněte všechny voskové hrudky na svíčce malým špičatým nožem. Poté jej jemně vyleštěte měkkým čistým hadříkem.

Krok #5

Povrch svíčky ještě více vyhlaďte tím, že ji na vteřinu nebo dvě otrysknete horkovzdušnou pistolí. Nadměrné používání horkovzdušné pistole více poškodí povrchovou úpravu svíčky, než by ji opravilo. Pokud nemáte horkovzdušnou pistoli, postačí vám ruční fén.

Krok #6

Pro povrchovou úpravu svíčky ji přepijte. Je to volitelný krok. Roztavte vosk na svíčku v hrnci nebo nádobě pomocí dvojitého kotle. Nádoba musí být minimálně ve stejné výšce jako svíčka.

Vosk předehřejte na 180 °F. Pomocí cukrářského teploměru sledujte teplotu. Svíčku rychle zahřejte horkovzdušnou pistolí a poté ji na tři sekundy namočte do horkého vosku.

Předpokládejme, že kuželová svíčka je jedna polovina páru. Druhou polovinu zahřejte a ponořte, aby odpovídala. Před použitím nechte svíčku vychladnout.

Závěr

Zde jsou tedy různé situace a řešení, jak rozbitou svíčku opravit. Upevnění svíček je docela snadné; jen se ujistěte, že postupujete správně a víte, s čím máte co do činění.