Jak čistit lednici venku? 2 úžasné typy ledniček!

Mastnota a špína se mohou snadno projevit na vnějšku vaší chladničky, a proto chcete vědět, jak čistit lednici venku? Lednice se tradičně dodávají v krémových, vaječných skořápkách nebo v bílých barvách.

Ale nyní tu máme lednice z nerezové oceli. V každém případě může být strašné udržovat jej čistý.

Musíte vzít na vědomí, že je důležité pravidelně čistit vnější povrch chladničky, aby se předešlo vzniku rzi a opotřebení venku.

S ohledem na to zde máme to, co potřebujete vědět, aby byla vaše lednička čistá.

Jaký čisticí prostředek použít?

Pokud jde o čištění interiéru chladničky, můžete použít spoustu čisticích prostředků. Jakýkoli čistý produkt určený pro obecné účely je však dobrý. Navíc je důležité mít rozprašovač.

Možná je vaše lednička vyrobena z nerezové oceli; před zakoupením čističe si nejprve přečtěte jeho upozornění. Zabráníte tím poškození jeho povrchové úpravy.

Svou ledničku však můžete vyčistit i věcmi, které najdete ve své kuchyni. Můžete například smíchat vodu a ocet uvnitř rozprašovače.

Někteří lidé by k tomu také použili směs vody a mýdla na nádobí. Jedlou sodu smíchanou s octem lze také použít, když se hra stane děsivou s kožešinou, otisky tlapek a špínou lpící na vaší lednici.

Jak tedy čistit lednici venku?

Čisticí utěrky

K čištění ledniček se doporučuje používat utěrky z mikrovlákna. To platí zejména v případě, že máte jednotku z nerezové oceli. Pokud tato tkanina není k dispozici, můžete také použít obnošené tričko nebo měkkou houbu.

Pokud má vaše lednička jen špínu a prach, bylo by skvělé použít houby. Pokud však obsahuje silný prach a srst, bylo by obtížné jej vyčistit pouze houbou.

Zkuste místo toho použít houby vyrobené pro nerezové kuchyňské nádobí. Nepoužívejte brusnou houbu, protože může poškodit její povrch.

Někteří lidé by také použili nějaké papírové ručníky. Pamatujte však, že to znamená další plýtvání. Zvažte tedy recyklovatelný. Při utírání lednice začněte vždy shora dolů.

Typy chladniček

Nyní se dostaneme k podrobnostem o tom, jak byste měli lednici čistit v závislosti na jejím typu. Bude obsahovat věci, které můžete nebo nemusíte používat při čištění, abyste předešli jakémukoli poškození.

Zadejte #1. Lednice z nerezové oceli

Pokud vaše lednice není tak špinavá, stačí suchý a čistý hadřík z mikrovlákna. Musíte jej otřít o vnější povrch chladničky. Při čištění nesmíte příliš tlačit, aby nedošlo k poškrábání povrchu.

Pokud existují odolná místa, smíchejte směs vody a octa nebo použijte nějaký čistič LCD, který je určen pro počítačové a televizní displeje. Jednoduše otřete podle směru zrna v chladničce. Je třeba se vyhnout křížové metodě, protože by mohla zanechat šmouhy.

Níže jsou uvedeny produkty, které můžete použít s nerezovou chladničkou.

  • Nylonové drhnutí, měkké tričko a hadřík z mikrovlákna
  • Olivový olej
  • Neabrazivní čisticí prostředky
  • Roztok vody a octa
  • Směs mýdla a vody nebo jedlé sody a prostředku na mytí nádobí, které si poradí s odolnými skvrnami

Pokud si nejste jisti, zda čistič poškodí povrch vaší chladničky nebo ne, můžete jej zkusit použít nejprve na zadní nebo spodní část. Po vyčištění chladničky si pořiďte nový hadřík a navlhčete jej vodou, aby se soda nebo mýdlo vypláchly z vnější strany chladničky.

Zadejte #2. Smaltovaná lednička

Pro chladničky se smaltovaným exteriérem můžete použít následující čisticí prostředky:

  • Voda a roztok bílého octa
  • Čisticí roztoky pro obecné účely
  • Voda a tekutý roztok na mytí nádobí
  • Tření alkoholu
  • Jedlá soda a tekutá směs na mytí nádobí

Při stříkání čističe začněte od horní části chladničky. Pokud jsou špína a mastnota již silné, dobře ji potřete čisticím prostředkem a nechte nejprve uschnout, aby se špína a mastnota uvolnily.

Pořiďte si houbu nebo vlhký hadřík a začněte ji jemně otírat. Pokud jde o mastná nebo znečištěná místa, můžete jej vydrhnout a přitom na hadřík tlačit. Při odstraňování zbytků čisticího prostředku jej můžete znovu otřít vlhkým hadříkem. Potom lednici vyleštěte venku suchým hadříkem nebo ručníkem.

Opatření

V této části vám poskytneme obecná bezpečnostní opatření vztahující se na jakýkoli typ lednice. Bez ohledu na to, zda máte nerezovou nebo smaltovanou ledničku, byste neměli používat následující:

  • Amoniak
  • Alkohol
  • Abrazivní čisticí prostředky
  • Hořlavé kapaliny
  • Čistič trouby
  • Odlakovače
  • Abrazivní pračka nebo mořicí podložka jako ocelová vlna

Měli byste si také prostudovat příručku dodanou výrobci, kde najdete tipy na čištění chladničky venku. Mnoho modelů z nerezové oceli má čirý povlak, který různé čisticí prostředky mohou snadno poškodit.

Je to zábal!

Nyní, když víte, jak čistit lednici venku, měli byste to naplánovat alespoň jednou týdně. Přitom můžete jednou za měsíc vyčistit jeho vnitřek. Grilované a spirály můžete čistit dvakrát ročně.