Jak nastavit teplotu na ohřívači teplé vody? 6 snadných kroků!

Osoba, která kupuje ohřívač vody, musí vědět, jak nastavit teplotu na ohřívači teplé vody. Ohřívače vody se staly naší primární nezbytností pro zimní období. Sprchování bez bojleru si v chladném počasí ani nedovedeme představit. Nastavuje se pomocí termostatu umístěného na horní a spodní straně nádrže. Proč potřebujeme nastavovat teplotu?

Protože pokud nebudeme řídit teplotu, způsobí to plýtvání elektřinou nebo plynem, ale také to podkope naše zdraví a bezpečnost.

Dalším krokem je zjištění nejlepšího optimálního rozsahu pro teplotu. Například nastavení teploty nižší než 120 stupňů Fahrenheita způsobí růst mikroorganismů, a pokud je teplota vyšší než 130 stupňů Fahrenheita, může to popálit vás i vaše děti. Takže doporučený rozsah pro teplotu ohřívače vody je 120 stupňů Fahrenheita.

Postup úpravy teploty na ohřívači teplé vody

Proces úpravy teploty ohřívače teplé vody závisí na typu ohřívače vody, který máte. Každý model má své funkce a nástroje, kterými upravujeme jeho teplotu. Například elektrický ohřívač vody má dvojité termostaty, jeden nahoře a druhý dole. Na druhou stranu beznádržový ohřívač vody ovládá a odečítá. Bez ohledu na typ ohřívače vody musíte udělat jednu věc. Odebírá přesný údaj o vodě tekoucí z kohoutků. Za tímto účelem otevřete kohoutek a nechte vodu téct, dokud se nezahřeje. Poté si vezměte teploměr a proveďte přesné měření.

Krok č. 1. Otočením voliče

Plynové ohřívače vody mají většinou otočný knoflík, kterým nastavujeme teplotu. U těchto typů ohřívačů vody je nejjednodušší změnit nastavení. Číselník spočívá na spodní straně jednotky. Není tedy potřeba žádný další nástroj. Musíte otočit voličem na požadovaný limit. Zde ani nemusíte před otočením vypínat napájení.

Krok č. 2. Vypínání napájení zásobníkových ohřívačů vody

U některých současných zásobníkových ohřívačů vody, bez ohledu na to, zda jsou plynové nebo elektrické, tento proces není tak jednoduchý, ale také komplikovaný. Obsahuje jen některé další věci, ale je docela přímočarý. Takže prvním krokem, který musíte zvážit, je vypnutí napájení před zahájením práce. Jinak budete riskovat svůj vlastní život. Vypněte napájení ohřívače vody z desky plošných spojů, aby nezůstal žádný zdroj napájení.

Krok č. 3. Odstranění panelu

Pokud hledáte rychlé řešení, jak upravit teplotu na ohřívači teplé vody? Před zahájením práce je lepší shromáždit všechny nástroje. K odstranění panelu budete potřebovat šroubovák. Nejprve budete muset najít desku pro termostaty spočívající na horní a spodní straně nádrže. Vyjměte šroubovák a sejměte panel. Dalším krokem je opětovné odlepení izolace z bezpečnostních důvodů.

Krok č. 4. Nastavení termostatů

Všimněte si, že následující nástroj, který budete potřebovat, je plochý šroubovák. Slouží k nastavení polohy termostatu. Pomocí plochého šroubováku pohybujte termostatem nahoru a dolů. Pokud má váš ohřívač vody dva termostaty, upravíte oba termostaty stejnou technikou, ale rozdíl bude pouze několik stupňů. Nastavte horní termostat o něco výše než spodní.

Krok č. 5. Přeinstalace panelu

S termostaty jste hotovi; dalším krokem jsou reinstalace a výměny. Panel, který jste odstranili ve výše uvedených krocích, musíte znovu nainstalovat. Izolace by měla být obnovena a instalační panel. Před úpravami jste vypnuli veškeré napájení, ale nyní je čas jej znovu zapnout a zkontrolovat, jak funguje. Další postup je ale u plynových ohřívačů vody jiný. V jejich případě budete muset znovu zapálit kontrolku, abyste začali ohřívat vodu.

Krok #6. Před testováním počkejte

Testování je klíčové po všech úpravách, které jste dosud provedli. Musíte vědět, jak otestovat termostat ohřívače vody a v případě potřeby jej vyměnit. Před testováním však počkejte několik hodin, aby se mohlo správně zpracovat a získat přesné a vhodné výsledky. Takže počkejte asi 3 až 4 hodiny a pak se podívejte, jak to funguje. Před testováním a učiněním jakéhokoli závěru zkontrolujte všechny díly a úpravy.

Pokud máte po úpravách pocit, že je voda studená nebo málo horká, nechejte nějakou dobu znovu pouštět vodu ze všech kohoutků. Je to proto, že některým ohřívačům vody trvá uvolnění horké vody. Pokud se vám stále nezdá voda horká a znovu jste zkontrolovali všechna nastavení, existuje pouze jedna podmínka. Podmínkou je, že buď vyměníte ohřívač vody, nebo se necháte opravit. Můžete si také přečíst o tom, jak zapálit ohřívač teplé vody zapalovačem.

It’s A Wrap!

Probrali jsme celý proces, jak upravit teplotu na ohřívači teplé vody. Po tomto procesu nebo pokynech se uživatelé ohřívačů vody mohou zbavit nastavování teploty a celkového používání. Kromě toho se lidé musí ujistit, že jejich ohřívač vody je kvalitní a aktuální, aby bylo možné pracovat lépe. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak nainstalovat plynový ohřívač teplé vody a jak vyčistit ohřívač teplé vody.