Jak dostat z kožených bot zápach plísně: 4 snadné kroky

Možná jste si všimli vibrací plísní ve svých botách a nyní hledáte způsoby, jak dostat zápach plísně z kožených bot. Zde v tomto článku vám poskytneme důvody pro páchnoucí kožené boty, několik kroků k odstranění zápachu plísní a několik tipů právě pro vás.

Kožené kozačky jsou součástí pánských i dámských módních trendů již dlouhou dobu. Ve skutečnosti věci s koženými botami nikdy nezestárnou a nikdy nevyjdou z módy.

Podporuje nejen odolnost, odolnost a pohodlí, ale je také šetrný k životnímu prostředí. Na rozdíl od syntetických bot jsou kožené boty vyrobeny z přírodních materiálů a bez toxických chemikálií.

Výběr těch nejlepších kožených bot pro každodenní použití je pro vás zásadní. Vaše boty jsou často první věcí, které si lidé všimnou, takže je nutné je udržovat v kondici.

Kvalitně upravené kožené boty by nejen odrážely váš celkový vzhled, ale také rezonovaly s vaším sebevědomím. Proto je nejlepší ho udržovat čistý, suchý a bez plísní.

Co způsobuje zápach plísně v kožených botách?

Kůže je druh materiálu, který přirozeně pochází z vyčiněné zvířecí kůže a je primárním materiálem pro boty, tašky a různé předměty. Vzhledem k druhu materiálu používaného v kožených botách je ideální pro plíseň, aby se stala její živnou půdou.

Díky schopnosti plísně prosperovat v různých oblastech jsou kožené boty náchylné k napadení. Plíseň lze vidět jako bílé nebo šedé skvrny na povrchu, které vydávají zatuchlý zápach.

Hlavním důvodem, proč kožené boty páchnou plísní, je přítomnost plísní. Ty mohou být příčinou usazování nečistot, vlhkého povrchu a jeho dlouhé životnosti.

Zanedbání čištění kožených bot po použití může vést k hromadění nečistot, které umožňují hromadění bakterií. Mezitím je vlhký povrch kožených bot perfektním místem, kde se daří plísním.

Další věcí, kvůli které kožené boty páchnou po plísni, je jejich dlouhá životnost. Vůně plísní lze přirovnat k vůni starých knih, vlhkých skříní, sklepa a dokonce i špinavých ponožek.

V důsledku toho je důležité vynaložit úsilí k odstranění zápachu plísní z kožených bot tím nejlepším možným způsobem. Můžete také navštívit tento článek, který vás provede tím, jak odstranit plíseň z kůže.

Získání zápachu plísně z kožených bot

Zde jsou kroky k odstranění zápachu plísní z vašich kožených bot. Důležitá připomínka, tento proces čištění by se měl provádět venku a mimo děti, aby se zabránilo možnému kontaktu se spórami plísní.

Krok č. 1. Zbavte se plísní

Abyste se zbavili zápachu plísní, musíte se nejprve vypořádat s problémem. Při odstraňování plísní můžete použít vysavač a kartáč s měkkými štětinami, abyste seškrábli spory plísní.

Ujistěte se, že jste vybaveni rukavicemi, maskou a brýlemi, abyste předešli podráždění. To by mělo být vždy vzato v úvahu pokaždé, když se budete potýkat s plísní a plísní, protože by mohly představovat zdravotní rizika.

Pomocí vysavače můžete snadno odstranit spory plísní uvnitř kožených bot. Mezitím vám kartáč s měkkými štětinami pomůže dostat se do hlubokých oblastí, kde by se mohly rozmnožovat spory plísní.

Krok č. 2. Likvidátory zápachu plísní

Při řešení zápachu plísní můžete použít buď přírodní roztoky, nebo komerční produkty vytvořené primárně proti plísním a plísním. Mezi přírodní roztoky patří jedlá soda, citronová šťáva, destilovaný bílý ocet, peroxid vodíku a esenciální oleje.

Pomocí jedlé sody jím zasypte povrchy a nechte hodinu odležet. Na druhou stranu citronovou šťávu, destilovaný bílý ocet a peroxid vodíku lze před použitím smíchat s teplou vodou.

V závislosti na vaší volbě můžete použít esenciální oleje, jako je tea tree olej a levandule, abyste odstranili nepříjemný zápach. Přesto můžete použít jemný tekutý prací prostředek smíchaný s teplou vodou, pokud je k dispozici.

Důležitá připomínka, kožené boty neperte ani nebělte, mohlo by dojít k poškození kůže.

Krok č. 3. Otřete kožené povrchy

Po přípravě směsí na hubení plísní navlhčete do směsi čistý bavlněný ručník a otřete povrchy od vnějšího k vnitřnímu. Pokud jsou nějaké zbytky čisticího prostředku, ponořte samostatný hadřík do čisté vody a jemně jej otřete.

Krok č. 4. Vyvětrat

Po dokončení kroků osušte kožené boty na vzduchu pro lepší ventilaci. Pomohlo by to odstranit zápach plísně na vašich kožených botách během sušení.

Můžete jej zavěsit nebo umístit na rovný povrch venku bez přímého slunečního záření. Pokud však chcete proces urychlit, můžete použít fén na vlasy s perfektní teplotou.

Chcete-li se dozvědět více o plísni v kůži, přečtěte si, jak odstranit plíseň z kožených autosedaček a stát se odborníkem na kůži.

Závěr

Při konfrontaci s ostatními lidmi je nezbytné stát se sebevědomým a reprezentativním. Od oblečení, které nosíte, až po kožené boty, všechno musí být čisté.

V centrálním bodě můžete zabránit zápachu plísní, pokud se stanete odpovědnými za čištění, skladování a větrání vašich cenností. Doufáme, že jste se naučili, jak dostat zápach plísně z kožených bot.