Jak dlouho trvá háčkování dětské deky: 5 faktorů

Jak dlouho trvá uháčkovat dětskou deku, záleží na několika faktorech, jako je vzor, ​​velikost, příze, počet řad a váš rozvrh. Pokud to uděláte správně, můžete jeden dokončit za méně než 3 hodiny.

U dětských přikrývek je třeba zvážit různé věci, například jak dlouho to bude trvat, jak velké by měly být a jakou přízi a vzor použít. Vzhledem k tomu, že děti jsou v zimě zranitelné, můžete je udržet v teple a pohodlí pomocí dětských přikrývek.

Jak zjistit, jak dlouho trvá uháčkovat dětskou deku?

Zima je obdobím Vánoc a sněhu. Je také ideální čas vytáhnout ze skříně svetry, tlusté přikrývky, rukavice a čepice.

Díky tomu je ideální čas připravit a případně začít háčkovat tu dětskou deku, kterou jste plánovali vyrobit pro své miminko.

Možná by bylo dobré začít přemýšlet, jak dlouho vám bude trvat, než si ho vyrobíte, abyste ho stihli dokončit před zimní sezónou a studeným vánkem!

Zde je několik způsobů, jak určit, kolik času budete potřebovat na dokončení háčkování dětské deky.

  • Řádky

Pro první z nich budete muset udělat trochu základní matematiky! Pomocí časovače nebo stopek změřte, jak dlouho vám bude trvat uháčkovat řadu.

Musíte zjistit počet řad háčkování, které plánujete udělat v jednom sezení.

Vynásobte počet řádků časem, který jste získali dříve. Tak dlouho bude trvat jedno sezení.

Pokud chcete dokončit celou deku na jedno posezení, budete se muset rozhodnout, kolik řad bude deka mít.

  • Vzory

Vzor může naznačovat, jak dlouho vám to bude trvat. Čím složitější je vzor, ​​tím déle vám bude trvat, než ho dokončíte. Jednoduchý vzor by vám zabral jen pár hodin.

Dětská deka se složitějším vzorem by vyžadovala více pozornosti, úsilí a samozřejmě i času. To může trvat déle než jeden den a dokonce i týdny.

  • Velikost

Na velikosti dětské deky samozřejmě záleží. To je významný ukazatel toho, jak dlouho vám bude trvat dokončení. Čím větší velikost, tím delší čas budete potřebovat.

  • Příze

Důležitý je také druh příze. Váha a tloušťka příze jsou zásadní, abyste věděli, jak dlouho vám bude trvat, než skončíte.

Háčkování těžkou přízí vás jistě bude stát více času.

  • Váš rozvrh

Váš čas je také nutné zvážit! Počet hodin, které jste ochotni každý den věnovat háčkování, může ovlivnit, kdy ho budete schopni dokončit.     

Jak velká je dětská deka?

Chcete-li háčkovat dětskou deku, musíte se rozhodnout, jak dlouhá a velká bude. Vyhledávání tabulek velikostí přikrývek bude bezpochyby matoucí, protože by poskytly různé míry.

Nespoléhejte na čísla, která vidíte online. Vždy bude záležet na tom, jak je vaše miminko staré a velké. Můžete začít na 30″ x 30″ a pokračovat odtamtud.

Nebojte se přidat pár centimetrů. Háčkování je forma umění. Můžete si vytvořit svůj výklad a verzi.

Jaký typ příze je nejlepší použít na dětské deky?

Měkkou přízi je dobré zvážit pro háčkování dětské deky. Směs kašmíru nebo kašmíru a hedvábí se zdá být skvělou volbou! Můžete zvážit i vlnu!

Pokud si vaše dítě myslí, že vlna příliš svědí, dobrou alternativou je akryl nebo bavlna. Pokud máte obavy z regulace teploty, vyzkoušejte merino příze!

Jaké jsou běžné vzory dětských přikrývek?

Háčkované vzory a vzory jsou to, co dělá deky jedinečnými. Při jeho výrobě jste již pravděpodobně hledali nápady na internetu. Pokud jste se stále nerozhodli, zde je pár běžných vzorů, které můžete na svou dětskou deku použít!

Vzor deky pro začátečníky

Toto je nejzákladnější vzor, ​​který mohou začátečníci používat! Jedná se o kombinaci jednoduchého háčkování a řetízkových stehů.

Jednoduchý háčkovaný vzor

Tento vzor je ještě jednodušší než předchozí! Je vyroben výhradně z jednoduchých háčkovaných stehů.

Háčkovaný vzor ve tvaru Chevron

Tento design je složitější než předchozí dva a kombinuje chevronový design se stehem od rohu k rohu.

           

Kromě zmíněných tří existují další vzory, které můžete použít jako inspiraci.

Jak zjistit správnou míru pro vaši dětskou deku?

Přesnou velikost můžete dosáhnout změřením výšky vašeho dítěte. Můžete také použít další přikrývku a omotat ji kolem miminka a použít ji jako základ pro tu, kterou vyrábíte.

Také vodítka vzorů a návody obvykle obsahují rozměry.

Závěr

Háčkování zabere spoustu času, zvláště u něčeho tak velkého, jako je dětská deka. Není špatný nápad najít odpověď na otázku „jak dlouho trvá uháčkovat dětskou deku“.

Pokud něco, pomůže vám to připravit se a dokonce řídit svůj čas!