Jak dostat pastelky ze sušičky? 3 nejlepší způsoby!

Nevíte, jak dostat pastelky ze sušičky? Zbavit se pastelek zapíchnutých uvnitř stěn sušičky nemusí být stresující zážitek. Zde je několik základních opatření, jak vyčistit co možná nejvíce vosku pastelek, než se pustíte do některého z těchto postupů odstraňování pastelek.

Začněte jemně seškrabávat přebytečný vosk z bočních stěn sušičky pomocí dárkové karty nebo kreditní karty a přitom vyčistěte buben, který byl plný pastelek. Spusťte na sušičce cyklus prázdného odstředění po dobu alespoň 10 minut, aby se vosk roztavil, jakmile bude většina z něj odstraněna.

Tato metoda je přímočará a pomáhá rychle vyjmout pastelku ze sušičky. Ale to nestačí, přátelé. Zmínili jsme další kroky, jak se pastelek zbavit; jak se dále ponoříte do tohoto článku, dozvíte se všechny kroky. Jen pokračujte ve čtení!

Způsoby, jak dostat pastelky ze sušičky

Navzdory přísnému čištění a kontrole kapes kalhot mnoho lidí nakonec zahrne několik pastelek, které se roztavily kolem vnitřku sušičky během cyklu odstřeďování. Zde jsme probrali, jak dostat pastelky ze sušičky. Je to jednoduchý postup, který vyžaduje maximálně půl hodiny nebo méně.

#1. Pomocí aktivního čisticího prostředku

Pastelky v sušičce se zbavíte pomocí čističe s elektrickým pohonem, jako je Comet, Ajax, Bar Keeper’s Friend nebo Bon Ami. Všechny fungují báječně na jakékoli problémy související s voskem, ať už jde o vosk ze svíček na stěnách nebo skvrny od pastelek uvnitř sušičky. Tento čisticí prostředek pomáhá uvolnit nebo rozbít vosk a prášek slouží jako drátěnka.

Do čističe vložte mokrou houbu nebo horký ručník. Otřete celý buben sušičky. Pomocí čistého, vlhkého hadříku vydrhněte skvrny od pastelky. Po ponoření odpadního zubního kartáčku do horké vody aplikujte čištění.

Oškrábejte všechny drobné odštěpky nebo zákoutí, na které houba nedosáhla. Pastelky očistěte vlhkým, čistým hadříkem. Pokračujte v odstraňování tohoto postupu, dokud se nezbavíte všech skvrn od pastelek. Poté vložte starý ručník, hadry a další předměty do sušičky a spusťte cyklus odstřeďování; nastavte teplotu vaší sušičky na režim maximálního ohřevu. Po dokončení procesu zkontrolujte, zda všechny pastelky vycházejí ze sušičky nebo ne, pastelky, které zůstaly na sušičce, se během cyklu přilepí na hadry.

Zatímco oranžová a červená barva a pastelky dobře drží na každé barvě hadru, použití světlého oblečení, jako jsou bílé látky, zajistí, že jakýkoli zbytkový vosk z kterékoli pastelky, kterou jste objevili, bude vidět.

#2. Pomocí WD-40

WD-40 se běžně používá k povolování matic, šroubů, šroubů a matic, ale má také řadu dalších aplikací. WD-40 je také účinný při odstraňování skvrn od pastelky. Než použijete postup k odstranění pastelek, ujistěte se, že vaše sušička obsahuje motor ventilátoru nebo ne. Protože WD-40 je velmi výbušný, nikdy nepokládejte tento produkt přímo na sušičku s motorem ventilátoru. Chcete-li to použít, nejprve položte tento předmět na starý ručník nebo jakýkoli hadr a poté s ním vyčistěte sušičku. Nechte působit 15 minut, abyste se zbavili skvrn od pastelek.

Po 15 minutách začněte skvrny drhnout stejným hadříkem. Zkontrolujte, zda na sušičce nezůstaly nějaké skvrny. Pokud existuje, vydrhněte ji ručníkem ponořením do horké mýdlové vody. Poté položte suchý ručník a jakýkoli hedvábný papír, vysušte celý sušič. Pro hodnocení čistoty sušičky je nejlepší použít ručníky nebo hadry.

#3. Pomocí domácí pasty

Nejlepší alternativou k vyjmutí pastelek ze sušičky je použití domácí pasty. Za tímto účelem vezměte misku s vodou a přidejte prášek na mytí nádobí Tide, poté je dobře promíchejte. Tyto čisticí roztoky jsou nejlepší k odstranění problematických skvrn od pastelek. Nejúčinnějším způsobem, jak vyjmout pastelky ze sušičky, je použít věci ve vaší kuchyni.

Do střední umyvadla nalijte dostatečné množství práškového pracího prostředku. Nedělejte si starosti, pokud vaše mýdlo na nádobí skončilo; místo toho použijte práškový prací prostředek. Pomalu vlévejte do horké vody, dokud nevznikne hustá pasta.

Nechte pastu působit 10-15 minut poté, co ji rozetřete po celém vnitřku bubnu nebo sušičky a pomocí vlhké houby tuto pastu vydrhněte. Vezměte samostatnou malou misku a přidejte mýdlo na nádobí a vlažnou vodu; dobře je promíchejte. Ponořte malý ručník a hadřík do této horké mýdlové vody, abyste odstranili všechny zbytky pasty. Chcete-li zkontrolovat, zda v bubnu nezůstaly nějaké skvrny od pastelky, přidejte starý ručník nebo hadry a spusťte cyklus odstředění. Pokud zůstanou zbytky, přilepí se na hadr. Tato ručně vyráběná pasta je obzvláště přitažlivá, protože všechny komponenty jsou potvrzeny jako velmi bezpečné. Možná budete chtít vědět, jak odstranit pastelky ze sušičky prádla.

It’s A Wrap!

Jsme nadšeni, že jsme všichni dostali odpověď na to, jak dostat pastelky ze sušičky. Výše uvedené tipy jsou užitečné a dělají zázraky. Pokud jste si všimli skvrn od pastelek v sušičce, nebojte se. Stačí použít tyto tipy; pomáhají vám. Děkujeme, přátelé, že jste s námi! Přečtěte si také o tom, jak vyčistit žvýkačku ze sušičky a jak srazit džíny bez sušičky.