Jak nainstalovat knot do petrolejového ohřívače? 4 snadné kroky!

Chcete se naučit instalovat knot do petrolejového ohřívače? Odpojení částí ohřívačů vody vám může chvíli trvat, protože potřebujete povolit několik šroubů a křídlových matic, ale to bude úkol, který omezí čas. Zvládnete to snadno a rychle.

Výměna knotu v petrolejových ohřívačích není tak náročná a můžete to udělat přesně sami. Kroky jsou jednoduché a vyžadují odstranění knotu z ohřívače a umístění nového dovnitř. Ale musíte tento úkol dělat opatrně, abyste se vyhnuli rozlití petroleje na vaše místo.

Protože existují různé typy petrolejových ohřívačů, liší se jeden od druhého a možná budete muset nahlédnout do uživatelské příručky, abyste identifikovali části vašeho ohřívače a předešli záměně. Jsi připraven, příteli? Pojďme se ponořit!

Co je to petrolejový ohřívač?

Petrolejové ohřívače se používají k vytápění vnitřních prostor a výrobě vnitřního osvětlení. Tento typ zařízení je jedním ze základních zařízení, která musíte mít doma, zvláště pokud je ve vaší zemi zima nebo pro nouzové účely. Petrolejové ohřívače mohou být užitečné, kdykoli vypadne elektřina, a poskytnou vám teplo uvnitř, kromě elektrických nebo plynových ohřívačů nebo vaší pece doma. Na druhou stranu jsou stabilnější, snadno se používají a vydrží déle než deset let!

Ohřívač petroleje má knot nasáklý petrolejem, aby se petrolej dostal na povrch, který je třeba každý rok vyměnit. Jak se petrolej vypařuje, vytváří oheň, který dokáže vytopit prostory doma. Různé typy petrolejových ohřívačů mají zapalovače, které vám pomohou rychle zapálit ohřívač, zatímco některé je třeba zapálit ručně, ale fungují podobně. Jste připraveni naučit se instalovat knot do petrolejového ohřívače, příteli? Pak, začněme!

Postup instalace knotu do petrolejových ohřívačů

Petrolejový knot hraje ve vašem topení významnou roli. Ten je zodpovědný za dodávání petroleje do hořáku, takže naučit se instalovat knot do vašeho petrolejového ohřívače je nutností. Pokud váš knot ztvrdl nebo znehodnotil dehet, musíte jej vyměnit za nový. Instalace není složitější, jak si myslíte. K uvolnění šroubů potřebujete jen několik nástrojů, stůl nebo rovnou plochu, kde můžete ohřívač demontovat a rukavice.

Krok č. 1. Vyberte oblast

Vyberte si čistou a rovnou plochu pro demontáž ohřívače. Pokud chcete, můžete volné šrouby zajistit na jednom místě hadříkem nebo jakoukoli nádobou. Na druhou stranu je nejlepší, když své petrolejové ohřívače rozeberete buď v obrovském stole nebo na podlaze a děti mezitím udržíte mimo prostor. Pokud jste zmatení ze součástí, můžete před odstraněním nebo uvolněním šroubů pořídit snímky, abyste se ujistili, že jsou prvky po instalaci nového knotu na svém místě. Může být užitečné přečíst si o nejlepším přenosném petrolejovém ohřívači pro interiér.

Krok č. 2. Odstraňte kryty

Nyní můžete odstranit kryty z ohřívače vody, ale ujistěte se, že ohřívač vychladl, vyprázdnil nádrž a nezůstal v něm žádný petrolej. Poté musíte vyjmout baterie z vašeho ohřívače, pokud váš ohřívač podporuje zapalovač. Odstraňte horní kryt petrolejových ohřívačů povolením šroubů. Sundejte horní desku a zvedněte sestavu hořáku. Vytáhněte nastavovací knoflík knotu z ohřívače, otevřete uzávěr palivové nádrže, odšroubujte tělo a zvedněte jej z ohřívače. Ke knotu zespodu se dostanete a vyjmete jej tak, že jej složíte a vysunete. Pamatujte, že knot je připevněn k ostrým zubům, které vám mohou způsobit fyzická zranění, proto buďte opatrní při odstraňování starých knotů.

Krok č. 3. Nainstalujte nový knot

Nový knot má černou linku, kterou byste měli zarovnat ke spodní části nastavovacího prvku. Složte nový knot a zasuňte jej dovnitř nastavovacího prvku. Přitiskněte knot proti zubům, aby knot pevně držel, takže dbejte na to, abyste jej přitiskli na každý zub. Začněte odspodu k horní části. Po připojení knotu zkontrolujte těsnění, zda je na svém místě. Abyste zajistili, že je knot připevněný rovnoměrně, můžete vyměnit knot a nastavovací mechanismus na sací trubici.

Krok č. 4. Zkontrolujte knoflík knotu

Po instalaci nového knotu se musíte ujistit, že knoflík knotu funguje správně. Zkontrolujte nastavovací knoflík knotu tím, že znovu nainstalujete starý knoflík, poté jej posuňte ve směru a proti směru hodinových ručiček. Zkontrolujte vůli knotu a sací trubice a utáhněte matice. Připevněte krycí desku a poté odstraňte nastavovací knoflík, který jste dříve připojili, protože jej také vyměníme za nový. Připevněte krycí plech, nainstalujte nový nastavovací knoflík a otočte knoflíkem ve směru hodinových ručiček. Po instalaci nového nastavovacího knoflíku nainstalujte zpět ostatní díly, jako je těleso ohřívače a horní desku, pevně je přišroubujte a nasaďte horní kryt. Nádrž můžete naplnit palivem a vyzkoušet zapálením topení.

It’s A Wrap!

Nyní, když jste se naučili, jak nainstalovat knot do petrolejového ohřívače, můžete nyní vyměnit svůj starý knot za nový sami. Výměna knotů není příliš náročná, že? Pokud nejste dobří v opětovném sestavování dílů, můžete před odpojením jednotlivých komponent pořídit snímky, abyste se ujistili, že je vrátíte na místo a zajistíte, aby váš petrolejový ohřívač fungoval. Možná si také budete chtít přečíst o tom, jak spustit petrolejový ohřívač a jak zastavit petrolejový ohřívač, aby nezapáchal