Jak opravit motor ATV poškozený vodou: 4 snadné kroky

Řízení terénního vozidla je zábava-dokud se váš motor náhle nezachytí v hluboké vodě. Proto může být učení, jak opravit vodou poškozený atv motor, cennou dovedností. Stačí úplně vypustit motor a vyměnit motorový olej.

Jelikož lidé běžně používají čtyřkolky k projíždění kaluží, potoků nebo řek, je běžné nasát vodu do motorů. Když je však čtyřkolka ponořena a přestane běžet, dojde k zaplavení strojů ve vašem vozidle.

Pokračujte ve čtení a ujistěte se, že si uděláte pár poznámek, protože vám představíme kroky, které musíte dodržet pro motor ATV poškozený vodou, a zjistěte, zda to pokrývá vaše pojištění!

Jak fungují motory ATV?

Než budeme hovořit o tom, jak fungují motory čtyřkolek, proberme nejprve, co to je. Terénní vozidla běžně používáme pro venkovní přepravu nebo rekreační aktivity. Používá čtyři nízkotlaké a pneumatiky, které mu umožňují snadnou jízdu v jakémkoli terénu.

Motory ATV obecně fungují tak, že táhnou vzduch a palivo do spalovacího válce, což umožňuje pístu pohybovat se zpět nahoru a spalovat směs vzduchu a paliva. Poté se objeví jiskra, která vozidlu umožní pohyb vpřed nebo vzad.

Kroky k opravě poškozené čtyřkolky

Krok č. 1. Okamžitě vypněte motor

Pokud máte podezření na poškození motoru ATV vodou, okamžitě vypněte vozidlo. Může být lákavé nastartovat motor, ale zastavit se musíte sami. I pouhé nastartování motoru po podezření na poškození vodou může způsobit trvalé poškození elektrických obvodů a senzorů.

V tomto okamžiku bude vaše vozidlo s největší pravděpodobností hydro-zamknuto. Odpočiňte si a přemístěte čtyřkolku na bezpečné a suché místo, abyste mohli zahájit opravu.

Krok č. 2. Vypusťte vzduchový filtr

Další věc, kterou budete chtít udělat, je podívat se na box vzduchového filtru. Pokud je mokrá, vyjměte ji a vypusťte. Můžete také otřít některými hadry nebo papírovými utěrkami, které vám pomohou snáze uschnout.

Pokud jste však řídili čtyřkolku v hlíně nebo blátě, pravděpodobně si budete muset koupit nový vzduchový filtr. Poté zkontrolujte další části vaší čtyřkolky, jako jsou palivové nádrže, palivová potrubí a olejový filtr. Při práci na naléhavějších záležitostech můžete použít ventilátor nebo jen vysušit části motoru vzduchem.

Krok č. 3. Vyjměte zapalovací svíčky a vodiče

V tomto kroku musíte odstranit všechny zapalovací svíčky a vodiče, abyste svému motoru ATV pomohli zbavit se veškeré vody, která uvnitř zůstala. Poté požádejte někoho, aby vám pomohl, a zkuste naklonit celé vozidlo, abyste vytlačili vodu z motoru. Pokud je to možné, zkuste to udělat co nejblíže o 90 stupňů dozadu.

Ano, vaše čtyřkolka pravděpodobně váží tunu, ale musíte ji co nejdříve vypustit a toto je nejrychlejší způsob, jak to udělat.

Krok č. 4. Spusťte a namažte motor

Dále naplňte motor čtyřkolky olejem, abyste vypláchli veškeré zbytky vody, které zůstaly ve skrytých přihrádkách uvnitř. Poté jej znovu vypusťte. Měli byste si všimnout, že z vašeho motoru vytéká mléčně bílá směs.

Pokračujte v mazání a vypouštění, dokud již nebude bílá směs. Poté znovu vyčistěte motor a znovu připojte všechny zástrčky a vodiče. Když je vše pěkné a suché, nalijte palivo a nastartujte vozidlo.

Proč je voda špatná pro motory ATV?

Přestože je čtyřkolka stavěna na drsný terén, žádné vozidlo není v bezpečí před poškozením vodou. Voda je pro váš motor ATV špatná, protože může ovlivnit jeho výkon. Vezměte prosím na vědomí, že váš motor neví, jak se vypořádat s vodou, a mít nějaké uvnitř může spustit hydroblokovaný motor.

Hydrostatický zámek nastane, když se podstatný objem vody dostane dovnitř válce. Může dojít k poškození spalovací komory, hlavy pístu a ventilů.

Mám uzavřít pojištění?

Čtyřkolka může být drahý nákup a je jen pochopitelné, že ji budete chtít chránit. Naštěstí pojistné krytí tohoto vozidla může do značné míry zahrnovat cokoli od nehod až po zranění osob. To je, pokud můžete své společnosti dokázat, že poškození vodou není způsobeno nevhodnou jízdou nebo nedbalostí.

Když tedy cíleně jedete přímo v rybníku nebo ve velkých vodách a na oplátku poškodíte motory, nečekejte, že vaši situaci bude vaše pojišťovna bavit. Ve složitých případech je nejlepší poradit se s právníkem, abyste věděli, co je nejlepší udělat.

Závěr

Vzhledem k tomu, že čtyřkolky jsou typem vozidla používaného pro off-road, který často zahrnuje vodu, může být spuštění hydrolocku běžnější, než si možná myslíte. Zde může být užitečné vědět, jak opravit vodou poškozený atv motor. Nezapomeňte se vyhýbat nastartování vozidla, dokud si nebudete jisti, že na vnitřních stranách čtyřkolky zbývá málo nebo vůbec žádná voda.

Naučit se, jak tuto dovednost zvládnout sami, vám může ušetřit nějaké peníze, než chodit do opravny. Pokud si však nejste jisti, zda jste toho opravdu schopni, můžete kontaktovat profesionály, kteří vám mohou více pomoci.