Jak funguje propanový ohřívač bazénu? 6 úžasných věcí, které musíte vědět!

Zajímá vás, jak funguje bazénový ohřívač propanem? Tento ohřívač bazénu spaluje plyn, aby ohříval vodu uvnitř čerpadla, a poté vrací vodu zpět do bazénu. To je ideální pro nadzemní i zapuštěné bazény. Je vhodný i pro vaše venkovní lázně.

Propanový ohřívač bazénu je účinný, spolehlivý, odolný a ekologický. To také usnadňuje instalaci a údržbu. Pokud uvažujete o pořízení tohoto typu ohřívače, můžete si vybrat z různých barev a velikostí.

V tomto příspěvku porovnáme ohřívač propanu s jinými typy ohřívačů bazénu. Především budete vědět, co byste měli vzít na vědomí, když máte propanový ohřívač bazénu. Čtěte dále!

Propanové ohřívače bazénů vs. Jiné typy bazénových ohřívačů

Bazénový ohřívač na propan má výrazné výhody ve srovnání s jinými typy bazénových ohřívačů. Pojďme diskutovat o těchto výhodách zkoumáním každého typu bazénového ohřívače níže.

#1. Solární

Tento typ bazénového ohřívače má vysoké počáteční náklady. Ohřev bazénu u tohoto typu bude trvat déle než u ohřívačů běžících na propan. Vzhledem k tomu, že je závislý na sluneční energii, neohřeje vodu v zataženém dni ani v noci.

#2. Elektrické

I když je to úspornější, vyžaduje to vzduch k ohřevu vody v bazénu. To znamená, že může poskytnout pouze vodu, která je teplejší než teplota vzduchu. Takže pokud je vzduch chladný, nedostanete teplejší vodu.

#3. Zemní plyn

Pokud je v sousedství servis, mějte na paměti, že propanové ohřívače bazénu budou fungovat stejně jako ty, které běží na zemní plyn. Ušetří vám starosti a náklady na připojení ohřívače k ​​plynovodu ve vašem domě.

6 věcí, které byste měli vědět o propanovém ohřívači bazénu

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak funguje ohřívač propanového bazénu, raději pokračujte ve čtení. To vše jsou také vaše úvahy, když zvažujete, zda investovat do propanového ohřívače nebo ne.

#1. Je to efektivní

Ohřívač na propan je také plynový ohřívač. Použití propanu je typický způsob ohřevu bazénu. Jak ale propanový ohřívač bazénu funguje? Nejprve čerpadlo odebere vodu procházející filtrem směrem k ohřívači. Poté vrátí ohřátou vodu zpět do bazénu. Plynový ohřívač je účinnější. Funguje rychle, abyste si mohli užít plavání v teplé vodě. Méně času se stráví testováním a čekáním, až se ohřátá voda dostane do bazénu.

#2. Používá se podobná nádrž na propan

Předpokládejme, že již používáte propan doma. V takovém případě bude propan, který potřebujete k provozu vašeho ohřívače, snadno dostupný. To znamená, že váš ohřívač bude pracovat na podobném zdroji paliva jako ostatní spotřebiče, které máte doma. Vezměte však na vědomí, že ohřívač bazénu spotřebuje tolik propanu, takže velikost propanové nádrže by měla být dostatečná pro provoz všech vašich domácích spotřebičů i vašeho bazénu.

#3. Je to nákladově efektivní

U propanových ohřívačů budete těžit z jejich hospodárnosti. Přestože má stejné instalační náklady jako propan, spotřebuje méně paliva a je účinnější. Některé možnosti, jako je inteligentní monitorování propanové nádrže a účtování rozpočtu, to mohou učinit ještě ekonomičtější.

#4. Plán údržby

Vyberte si servisní společnost s dobrou pověstí v instalaci a údržbě bazénových ohřívačů. Samozřejmě chcete optimalizovat funkčnost vašeho ohřívače. Společnosti vyrábějící propan nabízejí plány údržby. To pokryje zazimování a servis bazénového ohřívače. Tím je zajištěna nejvyšší možná účinnost vašeho ohřívače propanu. Pokud budete ohřívač správně udržovat, budete také schopni zajistit dobrý stav vaší jednotky.

#5. Je ekologický

Ve srovnání s jinými typy plynových ohřívačů je propan ekologičtější variantou. Můžete snadno sledovat jeho spotřebu paliva. Navíc má různé úrovně účinnosti. Budete znát množství spotřebovaného plynu. Kromě toho propan patří mezi ty čisté zdroje paliva, které obsahují nízký obsah uhlíku. Jeho emise jsou také nižší. Předpokládejme, že v podzemní nádrži je náklon. Půda nebude poškozena. Vzhledem k tomu, že elektrický ohřívač bazénu je navržen tak, aby byl méně účinný, má tendenci mít větší dopad na životní prostředí. Obrovská část energie využívané k napájení těchto bazénových ohřívačů je spalováním uhlí, které uvolňuje znečišťující látky.

#6. Výběr správné velikosti nádrže

Pokud doma nepoužíváte propan, musíte nejprve nainstalovat nádrž. Pokud však propan již používáte, zavolejte do propanové společnosti, abyste věděli, zda by stávající nádrž postačovala k provozu bazénu. Mějte na paměti, že správná velikost nádrže bude záviset na teplotě a velikosti bazénu. Společnost vyrábějící propan by měla posoudit váš bazén a teplotu, kterou preferujete. Váš dodavatel propanu vám pomůže odhadnout správnou velikost nádrže potřebné k ohřevu bazénu. Ale můžete to udělat i sami. Musíte vzít v úvahu svou ideální teplotu a průměrné zimní a podzimní klima na vašem místě. Může být také dobré si přečíst, jak dlouho vydrží ohřívač bazénu.

It’s A Wrap!

Vzhledem k tomu, že jste se dostali až sem, jistě již víte, jak funguje ohřívač propanového bazénu. V souhrnu jde o typ plynového ohřívače poháněného propanem. Filtruje vodu, ohřívá ji a cirkuluje zpět do bazénu. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak funguje ohřívač bazénu a proč nefunguje můj elektrický ohřívač bazénu.