Jak opravit oranžový plamen na plynovém sporáku? Zajímavá fakta ke čtení!

Chcete vědět, jak opravit oranžový plamen na plynovém sporáku? V tomto článku se naučíte, jak opravit tyto oranžové plameny v několika jednoduchých krocích.

Údržba plynového sporáku se skutečně liší od elektrického sporáku. Proto je důležité vědět, co znamenají plameny vašich plynových kamen.

Na rozdíl od elektrického sporáku závisí plynová kamna na jejich kvalitě ohně, aby dobře fungovala. Díky rovnoměrnému a zdravému ohni kamen můžete mít přesnější regulaci tepla. Někteří lidé se mohou trochu zastrašit rozebíráním a montáží svých plynových kamen, ale po znalosti vašich kamen není třeba.

Plynová kamna mohou fungovat i bez elektřiny. K tomu budete potřebovat zápalku, zapalovač nebo jakékoli zařízení, které může vytvářet jiskru nebo oheň. Nejprve umístěte plamen do blízkosti otvorů hořáku nebo plamenového otvoru. Poté otočte knoflíkem přiřazeným k hořáku, ke kterému směřujete plamen. Jakmile se hořák zapálí, můžete zapálit zápalku a pomocí číselníku upravit plamen hořáku.

Když skončíte s plynovým sporákem, otočte volič úplně, jako obvykle. Díky této funkci jsou plynová kamna vhodná v době výpadku proudu. Pokračujte ve čtení, abyste věděli více!

Co bych měl vědět o barvě plamene plynového sporáku?

Standardní zdravý plynový plamen by byl obvykle modrý. To je obvykle vidět u nových plynových kamen, protože jsou ve špičkovém tvaru. Modrý plamen je také indikátorem dobře udržovaného plynového sporáku. Správně nastavená a udržovaná plynová kamna přispívají k rozumné regulaci tepla a přenosu tepla. Jak byste tedy mohli poznat, že je hořák vašeho plynového sporáku mimo seřízení? Je dobré se naučit, jak nastavit plamen na plynovém sporáku.

Jak jste si přečetli, zdravá barva plamene pro plynový sporák je modrá. Co to tedy znamená, že jste na plynových sporácích našli nějaké oranžové a žluté plameny? Nebojte se; řekneme vám, jak opravit oranžový plamen na plynovém sporáku s trochou porozumění tomu, co to způsobuje. Během několika minut váš plynový sporák opět praskne živým modrým plamenem. Můžete si také přečíst, jak připojit plynový sporák.

Oranžové a žluté plameny plynových kamen

Promluvme si o tom, co způsobuje tyto oranžové a žluté plameny na plynovém sporáku. Ale nedělejte si starosti, protože to je v určitém okamžiku životnosti kamen pravidelný jev. Vaše správná údržba může váš plynový sporák vydržet mnoho let.

Oranžová barva plamene vašeho plynového sporáku indikuje nesprávné spalování. To může být nebezpečné, protože může do domu vypouštět nebezpečná množství oxidu uhelnatého, a ještě více se týká toho, zda se nachází v uzavřeném prostoru. Váš plynový sporák se bezpečně zapálí, protože je navržen tak, aby dodával správné množství vyváženého paliva. Vyvážené palivo by znamenalo správné množství kyslíku, které také přináší oxid uhličitý nebo CO2.

Když je palivová bilance nakloněna, může to mít za následek, že jako vedlejší produkt bude oxid uhelnatý. Proto vytváří žlutý nebo oranžový plamen. Přestože oheň může vypadat trochu rozžhavenější, nenechte se zmást teorií barev. Tyto plameny jsou teplotně uvolněnější než modré plameny. Ve skutečnosti to způsobí, že plameny budou méně účinné a dojde k nevyváženému přenosu tepla. Zjistěte více o tom, proč je plamen na mém plynovém sporáku oranžový.

Způsoby, jak opravit oranžový plamen na plynovém sporáku

Jak tedy opravit oranžový plamen na plynovém sporáku? Důvodem může být nedostatečný přívod vzduchu. Hořák nemohl dostat dostatek vzduchu pro dobré spalování. Váš přívod vzduchu by mohl být ucpaný nečistotami nebo prachem, který způsobuje omezení přívodu vzduchu. Znalost vaší zásoby paliva by také mohla pomoci problém vyřešit. Některá paliva vyžadují větší přívod vzduchu, takže otvory vašeho hořáku mohou odpovídat potřebám vašeho paliva. Proto je před výběrem paliva pro něj důležité znát svůj plynový sporák. Seznamte se s různými druhy kamen.

Snadným řešením je nechat kamna několik minut vychladnout. Jakmile vychladne, zvedněte varnou desku a odstraňte mřížky. Dále najděte vzduchovou klapku, která se obvykle nachází za plynovým ventilem. Poté pomalu otevřete závěrku a zapněte hořák. Najděte správné místo, kde má palivo správné množství proudu vzduchu, a uvidíte, že plamen zmodrá.

Jak opravit nerovnoměrný plamen

Nerovnoměrný plamen na vašem plynovém sporáku může být způsoben zablokováním vašeho plynového paprsku. Proud plynu je umístěn uprostřed uvnitř plynového hořáku. Plyn cestuje a je umístěn na vypočítané místo, kde může plamen rovnoměrně hořet. Když je zablokován, plameny by již nebyly rovnoměrné, a to způsobuje neefektivní vaření. Trysku plynu můžete uvolnit pomocí štětce nebo malé jehly, která se vejde do otvoru a vyčistí ho. Nejlepší je porozumět tomu, co dělat, když má plynová varná deska slabé plameny.

Závěr

Doufáme, že jste se mohli naučit, jak opravit oranžový plamen na plynovém sporáku a další potřeby údržby. Nezapomeňte vždy procvičovat bezpečnostní protokol. Děkuji za přečtení!