Jak nainstalovat kamna na dřevo do garáže? 6 jednoduchých kroků pro vás!

Zajímá vás, jak nainstalovat kamna na dřevo do garáže? V šesti snadných krocích můžete; porozumíte těmto krokům, když se dále ponoříte do tohoto článku.

Garáže jsou vhodné pro různé činnosti, jako jsou dílny pro domácí projekt nebo prostě oblast, kde si děti mohou hrát a poflakovat se. Garáže jsou však často nevytápěné a aby plně využily svůj volný prostor; ideální kamna na dřevo jsou skvělou položkou, kterou můžete mít ve své garáži.

Mít kamna na dřevo ve své garáži je výhodné v mnoha ohledech. Za prvé pomáhá poskytovat teplo a pohodlí, zejména v zimě a v mrazivých dobách. Může také sloužit jako teplý a útulný krb, pokud ve svém obývacím pokoji nemáte jiný prostor pro krb. Celkově by přidání kamen na dřevo do vaší garáže drasticky zlepšilo pohodlí a pohodu v garážovém prostoru.

Existuje mnoho dalších věcí, které byste o tomto tématu měli vědět, takže čtěte dál!

Kroky k instalaci kamna na dřevo v garáži

Instalace kamna na dřevo do vaší garáže je velmi snadná a nezabere mnoho času. Zde je několik kroků, které je třeba provést a provést při instalaci kamen na dřevo v garáži:

Krok č. 1. Vyberte vhodnou oblast

Před instalací kamen na dřevo je nejdůležitějším krokem naplánování a rozhodnutí o oblasti ve vaší garáži, kde chcete zřídit kamna na dřevo. Výběr správného místa pro kamna na dřevo by usnadnil a splnil další kroky.

Další věcí, kterou je třeba si zapamatovat, je výběr typu potrubí, které budete muset do kamen instalovat. Existují různé varianty varných trubek; jedná se o jednostěnné trouby, světlovody a dvojité stěny. Poté byste si měli vybrat, jaký typ kamen je lepší pro váš typ kamen na dřevo a garáže. Spojování různých typů komínů se ale liší od kamen. Proto musíte také naplánovat typ komína, který budete potřebovat.

Krok č. 2. Připravte kamna na dřevo a komín na proces instalace

Chcete -li získat příslušná měření a zjistit, kam by kamna na dřevo a komín měly směřovat, dejte vše do garáže a začněte vše nahodile zařizovat, abyste zjistili, kolik místa kamna a potrubí zabere. Pomůže také při získávání měření a specifikací uvedených u položek.

Nezapomeňte také, že je důležité získat přesnou šířku rozměrů komínového potrubí, aby se vytvořil otvor ve stropě pro instalaci komína.

Krok č. 3. Najděte vhodnou oblast, kde byste mohli vyvrtat díru

Najděte místo ve stropě a vytvořte pomocí komínu průduch pro komínovou trubku. Pomocí podpory olovnice označte místa na střechách pomocí komínového otvoru.

Proveďte správná měření komínového průduchu a poté můžete na značky kruhu přidat asi čtyři (4) palce, abyste komínům dodali minimální vůli od jakýchkoli hořlavých zdrojů na vaší střeše. Potom můžete také označit místa pro části komína, která by pronikla střechou a stropem. Pro nejlepší známky můžete pro psaní použít kompas.

Krok č. 4. Vrtání otvoru pro komínovou trubku

Poté, co jste vzali všechny potřebné rozměry pro komínovou trubku, začněte vrtat otvor podle označení. K vytvoření místa můžete použít nůž. Pokud máte potíže s vrtáním díry nebo značením, můžete si najmout odborníka, který vám pomůže, protože to je nejdůležitější krok v instalačním postupu. Dále vytvořte otvor ve střeše a střešní plášť pro trubku kamen a ořízněte stropní obal tak, aby odpovídal límci kovového komína. Můžete také použít skládačku k vyřezání otvorů pro uvedený komín.

Krok č. 5. Vyčistěte část kolem vyvrtaných otvorů

Vyčistěte prostor kolem něj, jakmile dokončíte vrtání otvorů do stropu a střechy pro všechny trubky a tvarovky. Dále očistěte místa na střeše, kam budete instalovat komínový kovový límec a další komponenty podle pokynů v manuálu. Pokud máte pocit, že dělat všechny kování je příliš náročné, můžete si najmout profesionála, který vám s komínovým kováním pomůže. Každopádně může být nejlepší vědět, jak vyčistit holé dřevo poškozené vodou.

Krok č. 6. Proveďte finální kování

Jakmile dokončíte komínové tvarovky ve střeše, připojte trubku kamen na komín. Umístěte kamna na dřevo těsně pod komín, aby komín fungoval správně.

Je to zábal!

To je ke krokům vše! Toto byly úplné kroky k instalaci kamen na dřevo v garáži. Ujistěte se, že provádíte přesná měření, aby se vešly do komína, protože proces instalace bude bez přesných měření trochu složitý.

Pokud máte pocit, že tento proces není snadný, můžete si zavolat technika, který vám usnadní práci. Pamatujte, že když máte v garáži kamna na dřevo, bude prostor mnohem příjemnější a útulnější, než je. Nejprve však musíte provést správnou instalaci, abyste se vyhnuli rizikům a dalším potenciálním nebezpečím.

Je také důležité zajišťovat pravidelnou údržbu a kontroly vašeho kamna na dřevo, abyste mohli prodloužit jeho životnost a maximalizovat jeho plné možnosti. Bavte se s instalací kamen na dřevo ve své garáži!

Chcete -li získat další podobné články, přečtěte si, jak uhasit oheň v krbu před spaním.