Jak čistit desky elektrického sporáku? 5 snadných kroků!

Přemýšlíte nad tím, jak pravidelně čistit desky elektrického sporáku? Pokud jste odpověděli ano, mělo by vám to pomoci s čištěním po dobu ne delší než 10 minut. Poté si projdeme postupy, vybavení, které je třeba použít, a jak udržet náš elektrický sporák po vyčištění v bezpečí.

Od počátku 20. století, kdy byl na trh uveden první elektrický sporák, který měl konkurovat zavedeným plynovým kamnům a kamnům na uhlí, bylo mnoho spotřebitelů fascinováno, protože již nebudou muset řešit plynové nádrže nebo shánět uhlí jako palivo. Vyvstal největší problém: jak to vyčistit.

Na rozdíl od uhelných a plynových sporáků je u elektrických sporáků náročnější čištění než u dvou tradičních sporáků uvedených výše. Bez správných znalostí a vybavení pro čištění elektrického sporáku by mohlo dojít k velkým nehodám a mnohem více poškozeným sporákům. Moji přátelé, je tolik věcí, které byste měli vědět, tak se ponořte dále do tohoto článku.

Znáte své elektrické sporáky

Prvním krokem je pochopení anatomie vašeho elektrického sporáku. Některé elektrické sporáky mají odnímatelné plotýnky, jiné je mají trvale připevněné. Existují také elektrické sporáky s různými způsoby čištění v závislosti na tom, zda je varná deska spirálová nebo hladká. Žádný strach, probereme, jak vyčistit desky elektrického sporáku, pokud máte elektrický sporák s cívkou nebo hladký top. Jen se ujistěte, že jste schopni čistit a přitom dodržujte přiměřená opatření, a věci nejdou přesně podle očekávání; klidně vyhledejte odbornou pomoc.

Čištění desek elektrického sporáku

Obvykle očekáváte, že budou zmíněny nějaké škodlivé chemikálie, ale tyto toxické chemikálie nemusí být přítomny ve vaší kuchyni, kde připravujete jídlo. Vše, co potřebujeme, jsou některé z nejběžnějších předmětů v domácnosti, které denně používáme. Vyžaduje se voda, mýdlo, ocet, jedlá soda a kus látky. Nebezpečné produkty, které mohou způsobit vážnou újmu lidem, jsou zbytečné. Kdo by tedy uhádl, že toto příslušenství je nejúčinnějším způsobem čištění našich elektrických sporáků?

Krok č. 1. Vyjměte plotýnky vařiče

Jak již bylo řečeno, některá kamna mají odnímatelné nebo trvale pevné desky. Vzhledem k tomu, že mluvíme o elektrických vařičích, ujistěte se, že jsou před vyjmutím ploten vařiče odpojeny, aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem, a pokud je chcete následně umýt, ujistěte se, že jsou zcela vychladlé, abyste se nepopálili.

Krok č. 2. Voda a mýdlo

Zahřívejte vodu, dokud se nevře. Poté na něj naneste trochu mýdla; mýdlo na nádobí je ten, který udělá trik. V horké vodě s mýdlem ponořte plotýnky sporáku a nechte alespoň 3 minuty působit. Poté jej otřete hadříkem do sucha. Pokud používáte neodnímatelnou varnou desku, ujistěte se, že je zcela uvolněná, než budete pokračovat; jinak postupujte stejně jako výše, zahřejte vodu a vydrhněte ji mýdlem. Vzhledem k tomu, že ho nemůžeme z elektrického sporáku sundat, otřeme vršky ploten vařiče vlhkou utěrkou.

Krok č. 3. Ocet a jedlá soda

Na střední škole nás učili vyrobit repliku sopky a láva se skládala z chemické reakce octa a jedlé sody. Kdo by to byl řekl, že nám to pomůže s čištěním plotýnek elektrického sporáku. Tento typ čištění se často používá po proceduře vodou a mýdlem, protože odstranění mastnoty, nečistot a rzi je někdy obtížné. Do sklenice s plotýnkami dejte trochu jedlé sody a postupně přilévejte ocet; spustí se chemická reakce; nechte asi 4-5 minut. Zde je to, co byste měli vědět při čištění octem.

Krok #4. Dokončovací úpravy

Jakmile dokončíte předchozí kroky, vyjměte plotýnky z nádoby na ocet a jedlou sodu nebo je opláchněte, pokud provádíte proces s mýdlovou vodou. Po opláchnutí jemně seškrábněte všechny částice nečistot, které zůstanou na talířích, vlhkým hadříkem; tyto nečistoty lze snadno odstranit, protože desky jsou již změkčené.

Krok č. 5. Údržba

Nyní, když je čistý, stačí jeden po použití vyčistit. Nejprve otřete povrch desek sporáku hadříkem, abyste odstranili případné vodoznaky nebo zbytky nečistot z jídla, které připravujete. Přečtěte si, jak vyčistit skleněnou varnou desku jedlou sodou.

Nebezpečí špinavých plotýnek

Dovolte mi, abych vám osvětlil, co by se stalo, kdybyste nechali špinavý sporák na pokoji. Špinavé plotny sporáku mohou způsobit rozlití jídla, prach nebo oxidaci, což může způsobit korozi všech kovů přítomných na plotnách sporáku.

Znečištěný sporák může ohrozit vás nebo vaši rodinu. Špinavé plotny sporáku mohou vytvářet saze, černou látku, která může poškodit vaše hrnce a konvice. Rozlitý tuk a ponechání bez dozoru může také způsobit požár, pokud je teplota příliš vysoká.

Může také způsobit nerovnoměrné rozložení tepla, což má za následek nedostatečně tepelně upravené jídlo. Věřím, že dodržování dokonalé hygieny při čištění těchto plotýnek je jednorázovým projevem zájmu o vaše zařízení a že být čistý znamená být zdravý.

Závěr

Nyní víte, jak čistit desky elektrického sporáku. Řešíme všechny možné způsoby, jak se setkat s různými druhy elektrických sporáků, ať už se jedná o hladkou desku nebo spirálovou desku. Stačí dodržovat příslušná opatření a chránit se před jakoukoli formou nebezpečí. Přátelé, měli byste číst související články: vědět, jak vyčistit kamna na dřevo a jak odvzdušnit kamna na pelety.