Jak odstranit zápach plísně z kožené bundy: 4 nejlepší způsoby

Když jdete ven, vyberete si koženou bundu, která doplní váš outfit, ale pak to ošklivě zapáchá. Možná budete chtít vědět, jak odstranit zápach plísně z kožené bundy předem, abyste si nezkazili den.

Je vysoce pravděpodobné, že plíseň roste na vaší kožené bundě, pokud je zápach zatuchlý a zemitý, nebo zápach pochází z jiného předmětu, který pach natíral na vaší bundě. Ať už je to cokoliv, je nejlepší podniknout kroky, aby se to nevymklo z rukou.

Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o plísni, jejím zápachu, jak odstranit a zabránit nepříjemnému zápachu.

Píseň: Definice

Společnost JSE Labs Inc. definovala plíseň jako specifický typ plísní a plísně v raném stádiu. Je to mikroskopická houba, která prochází vzduchem ve tvaru drobných spór; pokud přistane na mokré ploše, může růst.

Ve srovnání s plísní je méně komplikované se vypořádat s plísní. Roste pouze na povrchu materiálů a neproniká ani neovlivňuje jeho vnitřek.

Plíseň se může jevit jako prášková, suchá, plochá nebo rozmazaná. Přestože je plíseň nějak podobná plísni, je daleko plísní, pokud jde o zdravotní riziko.

Lidé s dýchacími problémy, alergiemi, astmatem, starší lidé, batolata a kojenci mohou být plísní po dlouhé době vystavení výrazně poškozeni. Někteří mohou mít bolesti hlavy, svědění nosu, kašel, potíže s dýcháním a mnoho dalších jako symptom expozice.

Tato houba nese nebo vytváří zemitý a zatuchlý zápach, srovnatelně mnohem mírnější verzi špinavých mokrých ponožek nebo rozkládajícího se dřeva. I když ho nevidíte, můžete ho identifikovat podle zápachu.

Odstranění zápachu plísně na kožené bundě

Přečtěte si o zvládnutelném kroku, který můžete dodržet, abyste odstranili zatuchlý zápach způsobený plísní.

Než cokoli jiného, ​​měli byste si koženou bundu pečlivě naskenovat pro případ, že na ní roste plíseň. Ujistěte se, že vše pečlivě kontrolujete, abyste nepřehlédli žádné místo.

Plíseň rostoucí na vaší kožené bundě může vytvářet zemitý a zatuchlý zápach a odstranění samotné plísně bude pracnější.

Pokud vás to zajímá, přečtěte si tento článek o tom, jak zabránit plísním ve skříních, protože je možné, že vaše kožená bunda absorbuje pach, který pochází z vaší skříně, která má plíseň.

Pokud však žádný není a prostupuje pouze zápach, můžete přistoupit k následujícímu.

Metoda č. 1. Tření alkohol

Do misky nalijte stejnou část vody a lihu. Navlhčete na směs čistý hadřík (nejlépe nevláknitý); nezapomeňte jej zmáčknout, abyste odstranili přebytečnou vlhkost.

Pomocí tohoto vlhkého hadříku jemně otřete kůži a ujistěte se, že projde každou oblastí.

Pokud jste viděli růst plísně, použijte kartáč, navlhčete jej ve směsi vody a alkoholu. Vykartáčujte postiženou oblast; poté jej očistěte hadříkem.

Bundu nechte venku schnout na vzduchu, dokud nebude důkladně vysušená.

Metoda č. 2. Bílý ocet

Na rozprašovači naplňte bílým octem. Lehce jím posypte vnitřní a vnější stranu kožené bundy; pamatujte, že ho nenamáčejte a stříkejte jen tolik.

Pověste bundu ven a nechte ji přirozeně uschnout. Po zaschnutí použijte kondicionér na kůži, abyste ji udrželi v dobrém stavu.

Metoda č. 3. Jedlá soda

Nasypte dostatečnou vrstvu jedlé sody na vnitřní i vnější stranu bundy. Poté jej opatrně složte, vložte do sáčku na zip a uložte jej na jeden den nebo přes noc.

Po namočení můžete jedlou sodu odstranit pomocí vakua nebo ji jemně vykartáčovat. Pokud zůstane slabý nepříjemný zápach, proces opakujte.

Metoda č. 4. Čistič kůže

Čistič kůže si můžete koupit v železářství. Nejen, že by to bylo bezpečné pro kožený materiál, ale také to může odstranit nepříjemné pachy.

Ujistěte se, že jste si nejprve přečetli návod, věděli, kolik je potřeba k čištění a jaký je správný postup při jeho použití. Nasypte čistič na čistou a suchou látku a otřete kůži.

Další informace naleznete v tomto článku o tom, jak se zbavit zápachu plísní ve skříni.

Správná péče o koženou bundu

Pokud jste někdo, kdo miluje používání kožené bundy, měli byste vědět, jak se o ni správně starat, abyste ji mohli používat po delší dobu. Neměl by to být obtížný úkol a bude od vás vyžadovat jen minimální úsilí.

 • Zajistěte, aby byla kůže po použití suchá; pokud ne, zkuste jej vysušit na slunci nebo použít fén.
 • Kůži po vyčištění kondicionujte. Může také pomoci odstranit nepříjemné pachy.
 • Nečistěte jej v pračce. Místo toho použijte speciální kožené mýdlo určené na čištění kožených materiálů.
 • Když ho párkrát pověsíte ven, může krásně přirozeně vonět. Udělejte to ale za příznivého počasí.
 • Chcete-li znát podrobnější pokyny, navštivte tento článek o tom, jak pečovat o koženou bundu.

  Závěr

  Kůže je odolný materiál, ale její čištění je náročnější než u jiných vláken. Dokáže také rychle absorbovat silné pachy, jako je zápach plísně, a zbavit se jich může být složité.

  Otázkou je, jak nekomplikovaně odstranit pach plísní z kožené bundy?

  Je dobré, že můžete začít s odstraňováním zápachu pomocí několika ingrediencí dostupných doma. Pokud jste dočetli až toto, pravděpodobně už víte, kde a jak začít.