Jak dobít kouli do sušičky vlny? 2 nejlepší způsoby!

Hledáte odpověď, jak dobít kuličku do sušičky vlny? Řeknu vám několik jednoduchých, použitelných a rychlých metod, jak osvěžit vaše kuličky do sušičky vlny. Ale než vám to řeknu, poskytnu vám stručný přehled o tom, co jsou koule do sušiček a k čemu se používají. Co jsou to koule do sušiček a jak fungují?

Sušicí koule se dodávají z různých materiálů, jako je plast, guma a vlna. Primární účel těchto kuliček je jednoduchý. Jsou navrženy tak, aby pracovaly s oděvy a během sušení je držely od sebe. Tímto způsobem se vaše oděvy vzájemně netahají a necuchají.

Je tedy snadné je vyjmout ze sušičky a složit. Navíc méně tahání znamená, že se vám pravděpodobně vytvoří méně vrásek než dříve. Kuličky do sušičky vlny jsou nejlepší volbou pro absorbování vlhkosti a zkrácení doby sušení asi o 25 %. Tyto kuličky udržují teplo uvnitř svých těl, čímž zkracují dobu sušení prádla. Kromě všech těchto fantastických vlastností sušicích koulí také pomáhají zkrátit dobu praní. Všichni chceme dělat své věci co nejrychleji. Použití vlněných kuliček jako prádla je neuvěřitelné a šetří čas.

Proč je důležité dobíjení vlněných kuliček?

Dobíjení kuliček do sušičky vlny je snadné, ale nezbytné, protože koule při nadměrném používání zkřehnou a ztvrdnou. A když si osvěžíme telefony a dokonce i sami sebe výletem nebo sportovní aktivitou. Vlněné kuličky je také potřeba dobíjet, aby se zvýšil jejich výkon.

Kdy potřebujete dobít vlněné kuličky?

Na tuto otázku neexistuje žádná konkrétní odpověď. Máte však pocit, že doba schnutí se prodloužila asi o 10-25 % více než dříve. Nebo je to 4-6 měsíců, co kuličky používáte, a vypadají křehké a připálené. Poté je dobijte, protože je není potřeba vyměňovat před 1 000 náplněmi prádla. Všem nám trvá roky, než využijeme naše sušičky a sušicí koule pro takové množství náplně.

Způsoby dobití kuliček do sušičky vlny

V této ústřední části našeho článku jsme shromáždili několik snadno srozumitelných metod, které odpoví na vaši otázku, jak dobít kouli do sušičky vlny.

#1. Dobíjejte máčením ve vodě

Po šesti a více měsících používání kuliček ucítíte, že potřebují dávku k dobití pracovní efektivity. Tato jednoduchá praxe vám v tom pomůže. Vezměte misku a naplňte ji teplou vodou. Kuličky namáčejte asi 20-30 minut. Do kuliček můžete nalít i pár kapek oblíbeného esenciálního oleje pro příjemnou vůni, kterou přenesou i na vaše oblečení.

#2. Kuličky omyjte a osušte

Pomohlo by, kdybyste měli pár starých ponožek a možná byste nepřišli na způsob recyklace, jak je použít. Máme vás pokryto. Vezměte hadici a vložte do ní míč. Poté otvor zavažte. Udělejte to prosím u všech kuliček a vhoďte je do pračky. Spusťte pračku na nastavení horké vody, aby kuličky mohly absorbovat dobré množství tepla a vlhkosti. Po vyprání usušte chmel v sušičce. Kuličky se nedoporučuje sušit s oblečením, protože vlna je super účinná při nasávání vody. Sušením vedle oblečení prodloužíte dobu sušení než dříve.

Jak přidat do koulí vůni?

Kuličky do sušiček jsou čistě přírodní a bez chemie. Ale pokud chcete svému oblečení dodat příjemnou vůni. Nakapejte na kuličky pár kapek oblíbeného esenciálního oleje. Můžete také smíchat různé oleje, jako je citron a pomeranč nebo jakýkoli jiný podle vašeho výběru.

Proč si vybrat kuličky do sušičky vlny?

Důvod, proč byste měli vybírat vlněné míčky místo plastových a gumových, je jasný. Vlna je přírodní materiál, který vyrábíme z ovčích chlupů. Zcela přírodní věci jsou biologicky rozložitelné a celý svět se snaží přejít na materiály, které lze recyklovat. Vlněné kuličky jsou požehnáním pro nás všechny. Jsou opakovaně použitelné, lehké a odolné.

Kuličky do sušičky vlny jsou užitečné pro odstranění statické elektřiny z vašeho oblečení. Na jednu z kuliček před vložením do sušičky musíte připevnit zavírací špendlík. Kovový kolík naruší veškerý statický proud. Přesušení je navíc významným důvodem, proč se uvnitř vašeho oblečení tvoří statická elektřina. Buďte tedy opatrní a po dokončení cyklu sušení prádlo vyjměte. Zde je návod, jak používat kuličky do sušičky vlny.

Je to obal

Řešení vašeho problému, jak dobít kouli do sušičky vlny, není velký problém. Nyní jste připraveni dobít a osvěžit opotřebované kuličky do sušičky. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak zapojit pračku a sušičku a proč mé sušičce tak dlouho suší.